Advertisment ترامپ تعلیق تحریم‌ها را تمدید می‌کند | تازه‌های انرژی ایران
فاطمه لطفی
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

ترامپ تعلیق تحریم‌ها را تمدید می‌کند

یکی از همکاران نزدیک ترامپ گفت که رئیس جمهوری آمریکا تصمیم خود مبنی بر ادامه تعلیق تحریم‌ها را گرفته و آن را تمدید خواهد کرد.
فاطمه لطفی
یکی از همکاران نزدیک ترامپ گفت که رئیس جمهوری آمریکا تصمیم خود مبنی بر ادامه تعلیق تحریم‌ها را گرفته و آن را تمدید خواهد کرد. این فرد مطلع اعلام کرده که ترامپ برای اصلاح توافق اتمی مهلت تعیین خواهد کرد.خبرگزاری رویترز روز جمعه (۲۲ دی/۱۲ ژانویه) به نقل از یکی از همکاران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گزارش داد که رئیس جمهوری تصمیم خود را گرفته و از قرارداد اتمی با ایران خارج نخواهد شد و تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید خواهد کرد.این مقام نزدیک به رئیس جمهوری آمریکا که خبرگزاری رویترز از ذکر نامش خودداری کرده گفته است این تصمیم را ترامپ روز پنجشنبه گرفته و کاخ سفید تا قبل از ظهر روز جمعه (به وقت آمریکا) این تصمیم را اعلام خواهد کرد. رویترز می‌نویسد که این فرد از تصمیم ترامپ آگاهی دارد.او همچنین به رویترز گفته است که رئیس جمهوری آمریکا مهلتی را برای اصلاح و بهترکردن قرارد اتمی با ایران تعیین خواهد کرد و او این موضوع را با متحدان اروپایی خود و همچنین با نمایندگان کنگره آمریکا در میان خواهد نهاد. بدون این گزینش این امکان وجود دارد که ترامپ از برجام خارج شود.دونالد ترامپ باید تا روز جمعه ( ۲۳ دی/۱۲ ژانویه)  تصمیم ‌قطعی خود را درباره تمدید یا لغو تمدید تعلیق تحریم‌ها در چارچوب توافق اتمی با ایران اعلام کند.تصمیم بر سر تمدید تعلیق تحریم‌ها علیه ایران هر چهارماه یک بار از سوی ریاست جمهوری آمریکا انجام می‌گیرد. در دور گذشته با سر رسیدن ضرب‌الاجل ترامپ تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را تمدید کرده بود ولی از تأیید اقدامات ایران هم خودداری کرده بود. امروز مشخص خواهد شد که آیا تحریم‌های جدید وضع خواهد شد یا نه.استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در همین رابطه گفته است که انتظار دارد که تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع شوند. در حال حاضر تحریم‌ها علیه فروش نفت ایران برداشته شده است. به گفته منوچین این تحریم‌ها به دلیل فعالیت‌های موشکی ایران و نقض حقوق بشر خواهد بود.ترامپ قراداد توافق هسته‌ای بین ایران و شش قدرت جهانی  آمریکا، بریتانیا، فرانسه، چین و روسیه به همراه کشور آلمان را دو سال پیش حاصل شده بود یکی از بدترین توافق‌ها خوانده است.
یک مقام آمریکایی:

ترامپ تعلیق تحریم‌ها را تمدید می‌کند

یکی از همکاران نزدیک ترامپ گفت که رئیس جمهوری آمریکا تصمیم خود مبنی بر ادامه تعلیق تحریم‌ها را گرفته و آن را تمدید خواهد کرد.
اخبار دولت مجلس

یکی از همکاران نزدیک ترامپ گفت که رئیس جمهوری آمریکا تصمیم خود مبنی بر ادامه تعلیق تحریم‌ها را گرفته و آن را تمدید خواهد کرد. این فرد مطلع اعلام کرده که ترامپ برای اصلاح توافق اتمی مهلت تعیین خواهد کرد.

خبرگزاری رویترز روز جمعه (۲۲ دی/۱۲ ژانویه) به نقل از یکی از همکاران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گزارش داد که رئیس جمهوری تصمیم خود را گرفته و از قرارداد اتمی با ایران خارج نخواهد شد و تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید خواهد کرد.

این مقام نزدیک به رئیس جمهوری آمریکا که خبرگزاری رویترز از ذکر نامش خودداری کرده گفته است این تصمیم را ترامپ روز پنجشنبه گرفته و کاخ سفید تا قبل از ظهر روز جمعه (به وقت آمریکا) این تصمیم را اعلام خواهد کرد. رویترز می‌نویسد که این فرد از تصمیم ترامپ آگاهی دارد.

او همچنین به رویترز گفته است که رئیس جمهوری آمریکا مهلتی را برای اصلاح و بهترکردن قرارد اتمی با ایران تعیین خواهد کرد و او این موضوع را با متحدان اروپایی خود و همچنین با نمایندگان کنگره آمریکا در میان خواهد نهاد. بدون این گزینش این امکان وجود دارد که ترامپ از برجام خارج شود.

دونالد ترامپ باید تا روز جمعه ( ۲۳ دی/۱۲ ژانویه)  تصمیم ‌قطعی خود را درباره تمدید یا لغو تمدید تعلیق تحریم‌ها در چارچوب توافق اتمی با ایران اعلام کند.

تصمیم بر سر تمدید تعلیق تحریم‌ها علیه ایران هر چهارماه یک بار از سوی ریاست جمهوری آمریکا انجام می‌گیرد. در دور گذشته با سر رسیدن ضرب‌الاجل ترامپ تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را تمدید کرده بود ولی از تأیید اقدامات ایران هم خودداری کرده بود. امروز مشخص خواهد شد که آیا تحریم‌های جدید وضع خواهد شد یا نه.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در همین رابطه گفته است که انتظار دارد که تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع شوند. در حال حاضر تحریم‌ها علیه فروش نفت ایران برداشته شده است. به گفته منوچین این تحریم‌ها به دلیل فعالیت‌های موشکی ایران و نقض حقوق بشر خواهد بود.

ترامپ قراداد توافق هسته‌ای بین ایران و شش قدرت جهانی  آمریکا، بریتانیا، فرانسه، چین و روسیه به همراه کشور آلمان را دو سال پیش حاصل شده بود یکی از بدترین توافق‌ها خوانده است.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹