رفتن به محتوای اصلی
پایگاه اطلاع رسانی تازه‌های انرژی ایران (رسانه سبز)
اخبار و مقالات نفت، گاز، پتروشیمی و حوزه انرژی
اخبار و مقالات نفت، گاز، پتروشیمی و حوزه انرژی
اخبار و مقالات نفت، گاز، پتروشیمی و حوزه انرژی
در کمیته مشاوران مدیریت مخازن؛

نتایج مطالعات خارجی‌ها درباره چنگوله بررسی شد

نتایج طرح‌ توسعه میدان چنگوله را که از سوی شرکت گازپروم‎نفت روسیه، DNO نروژ و PTTEP تایلند به این شرکت ارائه شده است.
اخبار صنعت نفت

کمیته مشاوران مدیریت مخازن شرکت ملی نفت، نتایج طرح‌ توسعه میدان چنگوله را که از سوی شرکت گازپروم‎نفت روسیه، DNO  نروژ و PTTEP تایلند به این شرکت ارائه شده است بررسی کرد.

به گزارش انرژی امروز، معاونت بررسی طرح‌های منابع هیدروکربوری (نفت و گاز) مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت اعلام کرد: این موضوع در یکصد و چهل و سومین جلسه کمیته مشاوران مدیریت مخازن شرکت ملی نفت بررسی و پیرامون متغیرهای مخزنی، فازهای مختلف برنامه‌های پیشنهادی شرکت‌ها جهت توصیف و توسعه میدان و پروفایل تولید پیش‌بینی شده، بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه، اعضای کمیته مشاوران مدیریت مخازن ضمن بررسی سابقه فعالیت سه شرکت ارائه دهنده نتایج مطالعات‌، نظرات خود را در باره طرح‌های ارائه شده مطرح و نکاتی را به منظور بهبود کیفیت مطالعه و کاهش عدم قطعیت‌های موجود عنوان کردند.

میدان نفتی چنگوله در استان ایلام در ۵٠ کیلومتری جنوب شرقی شهر مهران و در فاصله پنج کیلومتری خط مرزی ایران و عراق قرار دارد. سازندهای اصلی حاوی هیدروکربور در میدان چنگوله سروک بالایی و پایینی است، اما وجود هیدروکربور با قابلیت تولید در سازند ایلام و سازندهای عمیق‌تر از جمله داریان و فهلیان نیز متحمل است.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
دبیر تحریریه
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

نتایج مطالعات خارجی‌ها درباره چنگوله بررسی شد

نتایج طرح‌ توسعه میدان چنگوله را که از سوی شرکت گازپروم‎نفت روسیه، DNO نروژ و PTTEP تایلند به این شرکت ارائه شده است.
دبیر تحریریه
کمیته مشاوران مدیریت مخازن شرکت ملی نفت، نتایج طرح‌ توسعه میدان چنگوله را که از سوی شرکت گازپروم‎نفت روسیه، DNO  نروژ و PTTEP تایلند به این شرکت ارائه شده است بررسی کرد.به گزارش انرژی امروز، معاونت بررسی طرح‌های منابع هیدروکربوری (نفت و گاز) مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت اعلام کرد: این موضوع در یکصد و چهل و سومین جلسه کمیته مشاوران مدیریت مخازن شرکت ملی نفت بررسی و پیرامون متغیرهای مخزنی، فازهای مختلف برنامه‌های پیشنهادی شرکت‌ها جهت توصیف و توسعه میدان و پروفایل تولید پیش‌بینی شده، بحث و تبادل نظر شد.در این جلسه، اعضای کمیته مشاوران مدیریت مخازن ضمن بررسی سابقه فعالیت سه شرکت ارائه دهنده نتایج مطالعات‌، نظرات خود را در باره طرح‌های ارائه شده مطرح و نکاتی را به منظور بهبود کیفیت مطالعه و کاهش عدم قطعیت‌های موجود عنوان کردند.میدان نفتی چنگوله در استان ایلام در ۵٠ کیلومتری جنوب شرقی شهر مهران و در فاصله پنج کیلومتری خط مرزی ایران و عراق قرار دارد. سازندهای اصلی حاوی هیدروکربور در میدان چنگوله سروک بالایی و پایینی است، اما وجود هیدروکربور با قابلیت تولید در سازند ایلام و سازندهای عمیق‌تر از جمله داریان و فهلیان نیز متحمل است.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹