رفتن به محتوای اصلی
فاطمه لطفی
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

افزایش ذخایر نفت چین

بر اساس داده‌های ماهواره‌ای، در ۹ روز اول ماه نوامبر ذخایره نفت چین ۳۷ میلیون بشکه افزایش داشته در حالی که در ماه‌های سپتامبر و اکتبر ۱۲۰ میلیون کاهش نشان می‌دهد.
فاطمه لطفی
چین علی‌رغم قیمت بالای نفت، ذخیره آن را از سر گرفته است.به گزارش خبرنگار بین‌الملل «انرژی امروز» ماهواره‌ها تصاویری را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد چین ذخیره سازی نفت خام را بعد از دو ماه توقف دوباره از سر گرفته است.بر اساس دیتاهایی که از این ماهواره‌ها منتشر شده است، در ۹ روز اول ماه نوامبر ذخایره نفت چین ۳۷ میلیون بشکه افزایش داشته در حالی که در ماه‌های سپتامبر و اکتبر ۱۲۰ میلیون کاهش نشان می‌دهد.این ماهواره‌ها از سال گذشته اطلاعاتی در خصوص ذخایر نفت چین برای مشتریان خود فراهم می‌کنند. این شرکت از ترکیبی از عکس‌های ماهواره‌ای و محاسبات ریاضی استفاده می‌کند و سطح ذخایر نفت را اندازه‌گیری کند و در آن از حرکت سقف شناور بر روی تانک‌ها استفاده می‌شود.با تغییر سطح نفت در این تانک‌ها، سقف بالا و پایین می‌رود و بر همین اساس میزان نفت آن محاسبه می‌شود.باور بر این است که میزان ذخایر نفت چین یکی از بیشترین ذخایر نفت دنیاست اما چین هیچ آمار رسمی از این ذخایر تاکنون منتشر نکرده است.چین بزرگ‌ترین وارد کننده نفت خام دنیاست و روند تقاضای نفت چین به شدت بر قیمت نفت تاثیر دارد.در حال حاضر اخبار تقاضای نفت چین برای نفت وضعیت گاوی را به وجود می‌آورد و بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی IEA، ذخایر نفت چین در عرض چند ماه می‌تواند به یک میلیارد بشکه هم برسد.در سال ۲۰۱۵ رویترز گزارش کرده بود که چین حدود ۲۴ میلیارد دلار برای پر کردن تانک‌های ذخیره خود خرج کرده است آن هم با متوسط قیمت ۵۰ دلار در هر بشکه.تاکنون تخمین زده می‌شود ذخایر چین به ۸۵۰ میلیون بشکه برسد.    

افزایش ذخایر نفت چین

پایگاه اطلاع رسانی تازه‌های انرژی ایران (رسانه سبز)
اخبار و مقالات نفت، گاز، پتروشیمی و حوزه انرژی
اخبار و مقالات نفت، گاز، پتروشیمی و حوزه انرژی
اخبار و مقالات نفت، گاز، پتروشیمی و حوزه انرژی
داده‌های ماهواره‌ای گزارش دادند:

افزایش ذخایر نفت چین

بر اساس داده‌های ماهواره‌ای، در ۹ روز اول ماه نوامبر ذخایره نفت چین ۳۷ میلیون بشکه افزایش داشته در حالی که در ماه‌های سپتامبر و اکتبر ۱۲۰ میلیون کاهش نشان می‌دهد.
اخبار بین االملل

چین علی‌رغم قیمت بالای نفت، ذخیره آن را از سر گرفته است.

به گزارش خبرنگار بین‌الملل «انرژی امروز» ماهواره‌ها تصاویری را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد چین ذخیره سازی نفت خام را بعد از دو ماه توقف دوباره از سر گرفته است.

بر اساس دیتاهایی که از این ماهواره‌ها منتشر شده است، در ۹ روز اول ماه نوامبر ذخایره نفت چین ۳۷ میلیون بشکه افزایش داشته در حالی که در ماه‌های سپتامبر و اکتبر ۱۲۰ میلیون کاهش نشان می‌دهد.

این ماهواره‌ها از سال گذشته اطلاعاتی در خصوص ذخایر نفت چین برای مشتریان خود فراهم می‌کنند. این شرکت از ترکیبی از عکس‌های ماهواره‌ای و محاسبات ریاضی استفاده می‌کند و سطح ذخایر نفت را اندازه‌گیری کند و در آن از حرکت سقف شناور بر روی تانک‌ها استفاده می‌شود.

با تغییر سطح نفت در این تانک‌ها، سقف بالا و پایین می‌رود و بر همین اساس میزان نفت آن محاسبه می‌شود.

باور بر این است که میزان ذخایر نفت چین یکی از بیشترین ذخایر نفت دنیاست اما چین هیچ آمار رسمی از این ذخایر تاکنون منتشر نکرده است.

چین بزرگ‌ترین وارد کننده نفت خام دنیاست و روند تقاضای نفت چین به شدت بر قیمت نفت تاثیر دارد.

در حال حاضر اخبار تقاضای نفت چین برای نفت وضعیت گاوی را به وجود می‌آورد و بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی IEA، ذخایر نفت چین در عرض چند ماه می‌تواند به یک میلیارد بشکه هم برسد.

در سال ۲۰۱۵ رویترز گزارش کرده بود که چین حدود ۲۴ میلیارد دلار برای پر کردن تانک‌های ذخیره خود خرج کرده است آن هم با متوسط قیمت ۵۰ دلار در هر بشکه.

تاکنون تخمین زده می‌شود ذخایر چین به ۸۵۰ میلیون بشکه برسد.    

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹