Advertisment همه مدیران در حفاری شمال می‌خواهند استعفا دهند/ گلپایگانی راهی اهواز شد | تازه‌های انرژی ایران رفتن به محتوای اصلی
فاطمه سادات نجفیان
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

همه مدیران در حفاری شمال می‌خواهند استعفا دهند/ گلپایگانی راهی اهواز شد

یکی ازاعضای هیات مدیره شرکت حفاری شمال گفت: با توجه به شرایط مالی بد شرکت، همه دوست دارند استعفا دهند، اما این استعفاها تاکنون پذیرفته نشده است.
فاطمه سادات نجفیان
یکی از اعضای هیات مدیره شرکت حفاری شمال گفت: با توجه به شرایط مالی بد شرکت، همه دوست دارند استعفا دهند، اما این استعفاها تاکنون پذیرفته نشده است.عصر امروز اخبار تاییدنشده‌ای مبنی بر استعفای محمود شریفیان، رئیس هیات مدیره شرکت حفاری شمال و یکی دیگر از اعضای این هیات مدیره و همچنین مرخصی بدون تاریخ برگشت از سوی حمیدرضا گلپایگانی، مدیرعامل این شرکت که به معنی استعفا تلقی می‌شود، به «انرژی امروز» رسید.بنابراین خبر، دلیل کناره‌گیری مدیران ارشد شرکت حفاری شمال آن است که سهامداران سود سهامشان را خواستار هستند؛ اما در شرایطی که تراز مالی شرکت منفی است که نشان از زیان‌ده بودن آن دارد، انجام این امر برای هیات مدیره و مدیرعامل ممکن نیست و در نتیجه، شرکت بلاتکلیف و بدون مدیر مانده است.به دنبال دریافت این اخبار، «انرژی امروز» در تماس تلفنی با علی‌اصغر کسنوی یزدی، یکی از اعضای هیات مدیره این شرکت، جویای ماجرا شد.عضو هیات مدیره شرکت حفاری شمال به «انرژی امروز» گفت: در خصوص استعفا باید بگویم، با توجه به شرایط مالی بد شرکت، همه دوست دارند استعفا دهند، اما این استعفاها تاکنون پذیرفته نشده است. درواقع استعفا مطرح می‌شود؛ اما اینکه کسی استعفا نوشته باشد، من اطلاعی ندارم.وی در پاسخ به سوال خبرنگار «انرژی امروز» در خصوص اینکه «آیا شما نیز جزء استعفادهنده‌ها هستید؟»، گفت: خیر. من استعفاء نداده ام.این عضو هیات مدیره حفاری شمال در خصوص این شرکت و شرایط ایجاد شده خاطر نشان کرد: شرکت در حال حاضر توان پرداخت سود سهام سهامداران را دارد؛ اما اگر این اتفاق بیفتد، نقدینگی شرکت پایین می‌آید و با این شرایط کشور که نقدینگی پایین است و از طرفی کارفرما ها دیر پول می‌دهند، با مشکل برخورد می‌کنیم.وی درعین‌حال اعلام‌ کرد: در حال حاضر بنیاد مستضعفان (سهامدار اصلی شرکت) به میان آمده است و به شرکت پول تزریق می‌کند.کسنوی تصریح کرد: در حال حاضر بنیاد با دادن سود سهام سهامداران از طریق ملک یا واگذاری چیزهای دیگر رضایت آنها را به دست می‌آورد که این خود کمک شایانی به شرکت است.این عضو هیات مدیره حفاری شمال در خصوص مرخصی بدون تاریخ گلپایگانی، مدیرعامل این شرکت نیز خاطر نشان کرد: اینکه ایشان مرخصی گرفته است، درست است. اما مرخصی بدون تاریخ نیست. بلکه به دفتر اهواز رفته‌اند تا با توجه به مشکلات پیش‌آمده و بسته شدن یکی از حساب ها از سوی یکی از سهامداران، بتواند موضوع را حل و فصل کند.وی دلیل بحران مالی شرکت حفاری شمال را نبود نقدینگی در دولت عنوان کرد و گفت: در دولت پول نیست که مطالبات ما را بدهند، یعنی مطالبات ما به‌موقع پرداخت نمی‌شود. البته این موضوع فقط به شرکت حفاری شمال برنمی‌گردد و همه جای کشور همین گونه است.کسنوی در مورد وضعیت پروژه‌های دریایی و خشکی حفاری شمال نیز اظهار داشت: همه دکل‌های ما درحال کار هستند، حتی دو دکل اجاره‌ای ما نیز مشغول کار هستند.وی در پایان راه برون رفت از این وضعیت را همفکری سهامداران با یکدیگر دانست. 
یک عضو هیات مدیره شرکت حفاری شمال در گفتگو با «انرژی امروز»:

همه مدیران در حفاری شمال می‌خواهند استعفا دهند/ گلپایگانی راهی اهواز شد

یکی ازاعضای هیات مدیره شرکت حفاری شمال گفت: با توجه به شرایط مالی بد شرکت، همه دوست دارند استعفا دهند، اما این استعفاها تاکنون پذیرفته نشده است.

فاطمه سادات نجفیان

فاطمه سادات نجفیان

خبرنگار حوزه گاز

اخبار صنعت نفت

یکی از اعضای هیات مدیره شرکت حفاری شمال گفت: با توجه به شرایط مالی بد شرکت، همه دوست دارند استعفا دهند، اما این استعفاها تاکنون پذیرفته نشده است.

عصر امروز اخبار تاییدنشده‌ای مبنی بر استعفای محمود شریفیان، رئیس هیات مدیره شرکت حفاری شمال و یکی دیگر از اعضای این هیات مدیره و همچنین مرخصی بدون تاریخ برگشت از سوی حمیدرضا گلپایگانی، مدیرعامل این شرکت که به معنی استعفا تلقی می‌شود، به «انرژی امروز» رسید.

بنابراین خبر، دلیل کناره‌گیری مدیران ارشد شرکت حفاری شمال آن است که سهامداران سود سهامشان را خواستار هستند؛ اما در شرایطی که تراز مالی شرکت منفی است که نشان از زیان‌ده بودن آن دارد، انجام این امر برای هیات مدیره و مدیرعامل ممکن نیست و در نتیجه، شرکت بلاتکلیف و بدون مدیر مانده است.

به دنبال دریافت این اخبار، «انرژی امروز» در تماس تلفنی با علی‌اصغر کسنوی یزدی، یکی از اعضای هیات مدیره این شرکت، جویای ماجرا شد.

عضو هیات مدیره شرکت حفاری شمال به «انرژی امروز» گفت: در خصوص استعفا باید بگویم، با توجه به شرایط مالی بد شرکت، همه دوست دارند استعفا دهند، اما این استعفاها تاکنون پذیرفته نشده است. درواقع استعفا مطرح می‌شود؛ اما اینکه کسی استعفا نوشته باشد، من اطلاعی ندارم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار «انرژی امروز» در خصوص اینکه «آیا شما نیز جزء استعفادهنده‌ها هستید؟»، گفت: خیر. من استعفاء نداده ام.

این عضو هیات مدیره حفاری شمال در خصوص این شرکت و شرایط ایجاد شده خاطر نشان کرد: شرکت در حال حاضر توان پرداخت سود سهام سهامداران را دارد؛ اما اگر این اتفاق بیفتد، نقدینگی شرکت پایین می‌آید و با این شرایط کشور که نقدینگی پایین است و از طرفی کارفرما ها دیر پول می‌دهند، با مشکل برخورد می‌کنیم.

وی درعین‌حال اعلام‌ کرد: در حال حاضر بنیاد مستضعفان (سهامدار اصلی شرکت) به میان آمده است و به شرکت پول تزریق می‌کند.

کسنوی تصریح کرد: در حال حاضر بنیاد با دادن سود سهام سهامداران از طریق ملک یا واگذاری چیزهای دیگر رضایت آنها را به دست می‌آورد که این خود کمک شایانی به شرکت است.

این عضو هیات مدیره حفاری شمال در خصوص مرخصی بدون تاریخ گلپایگانی، مدیرعامل این شرکت نیز خاطر نشان کرد: اینکه ایشان مرخصی گرفته است، درست است. اما مرخصی بدون تاریخ نیست. بلکه به دفتر اهواز رفته‌اند تا با توجه به مشکلات پیش‌آمده و بسته شدن یکی از حساب ها از سوی یکی از سهامداران، بتواند موضوع را حل و فصل کند.

وی دلیل بحران مالی شرکت حفاری شمال را نبود نقدینگی در دولت عنوان کرد و گفت: در دولت پول نیست که مطالبات ما را بدهند، یعنی مطالبات ما به‌موقع پرداخت نمی‌شود. البته این موضوع فقط به شرکت حفاری شمال برنمی‌گردد و همه جای کشور همین گونه است.

کسنوی در مورد وضعیت پروژه‌های دریایی و خشکی حفاری شمال نیز اظهار داشت: همه دکل‌های ما درحال کار هستند، حتی دو دکل اجاره‌ای ما نیز مشغول کار هستند.

وی در پایان راه برون رفت از این وضعیت را همفکری سهامداران با یکدیگر دانست.

 

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹