Advertisment قرارداد یکساله سواپ نفت کرکوک با ایران/ تحویل روزانه۶۰ هزار بشکه به پالایشگاه کرمانشاه | تازه‌های انرژی ایران رفتن به محتوای اصلی
نسیم خانه زرین
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

قرارداد یکساله سواپ نفت کرکوک با ایران/ تحویل روزانه۶۰ هزار بشکه به پالایشگاه کرمانشاه

وزیر نفت عراق گفت: قراردادی که با تهران برای سوآپ نفت کرکوک منعقد شده؛ برای مدت یک سال است و می‌تواند تمدید شود.
نسیم خانه زرین
وزیر نفت عراق اظهار کرد قراردادی که با تهران برای سوآپ حداکثر ۶۰ هزار بشکه در روز نفت تولید شده در میدان نفتی کرکوک با نفت ایران منعقد شده برای مدت یک سال است و می‌تواند تمدید شود.به گزارش رویترز، طبق این توافق که میان دو کشور به امضاء رسید، ایران به همان میزان و کیفیت مشابه نفت که از کرکوک دریافت می کند، به بنادر جنوبی عراق تحویل خواهد داد.جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق، در حاشیه نشست وزیران نفت عرب در شهر کویت به خبرنگاران گفت: این توافق به مدت یک سال است و پس از آن ما درباره تمدید یا عدم تمدید آن تصمیم خواهیم گرفت.این توافق به عراق اجازه می‌دهد فروش نفت کرکوک را که از زمان بازپس گیری کنترل میادین نفتی شمال توسط ارتش از نیروهای کرد در اکتبر متوقف شده است، از سر بگیرد.بین ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه در روز نفت کرکوک با تانکر به منطقه مرزی کرمانشاه که ایران در آنجا یک پالایشگاه دارد، تحویل داده خواهد شد.لعیبی همچنین گفت: ساخت یک خط لوله از کرکوک به بندر سیهان ترکیه یک سال طول خواهد کشید.این خط لوله جایگزین خط لوله قدیمی و آسیب دیده کرکوک سیهان خواهد شد و از شهر بایجی آغاز شده و تا منطقه مرزی فیش خائور با ترکیه امتداد پیدا می‌کند.بخشی که خط لوله کرکوک – سیهان از آن عبور می‌کند در سال ۲۰۱۴ به تصرف گروه تروریستی داعش درآمد و پس از آن توسط نیروهای عراقی در دو سال گذشته  تصرف شد.وزیر نفت عراق گفت: قصد دارد روز پنج‌شنبه به همراه یکی از مدیران بلندپایه شرکت BP از میدان نفتی کرکوک دیدار کند تا توافق امضاء شده با این شرکت نفتی انگلیسی را فعال کند و این شرکت به بغداد کمک کند کاهش چشمگیر تولید از کرکوک را متوقف کرده و تولیدش را به سطح بالاتری افزایش دهد.لعیبی گفت: ما با شرکت BP برای ارزیابی میدان نفتی کرکوک به منظور افزایش تولید و بالا بردن ذخایرمان تفاهم‌نامه داریم.عراق از شرکت BP درخواست کرده به افزایش تولید از میدان نفتی کرکوک به بیش از ۷۰۰ هزار بشکه در روز کمک کند.طبق اعلام BP، کرکوک یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین میادین نفتی در خاورمیانه است با این همه برآورد می‌شود حدود ۹ میلیارد بشکه ذخایر قابل استخراج دارد.براساس گزارش رویترز، شرکت BP در گذشته برای شرکت دولتی نفت شمال مساعدت فنی فراهم کرده بود تا به توسعه مجدد میدان کرکوک کمک کند.
وزیر نفت عراق خبر داد:

قرارداد یکساله سواپ نفت کرکوک با ایران/ تحویل روزانه۶۰ هزار بشکه به پالایشگاه کرمانشاه

وزیر نفت عراق گفت: قراردادی که با تهران برای سوآپ نفت کرکوک منعقد شده؛ برای مدت یک سال است و می‌تواند تمدید شود.
اخبار صنعت نفت

وزیر نفت عراق اظهار کرد قراردادی که با تهران برای سوآپ حداکثر ۶۰ هزار بشکه در روز نفت تولید شده در میدان نفتی کرکوک با نفت ایران منعقد شده برای مدت یک سال است و می‌تواند تمدید شود.

به گزارش رویترز، طبق این توافق که میان دو کشور به امضاء رسید، ایران به همان میزان و کیفیت مشابه نفت که از کرکوک دریافت می کند، به بنادر جنوبی عراق تحویل خواهد داد.

جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق، در حاشیه نشست وزیران نفت عرب در شهر کویت به خبرنگاران گفت: این توافق به مدت یک سال است و پس از آن ما درباره تمدید یا عدم تمدید آن تصمیم خواهیم گرفت.

این توافق به عراق اجازه می‌دهد فروش نفت کرکوک را که از زمان بازپس گیری کنترل میادین نفتی شمال توسط ارتش از نیروهای کرد در اکتبر متوقف شده است، از سر بگیرد.

بین ۳۰ تا ۶۰ هزار بشکه در روز نفت کرکوک با تانکر به منطقه مرزی کرمانشاه که ایران در آنجا یک پالایشگاه دارد، تحویل داده خواهد شد.

لعیبی همچنین گفت: ساخت یک خط لوله از کرکوک به بندر سیهان ترکیه یک سال طول خواهد کشید.

این خط لوله جایگزین خط لوله قدیمی و آسیب دیده کرکوک سیهان خواهد شد و از شهر بایجی آغاز شده و تا منطقه مرزی فیش خائور با ترکیه امتداد پیدا می‌کند.

بخشی که خط لوله کرکوک – سیهان از آن عبور می‌کند در سال ۲۰۱۴ به تصرف گروه تروریستی داعش درآمد و پس از آن توسط نیروهای عراقی در دو سال گذشته  تصرف شد.

وزیر نفت عراق گفت: قصد دارد روز پنج‌شنبه به همراه یکی از مدیران بلندپایه شرکت BP از میدان نفتی کرکوک دیدار کند تا توافق امضاء شده با این شرکت نفتی انگلیسی را فعال کند و این شرکت به بغداد کمک کند کاهش چشمگیر تولید از کرکوک را متوقف کرده و تولیدش را به سطح بالاتری افزایش دهد.

لعیبی گفت: ما با شرکت BP برای ارزیابی میدان نفتی کرکوک به منظور افزایش تولید و بالا بردن ذخایرمان تفاهم‌نامه داریم.

عراق از شرکت BP درخواست کرده به افزایش تولید از میدان نفتی کرکوک به بیش از ۷۰۰ هزار بشکه در روز کمک کند.

طبق اعلام BP، کرکوک یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین میادین نفتی در خاورمیانه است با این همه برآورد می‌شود حدود ۹ میلیارد بشکه ذخایر قابل استخراج دارد.

براساس گزارش رویترز، شرکت BP در گذشته برای شرکت دولتی نفت شمال مساعدت فنی فراهم کرده بود تا به توسعه مجدد میدان کرکوک کمک کند.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹