Advertisment ذخیره‌سازی انرژی اولویت‌ اصلی روسیه | تازه‌های انرژی ایران رفتن به محتوای اصلی
فاطمه لطفی
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

ذخیره‌سازی انرژی اولویت‌ اصلی روسیه

ذخیره‌سازی انرژی یکی از اولویت‌های اصلی روسیه است و کرملین برای تولید ۴.۵ درصد انرژی الکتریکی مورد نیاز خود ار تجدیدپذیرها تا سال ۲۰۲۴ برنامه‌هایی دارد.
فاطمه لطفی
روسیه یک پنجم برق مورد نیاز خود را از برق‌آبی به دست می‌آورد. این شاید موضوعی حیرت‌آور برای کشوری باشد که به شدت وابسته به نفت و گاز است. اما روسیه رودخانه‌های بزرگ بسیار دارد و خوب هم از آن‌ها بهره می‌برد. حالا مسکو در حال استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر نیز هست. و ذخیره سازی انرژی هم جای خود را در این کشور دارد.به گزارش «انرژی امروز» اکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه اخیرا گفته است که روسیه می‌تواند در تولید برق خورشیدی و ذخیره‌سازی برق جایگاه خود را در بین کشورهای پیشرو دنیا پیدا کند.سازنده روسی پنل‌های خورشیدی، احتمالا قادر است پنل‌هایی با بهره‌وری بالای ۲۰ درصد را تولید کند. هرچند برخی سازنندگان پنل‌های خورشیدی توانسته‌اند از این رقم عبور نمایند.شنیدن خبرهایی از تولید انرژی تجدیدپذیر در روسیه چندن معمول نیست و به نظر می‌رسد وجود نفت زیاد اجازه نمی‌دهد مسکو در اولویت‌های انرژی خود به انرژی‌های تجدیدپذیر هم بیندیشد.اما اویل سال جاری مسکو مزایده بزرگی برای انرژی‌های تجدیدپذیر اعلام کرد و براساس آن قرار است یک نیروگاه بادی ۱.۹ گیگاواتی در این کشور ساخته شود.یکی دیگر از این پروژه‌ها یک نیروگاه خورشیدی است. هر چند تحریم‌های اروپا علیه مسکو ادامه داد، اما این کشور با برخی شرکت‌های اروپایی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر در حال مذاکره است. نمونه آن برنامه‌های روس‌اتم با شرکت فرانسوی انرژی‌های جایگزین و کمسیون انرژی اتمی است.ذخیره‌سازی انرژی یکی از اولویت‌های اصلی روسیه است و کرملین برایتولید ۴.۵ درصد انرژی الکتریکی مورد نیاز خود ار تجدیدپذیرها تا سال ۲۰۲۴ برنامه‌هایی دارد. این برنامه به معنی لزوم احداث ۵.۵ گیگاوات ظرفیت تجدیدپذیر و سیستم ذخیره‌سازی انرژی است.برهمین اساس، اویل پرایس گزارش داده بود که شرکت روس‌اتم برای اکتشاف و حفاری معادن لیتیوم و توسعه باتری‌های لیتیومی برنامه‌ریزی کرده است. به ویژه این‌که این شرکت بر برنامه خودروهای برقی هم متمرکز شده است.به هر حال خبرها حاکی از آن است که مسکو در زمینه ذخیره سازی انرژی بسیار جدی است. وزارت انرژی روسیه هم طی حکمی بر توسعه ذخیره‌سازی انرژی تاکید کرده است. در این حکم سه اولویت مهم وجود دارد. این اولویوت‌ها شامل سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی برای شبکه برق، سیستم ذخیره‌سازی برای مصارف تاسیسات و انرژی هیدروژن است.  آناتولی کوباسی، رییس روس‌نانو، اخیرا گفته بود که توسعه ذخیره سازی انرژی می‌تواند به طور کامل سیمای صنعت انرژی را تغییر دهد.او که در نشست اقتصادی وین صحبت می‌کرد گفت که این گذار در دهه آتی روی خواهد داد. و روسیه نگاه دقیق‌تری به این مسله خواهد داشت.
حکم جدید وزارت انرژی روسیه برای توسعه ذخیره‌سازی انرژی:

ذخیره‌سازی انرژی اولویت‌ اصلی روسیه

ذخیره‌سازی انرژی یکی از اولویت‌های اصلی روسیه است و کرملین برای تولید ۴.۵ درصد انرژی الکتریکی مورد نیاز خود ار تجدیدپذیرها تا سال ۲۰۲۴ برنامه‌هایی دارد.
اخبار بین االملل

روسیه یک پنجم برق مورد نیاز خود را از برق‌آبی به دست می‌آورد. این شاید موضوعی حیرت‌آور برای کشوری باشد که به شدت وابسته به نفت و گاز است. اما روسیه رودخانه‌های بزرگ بسیار دارد و خوب هم از آن‌ها بهره می‌برد. حالا مسکو در حال استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر نیز هست. و ذخیره سازی انرژی هم جای خود را در این کشور دارد.

به گزارش «انرژی امروز» اکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه اخیرا گفته است که روسیه می‌تواند در تولید برق خورشیدی و ذخیره‌سازی برق جایگاه خود را در بین کشورهای پیشرو دنیا پیدا کند.

سازنده روسی پنل‌های خورشیدی، احتمالا قادر است پنل‌هایی با بهره‌وری بالای ۲۰ درصد را تولید کند. هرچند برخی سازنندگان پنل‌های خورشیدی توانسته‌اند از این رقم عبور نمایند.

شنیدن خبرهایی از تولید انرژی تجدیدپذیر در روسیه چندن معمول نیست و به نظر می‌رسد وجود نفت زیاد اجازه نمی‌دهد مسکو در اولویت‌های انرژی خود به انرژی‌های تجدیدپذیر هم بیندیشد.

اما اویل سال جاری مسکو مزایده بزرگی برای انرژی‌های تجدیدپذیر اعلام کرد و براساس آن قرار است یک نیروگاه بادی ۱.۹ گیگاواتی در این کشور ساخته شود.

یکی دیگر از این پروژه‌ها یک نیروگاه خورشیدی است. هر چند تحریم‌های اروپا علیه مسکو ادامه داد، اما این کشور با برخی شرکت‌های اروپایی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر در حال مذاکره است. نمونه آن برنامه‌های روس‌اتم با شرکت فرانسوی انرژی‌های جایگزین و کمسیون انرژی اتمی است.

ذخیره‌سازی انرژی یکی از اولویت‌های اصلی روسیه است و کرملین برایتولید ۴.۵ درصد انرژی الکتریکی مورد نیاز خود ار تجدیدپذیرها تا سال ۲۰۲۴ برنامه‌هایی دارد. این برنامه به معنی لزوم احداث ۵.۵ گیگاوات ظرفیت تجدیدپذیر و سیستم ذخیره‌سازی انرژی است.

برهمین اساس، اویل پرایس گزارش داده بود که شرکت روس‌اتم برای اکتشاف و حفاری معادن لیتیوم و توسعه باتری‌های لیتیومی برنامه‌ریزی کرده است. به ویژه این‌که این شرکت بر برنامه خودروهای برقی هم متمرکز شده است.

به هر حال خبرها حاکی از آن است که مسکو در زمینه ذخیره سازی انرژی بسیار جدی است. وزارت انرژی روسیه هم طی حکمی بر توسعه ذخیره‌سازی انرژی تاکید کرده است. در این حکم سه اولویت مهم وجود دارد. این اولویوت‌ها شامل سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی برای شبکه برق، سیستم ذخیره‌سازی برای مصارف تاسیسات و انرژی هیدروژن است.  

آناتولی کوباسی، رییس روس‌نانو، اخیرا گفته بود که توسعه ذخیره سازی انرژی می‌تواند به طور کامل سیمای صنعت انرژی را تغییر دهد.

او که در نشست اقتصادی وین صحبت می‌کرد گفت که این گذار در دهه آتی روی خواهد داد. و روسیه نگاه دقیق‌تری به این مسله خواهد داشت.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹