Advertisment رییس سازمان محیط زیست از مردم خوزستان عذرخواهی کند | تازه‌های انرژی ایران
سمیه متقی
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

رییس سازمان محیط زیست از مردم خوزستان عذرخواهی کند

مجمع نمایندگان خوزستان خواستار عذر خواهی رییس سازمان محیط زیست از مردم این استان برای درخواست مجوز انتقال آب این استان شدند.
سمیه متقی
مجمع نمایندگان خوزستان خواستار عذر خواهی رییس سازمان محیط زیست از مردم این استان برای درخواست مجوز انتقال آب این استان شدند.به گزارش خبرنگار پارلمانی «انرژی امروز»، نمایندگان خوزستان، روز گذشته در ابتدای جلسه شورای اداری استان با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت به نامه عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست به جهانگیری اشاره و نسبت به موافقت او با انتقال آب اعتراض می‌کنند. چنانچه در فیلم منتشر شده ای از این اعتراض قاسم ساعدی، نماینده دشت آزادگان خطاب به آقای جهانگیری می‌گوید:« چطور اجازه چنین کاری را می‌دهید»در این راستا، مجمع نمایندگان خوزستان خواستار عذر خواهی رئیس سازمان محیط زیست از مردم این استان شدند. چنانچه عباس پاپی زاده، نماینده مردم دزفول در شورای اداری استان خوزستان در جمع خبرنگاران در خصوص حواشی پیش آمده در این جلسه گفت: مساله آب خوزستان از اهمیت زیادی برخوردار است و طی سال های گذشته مسئولان و نمایندگان این استان مخالفت خود را با انتقال آب از این استان اعلام کرده اند و اکنون نیز آثار منفی زیست محیطی انتقال آب را در خوزستان مشاهده می کنیم.وی  در ادامه افزود: بحث ریزگردها و ایجاد کانون های گرد وغبار برای خوزستان به یکی از معضلات تاریخی تبدیل شده است. تاکنون خیالمان راحت بود که سازمان محیط زیست حداقل مباحث کارشناسی خود را رعایت می کند واجازه فعالیت درحوزه انتقال آب را نخواهد داد، اما چند روز قبل نامه محرمانه ای از رئیس سازمان محیط زیست ، خطاب به معاون اول رئیس جمهور مبنی بر وجود آب مازاد در خوزستان مشاهده کردیم، دراین نامه ذکر شده که برای آب بین حوزه ای می شود اقدام کرد.خطرناک ترین مکاتبه سال‌های اخیرپاپی‌زاده با اشاره به اینکه این خطرناک ترین مکاتبه ای است که در طول سال های گذشته در زمینه انتقال آب انجام شده، گفت: سازمان محیط زیست که متولی نظارت بر جلوگیری از دستکاری در محیط زیست و طبیعت خوزستان است، خودش متولی این امر شده و آسیب زننده به طبیعت و محیط زیست خوزستان می شود. تاکنون هم سازمان محیط زیست هیچ پاسخی برای این نامه نداشته و در جلسه شورای اسلامی اداری خوزستان نیز به حضور کلانتری در این جلسه اعتراض کردیم و نمایندگان خوزستان همگی اعلام کردند به شرطی دراین جلسه حضور پیدا می کنند که کلانتری از مردم خوزستان عذرخواهی کند.سایر مشکلات زیست محیطی خوزستان را نمی بینندجواد کاظم نسب الباجی نماینده مردم اهواز نیز با حضور در این شورا در همین خصوص در جمع خبرنگاران گفت: به دلیل اعتراض از عملکرد بسیار ضعیف و ناشیانه  رییس سازمان محیط زیست کشور علیه مردم خوزستان شورای اداری استان را ترک کرده و بیرون آمدیم؛ وی به جای اینکه کار و وظیفه خود را انجام دهد اعلام کرده که در خوزستان آب زیادی وجود دارد که باید آن را برداشت و به جای دیگری منتقل کرد.وی افزود: این مقام مسئول ریزگردها، تالاب های خشکیده شادگان و هورالعظیم ،آلایندگی نفتی و آلودگی های شرکت توسعه نیشکر را نمی بیند و برای خودش تعیین تکلیف می کند و با این کار در حق مردم خوزستان ظلم می کند.بنا بر اطلاع منتشر شده است، نامه‌ای از سوی رییس سازمان محیط زیست کشور به معاون اول رییس جمهور فرستاده شده که در آن برای انتقال یک میلیارد متر مکعب آب از خوزستان مجوز خواسته است. گویا در این نامه آمده است که خوزستان ۳میلیارد مترمکعب آب اضافه دارد و می توان یک میلیارد مترمکعب از این آب را به دیگر مناطق کشور منتقل کند 
مجمع نمایندگان خوزستان خواستار شدند:

رییس سازمان محیط زیست از مردم خوزستان عذرخواهی کند

مجمع نمایندگان خوزستان خواستار عذر خواهی رییس سازمان محیط زیست از مردم این استان برای درخواست مجوز انتقال آب این استان شدند.
اخبار دولت مجلس

مجمع نمایندگان خوزستان خواستار عذر خواهی رییس سازمان محیط زیست از مردم این استان برای درخواست مجوز انتقال آب این استان شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی «انرژی امروز»، نمایندگان خوزستان، روز گذشته در ابتدای جلسه شورای اداری استان با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت به نامه عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست به جهانگیری اشاره و نسبت به موافقت او با انتقال آب اعتراض می‌کنند. چنانچه در فیلم منتشر شده ای از این اعتراض قاسم ساعدی، نماینده دشت آزادگان خطاب به آقای جهانگیری می‌گوید:« چطور اجازه چنین کاری را می‌دهید»

در این راستا، مجمع نمایندگان خوزستان خواستار عذر خواهی رئیس سازمان محیط زیست از مردم این استان شدند. چنانچه عباس پاپی زاده، نماینده مردم دزفول در شورای اداری استان خوزستان در جمع خبرنگاران در خصوص حواشی پیش آمده در این جلسه گفت: مساله آب خوزستان از اهمیت زیادی برخوردار است و طی سال های گذشته مسئولان و نمایندگان این استان مخالفت خود را با انتقال آب از این استان اعلام کرده اند و اکنون نیز آثار منفی زیست محیطی انتقال آب را در خوزستان مشاهده می کنیم.

وی  در ادامه افزود: بحث ریزگردها و ایجاد کانون های گرد وغبار برای خوزستان به یکی از معضلات تاریخی تبدیل شده است. تاکنون خیالمان راحت بود که سازمان محیط زیست حداقل مباحث کارشناسی خود را رعایت می کند واجازه فعالیت درحوزه انتقال آب را نخواهد داد، اما چند روز قبل نامه محرمانه ای از رئیس سازمان محیط زیست ، خطاب به معاون اول رئیس جمهور مبنی بر وجود آب مازاد در خوزستان مشاهده کردیم، دراین نامه ذکر شده که برای آب بین حوزه ای می شود اقدام کرد.

خطرناک ترین مکاتبه سال‌های اخیر

پاپی‌زاده با اشاره به اینکه این خطرناک ترین مکاتبه ای است که در طول سال های گذشته در زمینه انتقال آب انجام شده، گفت: سازمان محیط زیست که متولی نظارت بر جلوگیری از دستکاری در محیط زیست و طبیعت خوزستان است، خودش متولی این امر شده و آسیب زننده به طبیعت و محیط زیست خوزستان می شود. تاکنون هم سازمان محیط زیست هیچ پاسخی برای این نامه نداشته و در جلسه شورای اسلامی اداری خوزستان نیز به حضور کلانتری در این جلسه اعتراض کردیم و نمایندگان خوزستان همگی اعلام کردند به شرطی دراین جلسه حضور پیدا می کنند که کلانتری از مردم خوزستان عذرخواهی کند.

سایر مشکلات زیست محیطی خوزستان را نمی بینند

جواد کاظم نسب الباجی نماینده مردم اهواز نیز با حضور در این شورا در همین خصوص در جمع خبرنگاران گفت: به دلیل اعتراض از عملکرد بسیار ضعیف و ناشیانه  رییس سازمان محیط زیست کشور علیه مردم خوزستان شورای اداری استان را ترک کرده و بیرون آمدیم؛ وی به جای اینکه کار و وظیفه خود را انجام دهد اعلام کرده که در خوزستان آب زیادی وجود دارد که باید آن را برداشت و به جای دیگری منتقل کرد.

وی افزود: این مقام مسئول ریزگردها، تالاب های خشکیده شادگان و هورالعظیم ،آلایندگی نفتی و آلودگی های شرکت توسعه نیشکر را نمی بیند و برای خودش تعیین تکلیف می کند و با این کار در حق مردم خوزستان ظلم می کند.

بنا بر اطلاع منتشر شده است، نامه‌ای از سوی رییس سازمان محیط زیست کشور به معاون اول رییس جمهور فرستاده شده که در آن برای انتقال یک میلیارد متر مکعب آب از خوزستان مجوز خواسته است. گویا در این نامه آمده است که خوزستان ۳میلیارد مترمکعب آب اضافه دارد و می توان یک میلیارد مترمکعب از این آب را به دیگر مناطق کشور منتقل کند

 

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹