Advertisment شل به دنبال خریدار میدان گازی غزه | تازه‌های انرژی ایران
فاطمه لطفی
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

شل به دنبال خریدار میدان گازی غزه

شل در حال حاضر در حال مذکره با صندوق سرمایه‌گذاری فلسطین PIF برای یافتن یک خریدار برای سهم ۵۵ درصدی این میدان دریایی غزه است.
فاطمه لطفی
این می‌تواند سخت‌ترین فروش در رویال داچ شل باشد. با وجود این‌که شرکت‌های انرژی عادت دارند با پروژه‌هایی درگیر باشند که مملو از مشکلات سیاسی و خطرات امنیتی است با این حال گروه آنگولا-داچ دست و پا می‌زند برای میدان نفتی نوار غزه یک مشتری بیابد.به گزارش خبرنگار بین‌الملل «انرژی امروز» بعد از مذاکرات صلح ماه اکتبر بین دو گروه فلسطینی رقیب در غزه، منابع آگاه گفته‌اند که دست کم یک شرکت اروپایی علاقه خود را برای سرمایه‌گذاری در میادین دریایی غزه نشان داده است.اما مذاکرات این شرکت بر سر این میدان نفتی، که در ۳۰ کیلومتری سواحل غزه واقع شده است، با تنش‌هایی که در مناطق وسیعی از این کشور به وقوع پیوسته روی زمین مانده است.رویترز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است «تا زمانی که وضعیت سیاسی بهبود نیابد من فکر نمی‌کنم هیچ اتفاقی در این منطقه بیفتد».شرکت شل اصلی‌ترین سهام‌دار و بهره‌بردار میدان نفتی غزه است که در سال ۲۰۱۶ گروه BG را به قیمت ۵۴ میلیارد دلار خریداری کرد.بر اساس اعلام دو منبع آگاه، شل در حال حاضر در حال مذکره با صندوق سرمایه‌گذاری فلسطین PIF برای یافتن یک خریدار برای سهم ۵۵ درصدی این میدان دریایی غزه است.هم شل و هم PIF، که فرآینده فروش را انجام می‌دهد و بخشی از سهام را در اختیار دارد، در این خصوص به خبرگزاری رویترز پاسخ نداده‌اند.از زمانی که دونالد ترامپ ، رییس جمهور ایالات متحده اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته است تنش‌هایی در این منطقه به وجود آمد و منابع آگاه گفته‌اند که خطراتی این پروژه را تهدید می‌کند.میدان نفتی غزه، در انتهای قرن گذشته کشف شد و بین دو هاب گازی در حال رشد مصر و اسرائیل قرار گرفته است که هر دو هاب مجاور سرمایه‌های زیادی را به خود جلب کرده‌اند.گاز حاصل از این میدان می‌تواند نیروگاه غزه را به کار اندازد.  
منابع آگاه اعلام کردند:

شل به دنبال خریدار میدان گازی غزه

شل در حال حاضر در حال مذکره با صندوق سرمایه‌گذاری فلسطین PIF برای یافتن یک خریدار برای سهم ۵۵ درصدی این میدان دریایی غزه است.
اخبار بین االملل

این می‌تواند سخت‌ترین فروش در رویال داچ شل باشد. با وجود این‌که شرکت‌های انرژی عادت دارند با پروژه‌هایی درگیر باشند که مملو از مشکلات سیاسی و خطرات امنیتی است با این حال گروه آنگولا-داچ دست و پا می‌زند برای میدان نفتی نوار غزه یک مشتری بیابد.

به گزارش خبرنگار بین‌الملل «انرژی امروز» بعد از مذاکرات صلح ماه اکتبر بین دو گروه فلسطینی رقیب در غزه، منابع آگاه گفته‌اند که دست کم یک شرکت اروپایی علاقه خود را برای سرمایه‌گذاری در میادین دریایی غزه نشان داده است.

اما مذاکرات این شرکت بر سر این میدان نفتی، که در ۳۰ کیلومتری سواحل غزه واقع شده است، با تنش‌هایی که در مناطق وسیعی از این کشور به وقوع پیوسته روی زمین مانده است.

رویترز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است «تا زمانی که وضعیت سیاسی بهبود نیابد من فکر نمی‌کنم هیچ اتفاقی در این منطقه بیفتد».

شرکت شل اصلی‌ترین سهام‌دار و بهره‌بردار میدان نفتی غزه است که در سال ۲۰۱۶ گروه BG را به قیمت ۵۴ میلیارد دلار خریداری کرد.

بر اساس اعلام دو منبع آگاه، شل در حال حاضر در حال مذکره با صندوق سرمایه‌گذاری فلسطین PIF برای یافتن یک خریدار برای سهم ۵۵ درصدی این میدان دریایی غزه است.

هم شل و هم PIF، که فرآینده فروش را انجام می‌دهد و بخشی از سهام را در اختیار دارد، در این خصوص به خبرگزاری رویترز پاسخ نداده‌اند.

از زمانی که دونالد ترامپ ، رییس جمهور ایالات متحده اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته است تنش‌هایی در این منطقه به وجود آمد و منابع آگاه گفته‌اند که خطراتی این پروژه را تهدید می‌کند.

میدان نفتی غزه، در انتهای قرن گذشته کشف شد و بین دو هاب گازی در حال رشد مصر و اسرائیل قرار گرفته است که هر دو هاب مجاور سرمایه‌های زیادی را به خود جلب کرده‌اند.

گاز حاصل از این میدان می‌تواند نیروگاه غزه را به کار اندازد.  

کد خبر: 
۱۸۴۳۴
منبع خبر: 

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹