رفتن به محتوای اصلی
پایگاه اطلاع رسانی تازه‌های انرژی ایران (رسانه سبز)

یک طرح بزرگ انتقال آب خوزستان به نروژ رسید

شرکت پیوراپایپ نروژ در رقابت با شرکت‌هایی از چین، ویتنام، کره جنوبی و ایتالیا برنده این طرح بزرگ انتقال آب در استان خوزستان شده است.

اجرای یک طرح بزرگ انتقال آب که در آن از سد کارون آب برای آشامیدن و مصارف کشاورزی به دشت ایذه و باغملک در منطقه شرق استان خوزستان منتقل می‌شود؛ به یک شرکت نروژی واگذار شده است.

به گزارش «انرژی امروز»، یک شرکت نروژی اعلام کرد با سه میلیارد کرون معادل ۳۲۰ میلیون یورو سرمایه گذاری، اجرای یک طرح بزرگ انتقال آب در ایران را بر عهده گرفته است که بزرگترین قرارداد زمینی نروژ در ایران محسوب می‌‌شود.

منابع خبری به نقل از آروید اوپهاوگ مدیرعامل شرکت بین المللی پیوراپایپ نروژ اعلام کردند این شرکت در رقابت با تعدادی از شرکت‌های خارجی از چین، ویتنام، کره جنوبی و ایتالیا برنده این طرح بزرگ انتقال آب در درون استان خوزستان شده است.

با اجرای این طرح، از سد کارون آب برای آشامیدن و مصارف کشاورزی به دشت ایذه و باغملک در منطقه شرق استان خوزستان منتقل می‌شود.

مدیرعامل پیوراپایپ با بیان اینکه «این طرح از سال ۲۰۱۸ آغاز و تا سال ۲۰۲۱ به پایان خواهد رسید»، درباره ویژگی‌های فنی آن گفت: لوله‌هایی که قرار است در این طرح از آن استفاده شود فولادی نبوده؛ بلکه از فناوری پلاستیک تقویت شده با فیبراست که با سرعت بیشتری تولید می‌شوند و احتیاج کمتری نیز به کار در زمین دارند.

 

کد خبر: 
۱۴۵۵۶
منبع خبر: 

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
فاطمه لطفی
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

یک طرح بزرگ انتقال آب خوزستان به نروژ رسید

شرکت پیوراپایپ نروژ در رقابت با شرکت‌هایی از چین، ویتنام، کره جنوبی و ایتالیا برنده این طرح بزرگ انتقال آب در استان خوزستان شده است.
فاطمه لطفی
اجرای یک طرح بزرگ انتقال آب که در آن از سد کارون آب برای آشامیدن و مصارف کشاورزی به دشت ایذه و باغملک در منطقه شرق استان خوزستان منتقل می‌شود؛ به یک شرکت نروژی واگذار شده است.به گزارش «انرژی امروز»، یک شرکت نروژی اعلام کرد با سه میلیارد کرون معادل ۳۲۰ میلیون یورو سرمایه گذاری، اجرای یک طرح بزرگ انتقال آب در ایران را بر عهده گرفته است که بزرگترین قرارداد زمینی نروژ در ایران محسوب می‌‌شود.منابع خبری به نقل از آروید اوپهاوگ مدیرعامل شرکت بین المللی پیوراپایپ نروژ اعلام کردند این شرکت در رقابت با تعدادی از شرکت‌های خارجی از چین، ویتنام، کره جنوبی و ایتالیا برنده این طرح بزرگ انتقال آب در درون استان خوزستان شده است.با اجرای این طرح، از سد کارون آب برای آشامیدن و مصارف کشاورزی به دشت ایذه و باغملک در منطقه شرق استان خوزستان منتقل می‌شود.مدیرعامل پیوراپایپ با بیان اینکه «این طرح از سال ۲۰۱۸ آغاز و تا سال ۲۰۲۱ به پایان خواهد رسید»، درباره ویژگی‌های فنی آن گفت: لوله‌هایی که قرار است در این طرح از آن استفاده شود فولادی نبوده؛ بلکه از فناوری پلاستیک تقویت شده با فیبراست که با سرعت بیشتری تولید می‌شوند و احتیاج کمتری نیز به کار در زمین دارند. 
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹