Advertisment خدا را شکر زلزله 9 شب آمد! | تازه‌های انرژی ایران
دبیر تحریریه
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

خدا را شکر زلزله ۹ شب آمد!

پدر علم زلزله شناسی ایران ارزیابی خود را از زلزله کم سابقه شامگاه یکشنبه در مرز ایران و عراق را ارایه داد.
دبیر تحریریه
پدر علم زلزله شناسی ایران ارزیابی خود را از زلزله کم سابقه شامگاه یکشنبه در مرز ایران و عراق را ارایه داد.بهرام عکاشه با اشاره به اخبار متعددی که درباره زمین لرزه های شب گذشته منتشر شده، گفت: زلزله ای با بزرگی ۳/۷ریشتر، در غرب ایران و در مرز ایران و عراق اتفاق افتاده که به خاطر شدت بالا و عمق کم آن، بخش عمده ای از شهرهای غرب کشور، لرزه های آن را احساس کردند.پدر علم زلزله شناسی ایران تصریح کرد: عراق، کویت و غرب ایران آماده مواجهه با زلزله ی ۷.۳ ریشتر که در عمق کم آمده، نیستند. شکر کنیم ۹ شب آمده، نه دیرتر!این استاد دانشگاه در گفتگو با روزنامه جامعه فردا افزود: منطقه زاگرس، یکی از مناطق زلزله خیز ایران است که سابقه زلزله های تاریخی آن موجود بوده و اکنون اخباری که از زلزله در کرمانشاه، همدان، آذربایجان غربی، سلیمانیه عراق و حتی قم و تهران به گوش می رسد، به خاطر همین موضوع است.عکاشه با اشاره به زمان وقوع زلزله، افزود: از آنجایی که زمان وقوع زلزله قبل از تاریکی هوا بوده، احتمالا با کمترین خسارت جانی همراه باشد اما واقعیت این است که این زلزله احتمالا خسارت های مالی فراوانی در پی داشته باشد.او در توضیح این مطلب افزود: متاسفانه آمادگی کشورهای منطقه در برابر حوادثی چون زلزله، به هیچ عنوان بالا نیست و این کشورها، از مناطق امن جهان در برابر زلزله به حساب نمی آیند. حتی در ایران نیز با وجود ستادهای بحران که به صورت «اسمی» فعالیت می کنند، برای چنین حوادثی به هیچ عنوان آماده نیستیم.بر اساس گزارش های مرکز زلزله نگاری کشوری یک  شنبه شب، زلزله ای به بزرگی۳/۷ ریشتر، حوالی «ازگله» در استان کرمانشاه را لرزاند. مرکز لرزه‌نگاری اروپایی - مدیترانه‌ای نیز در گزارشی با اشاره به اینکه قدرت این زلزله ۶/۷ ریشتر برآورد شده، مرکز زمین لرزه را ۲۲ کیلومتری شمال شرق سرپل ذهاب اعلام کرده است. بر اساس گزارش های محلی، برق در بسیاری از نقاط این استان قطع شده است در حالیکه خبرها حکایت از آن دارند که در سلیمانیه عراق نیز شدت زلزله به قطع برق در این منطقه منجر شده است و احتمال خسارت های مالی و جانی نیز وجود دارد.
پدر علم زلزله شناسی ایران با اشاره به ابعاد حادثه:

خدا را شکر زلزله ۹ شب آمد!

پدر علم زلزله شناسی ایران ارزیابی خود را از زلزله کم سابقه شامگاه یکشنبه در مرز ایران و عراق را ارایه داد.
اخبار رسانه
پدر علم زلزله شناسی ایران ارزیابی خود را از زلزله کم سابقه شامگاه یکشنبه در مرز ایران و عراق را ارایه داد.
بهرام عکاشه با اشاره به اخبار متعددی که درباره زمین لرزه های شب گذشته منتشر شده، گفت: زلزله ای با بزرگی ۳/۷ریشتر، در غرب ایران و در مرز ایران و عراق اتفاق افتاده که به خاطر شدت بالا و عمق کم آن، بخش عمده ای از شهرهای غرب کشور، لرزه های آن را احساس کردند.
پدر علم زلزله شناسی ایران تصریح کرد: عراق، کویت و غرب ایران آماده مواجهه با زلزله ی ۷.۳ ریشتر که در عمق کم آمده، نیستند. شکر کنیم ۹ شب آمده، نه دیرتر!
این استاد دانشگاه در گفتگو با روزنامه جامعه فردا افزود: منطقه زاگرس، یکی از مناطق زلزله خیز ایران است که سابقه زلزله های تاریخی آن موجود بوده و اکنون اخباری که از زلزله در کرمانشاه، همدان، آذربایجان غربی، سلیمانیه عراق و حتی قم و تهران به گوش می رسد، به خاطر همین موضوع است.
عکاشه با اشاره به زمان وقوع زلزله، افزود: از آنجایی که زمان وقوع زلزله قبل از تاریکی هوا بوده، احتمالا با کمترین خسارت جانی همراه باشد اما واقعیت این است که این زلزله احتمالا خسارت های مالی فراوانی در پی داشته باشد.
او در توضیح این مطلب افزود: متاسفانه آمادگی کشورهای منطقه در برابر حوادثی چون زلزله، به هیچ عنوان بالا نیست و این کشورها، از مناطق امن جهان در برابر زلزله به حساب نمی آیند. حتی در ایران نیز با وجود ستادهای بحران که به صورت «اسمی» فعالیت می کنند، برای چنین حوادثی به هیچ عنوان آماده نیستیم.
بر اساس گزارش های مرکز زلزله نگاری کشوری یک  شنبه شب، زلزله ای به بزرگی۳/۷ ریشتر، حوالی «ازگله» در استان کرمانشاه را لرزاند. مرکز لرزه‌نگاری اروپایی - مدیترانه‌ای نیز در گزارشی با اشاره به اینکه قدرت این زلزله ۶/۷ ریشتر برآورد شده، مرکز زمین لرزه را ۲۲ کیلومتری شمال شرق سرپل ذهاب اعلام کرده است. 
بر اساس گزارش های محلی، برق در بسیاری از نقاط این استان قطع شده است در حالیکه خبرها حکایت از آن دارند که در سلیمانیه عراق نیز شدت زلزله به قطع برق در این منطقه منجر شده است و احتمال خسارت های مالی و جانی نیز وجود دارد.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹