Advertisment پلت‌فرم نسل جدید خودران‌ها رونمایی شد | تازه‌های انرژی ایران
فاطمه لطفی
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

پلت‌فرم نسل جدید خودران‌ها رونمایی شد

نسل سوم خط تولید خودروی Drive PX شرکت NVIDIA با نام Pegasus، یک پلت‌فرم چند تراشه‌ای است با قدرت پردازش مرکز داده‌ها.
فاطمه لطفی
شرکت NVIDIA از پلت‌فرم نسل جدید خودروهای کاملا خودران رونمایی کرد.به گزارش «انرژی امروز» شرکت سازنده چیپ‌های گرافیک NVIDIA در سیلیکن ولی، روز سه شنبه از اولین چیپ کامپیوتری برای توسعه خودروهای کاملا خودران رونمایی کرد و اعلام کرده است که بیش از ۲۵ مشتری این شرکت در تلاش برای ساخت کلاس جدید خودروهای خودران هستند،‌ خودروهایی که روبوتاکسی یا کامیون‌های دور بُرد خودران هستند.برهمین اساس،‌ رویترز اعلام کرده است که گروه Deutsche Post DHL،‌ بزرگترین شرکت لجستیک و پست دنیا، و شرکت ZF عرضه‌کننده قطعات خودرو، همکاری‌های خود را از سال ۲۰۱۹ برای توسعه ناوگان کامیون‌های خودران بر اساس چیپ‌های جدید آغاز خواهند کرد.نسل سوم خط تولید خودروی Drive PX شرکت NVIDIA با نام Pegasus، یک پلت‌فرم چند تراشه‌ای است با قدرت پردازش مرکز داده‌ها.Pegasus قادر است در هر ثانیه ۳۲۰ تریلیون عملیات را پردازش کند.خودروهای سطح ۵ قادر هستند بدون راننده و بدون فرمان در جاده‌ها حرکت کنند. خودروهای سطح ۳ اما به فرمان و راننده‌ برای مواردی که خودرو با مشکل مواجه شده است نیاز دارند.شرکت اینتل و Mobileye ایالات متحده با شرکت BMW آلمان و شرکت Delphi برای ساخت پلت‌فرم‌های خودروهای خودران همکاری می‌کنند.احتمالا Pegasus تا سال ۲۰۱۸ برای آزمایش الگوریتم نرم‌افزاری آن آماده خواهد شد.قوانین، ‌آزمایش‌های جاده‌ای، ایمنی و موارد مطرح شده در خصوص تامین برق مورد نیاز احتمالا موانعی است بر سر راه استفاده عمومی این خودروها که احتمال می‌رود تا قبل از سال ۲۰۲۵ محقق نشود.  

پلت‌فرم نسل جدید خودران‌ها رونمایی شد

نسل سوم خط تولید خودروی Drive PX شرکت NVIDIA با نام Pegasus، یک پلت‌فرم چند تراشه‌ای است با قدرت پردازش مرکز داده‌ها.
اخبار انرژیهای نو

شرکت NVIDIA از پلت‌فرم نسل جدید خودروهای کاملا خودران رونمایی کرد.

به گزارش «انرژی امروز» شرکت سازنده چیپ‌های گرافیک NVIDIA در سیلیکن ولی، روز سه شنبه از اولین چیپ کامپیوتری برای توسعه خودروهای کاملا خودران رونمایی کرد و اعلام کرده است که بیش از ۲۵ مشتری این شرکت در تلاش برای ساخت کلاس جدید خودروهای خودران هستند،‌ خودروهایی که روبوتاکسی یا کامیون‌های دور بُرد خودران هستند.

برهمین اساس،‌ رویترز اعلام کرده است که گروه Deutsche Post DHL،‌ بزرگترین شرکت لجستیک و پست دنیا، و شرکت ZF عرضه‌کننده قطعات خودرو، همکاری‌های خود را از سال ۲۰۱۹ برای توسعه ناوگان کامیون‌های خودران بر اساس چیپ‌های جدید آغاز خواهند کرد.

نسل سوم خط تولید خودروی Drive PX شرکت NVIDIA با نام Pegasus، یک پلت‌فرم چند تراشه‌ای است با قدرت پردازش مرکز داده‌ها.

Pegasus قادر است در هر ثانیه ۳۲۰ تریلیون عملیات را پردازش کند.

خودروهای سطح ۵ قادر هستند بدون راننده و بدون فرمان در جاده‌ها حرکت کنند. خودروهای سطح ۳ اما به فرمان و راننده‌ برای مواردی که خودرو با مشکل مواجه شده است نیاز دارند.

شرکت اینتل و Mobileye ایالات متحده با شرکت BMW آلمان و شرکت Delphi برای ساخت پلت‌فرم‌های خودروهای خودران همکاری می‌کنند.

احتمالا Pegasus تا سال ۲۰۱۸ برای آزمایش الگوریتم نرم‌افزاری آن آماده خواهد شد.

قوانین، ‌آزمایش‌های جاده‌ای، ایمنی و موارد مطرح شده در خصوص تامین برق مورد نیاز احتمالا موانعی است بر سر راه استفاده عمومی این خودروها که احتمال می‌رود تا قبل از سال ۲۰۲۵ محقق نشود.  

کد خبر: 
۱۴۵۰۵
منبع خبر: 

دسته‌بندی‌ها

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹