Advertisment لیست طولانی بازنشستگان در نفت/ زنگنه تنها می‌شود؟ | تازه‌های انرژی ایران رفتن به محتوای اصلی
دبیر تحریریه
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

لیست طولانی بازنشستگان در نفت/ زنگنه تنها می‌شود؟

با ابلاغ قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، وزیر نفت اواسط آبان ماه در اولین اقدام خود با پنج تن از مشاورانش خداحافظی کرد.
دبیر تحریریه
با ابلاغ قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، وزیر نفت اواسط آبان ماه در اولین اقدام خود با پنج تن از مشاورانش خداحافظی کرد.به گزارش خبرنگار نفت و گاز «انرژی امروز»، بیژن زنگنه در حکم‌هایی جداگانه از خدمات محمدهادی نژادحسینیان، احمد شفاعت، احمد ناطق نوری، محمدجواد عاصمی‌پور و سیدرحیم عقیق قدردانی کرد.با احکام زنگنه، لیست بلندبالای مدیران بازنشسته در صنعت نفت با اولین اقدام زنگنه کمی کوتاهتر شده؛ اما آنچه از شواهد آماری و محاسبات شناسنامه‌ای به دست می‌آید، نشان می‌دهد که زنگنه باید به فکر راه چاره برای مدیرانش باشد، از جمله یافتن جایگزین یا اخذ مجوزهای لازم برای نام‌هایی چون:سیدمجید هدایت‌زاده، مدیرعامل شرکت نیکو (عضو علی‌البدل هیات مدیره شرکت ملی نفت)حسین کاظم‌پور اردبیلی، نماینده ایران در اوپکسیدنورالدین شهنازی‌زاده، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفتعلی‌اکبر شعبانپور، مدیرعامل شرکت مایع‌سازی گاز طبیعی ایراننصرت رحیمی، رئیس صندوق بازنشستگی صنعت نفت (مناقشه حقوقی خصوصی و دولتی بودن دارد)علی‌محمد احمدی، مجری طرح جامع توسعه پایدار منطقه پارس جنوبیمحمود آستانه، مشاور وزیر نفت در امور گازرسانیسیدامیر طالبیان، مشاور وزیر نفت در امور اجتماعیفاطمه تندگویان، مشاور وزیر نفت در امور زنانمحمد سقایی، مشاور وزیرجعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفتمحمدسعید انصاری، صندوق‌های بازنشستگی نفتمرتضی زرین‌گل، معاونت توسعه طرح‌های شرکت نفت و گاز پارسابوالقاسم رحمانی، مدیرعامل شرکت تأسیسات دریایی (مناقشه دولتی و خصوصی بودن دارد)این درحالی است که مصوبه مجلس درباره قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشسته‌ها استثنائاتی را در نظر گرفته است که بر اساس ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری شامل روسای سه قوه، معاون اول رییس‌جمهور، استانداران، سفرا، معاونان وزرا و هم‌طرازان آنها، جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر و دارندگان اجازات خاص مقام رهبری می‌شود.بدون این استثنائات، وزارت نفت تقریبا به بازآرایی یک تیم کامل نیاز داشت چراکه شرایط بازنشستگی عادی در صنعت نفت برای خانم‌ها ۵۵ سال و آقایان ۶۰ سال تمام است و بیشتر تیم مدیریتی وزارت نفت از شخص وزیر تا معاونانش بالای ۶۰ سال سن دارند. خانم شاهدایی، قائم مقام وزیر نیز در ۵۵ سالگی به این سمت منصوب شده است.علاوه بر این، هیات دولت هم به کمک وزارت نفت آمد و در مصوبه‌ای جدید اعضای هیات مدیره شرکت ملی نفت را همتراز مقامات موضوع بند (ه) ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری اعلام کرد.بر اساس این مصوبه سیداصغر هندی و غلامرضا منوچهری نیز از شمول ممنوعیت به‌کارگیری بازنشسته‌ها خارج شدند. موضوعی که پیش از این، با تایید دولت و همتراز کردن مدیرعاملی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با معاونت وزیر، برای بیژن عالیپور نیز اتفاق افتاده بود.
«انرژی امروز» از تبعات اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان گزارش می‌دهد؛

لیست طولانی بازنشستگان در نفت/ زنگنه تنها می‌شود؟

با ابلاغ قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، وزیر نفت اواسط آبان ماه در اولین اقدام خود با پنج تن از مشاورانش خداحافظی کرد.
اخبار صنعت نفت

با ابلاغ قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، وزیر نفت اواسط آبان ماه در اولین اقدام خود با پنج تن از مشاورانش خداحافظی کرد.

به گزارش خبرنگار نفت و گاز «انرژی امروز»، بیژن زنگنه در حکم‌هایی جداگانه از خدمات محمدهادی نژادحسینیان، احمد شفاعت، احمد ناطق نوری، محمدجواد عاصمی‌پور و سیدرحیم عقیق قدردانی کرد.

با احکام زنگنه، لیست بلندبالای مدیران بازنشسته در صنعت نفت با اولین اقدام زنگنه کمی کوتاهتر شده؛ اما آنچه از شواهد آماری و محاسبات شناسنامه‌ای به دست می‌آید، نشان می‌دهد که زنگنه باید به فکر راه چاره برای مدیرانش باشد، از جمله یافتن جایگزین یا اخذ مجوزهای لازم برای نام‌هایی چون:

سیدمجید هدایت‌زاده، مدیرعامل شرکت نیکو (عضو علی‌البدل هیات مدیره شرکت ملی نفت)

حسین کاظم‌پور اردبیلی، نماینده ایران در اوپک

سیدنورالدین شهنازی‌زاده، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت

علی‌اکبر شعبانپور، مدیرعامل شرکت مایع‌سازی گاز طبیعی ایران

نصرت رحیمی، رئیس صندوق بازنشستگی صنعت نفت (مناقشه حقوقی خصوصی و دولتی بودن دارد)

علی‌محمد احمدی، مجری طرح جامع توسعه پایدار منطقه پارس جنوبی

محمود آستانه، مشاور وزیر نفت در امور گازرسانی

سیدامیر طالبیان، مشاور وزیر نفت در امور اجتماعی

فاطمه تندگویان، مشاور وزیر نفت در امور زنان

محمد سقایی، مشاور وزیر

جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت

محمدسعید انصاری، صندوق‌های بازنشستگی نفت

مرتضی زرین‌گل، معاونت توسعه طرح‌های شرکت نفت و گاز پارس

ابوالقاسم رحمانی، مدیرعامل شرکت تأسیسات دریایی (مناقشه دولتی و خصوصی بودن دارد)

این درحالی است که مصوبه مجلس درباره قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشسته‌ها استثنائاتی را در نظر گرفته است که بر اساس ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری شامل روسای سه قوه، معاون اول رییس‌جمهور، استانداران، سفرا، معاونان وزرا و هم‌طرازان آنها، جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر و دارندگان اجازات خاص مقام رهبری می‌شود.

بدون این استثنائات، وزارت نفت تقریبا به بازآرایی یک تیم کامل نیاز داشت چراکه شرایط بازنشستگی عادی در صنعت نفت برای خانم‌ها ۵۵ سال و آقایان ۶۰ سال تمام است و بیشتر تیم مدیریتی وزارت نفت از شخص وزیر تا معاونانش بالای ۶۰ سال سن دارند. خانم شاهدایی، قائم مقام وزیر نیز در ۵۵ سالگی به این سمت منصوب شده است.

علاوه بر این، هیات دولت هم به کمک وزارت نفت آمد و در مصوبه‌ای جدید اعضای هیات مدیره شرکت ملی نفت را همتراز مقامات موضوع بند (ه) ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری اعلام کرد.

بر اساس این مصوبه سیداصغر هندی و غلامرضا منوچهری نیز از شمول ممنوعیت به‌کارگیری بازنشسته‌ها خارج شدند. موضوعی که پیش از این، با تایید دولت و همتراز کردن مدیرعاملی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با معاونت وزیر، برای بیژن عالیپور نیز اتفاق افتاده بود.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹