رفتن به محتوای اصلی
پایگاه اطلاع رسانی تازه‌های انرژی ایران (رسانه سبز)
اخبار و مقالات نفت، گاز، پتروشیمی و حوزه انرژی
اخبار و مقالات نفت، گاز، پتروشیمی و حوزه انرژی
اخبار و مقالات نفت، گاز، پتروشیمی و حوزه انرژی
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی:

پتروشیمی نیاز به نوسازی دارد

شرکت های بین المللی که به دنبال امضای قرارداد با ایران هستند، معتقد هستند که گسترش تحریم ها باعث به خطر افتادن منافع اقتصادی آنها می شود.
اخبار صنعت پتروشیمی

معاون وزیر نفت با بیان اینکه صنایع ما برای جلوگیری از خام فروشی علاوه بر منابع مالی نیاز به بازسازی و نوسازی از طریق جذب فناوری های نوین دارند، گفت: شرکت های مختلف از جمله توتال، تمایل به مشارکت در صنعت پتروشیمی را داشته و در حال ارزیابی مالی و فنی سرمایه گذاری در ایران هستند.

مرضیه شاهدایی درباره امضای قراردادهای صنعت نفت و پتروشیمی، اظهار کرد: شرکت های بین المللی که به دنبال امضای قرارداد با ایران هستند، معتقد هستند که گسترش تحریم ها باعث به خطر افتادن منافع اقتصادی آنها می شود، بنابراین، در لزوم جلوگیری از افزایش تحریم ها، با ایران هم نظر هستند.

وی با بیان این که شرکت های بین المللی سعی می کنند امنیت سرمایه گذاری خود را تامین کنند، افزود: شرکت های طرف قرارداد با ایران از جمله توتال، تامین فاینانس و منابع مالی را خود پیگیری می کنند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر لزوم افزایش حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران گفت: علاوه بر منابع مالی، صنایع ما نیاز به بازسازی و نوسازی از طریق جذب فناوری های نوین دارند.

شاهدایی با بیان این که برخی از صنایع ما، سالهاست که به نوسازی نیاز دارند، اضافه کرد: تکنولوژی های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به سرعت در حال تغییر است، که باید صنایع ما نیز با این تغییرات هماهنگ باشند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی تصریح کرد: برای جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر، باید جذب سرمایه گذاری و کسب فناوری های جدید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اظهار امیدواری برای امضای قراردادهای جدید در صنعت پتروشیمی در آینده نزدیک، گفت: شرکت های مختلف از جمله توتال، تمایل به سرمایه گذاری در پتروشیمی داشته و در حال ارزیابی مالی و فنی سرمایه گذاری در ایران هستند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: توتال در نظر دارد در طرح های پتروشیمی عسلویه به ارزش ۱.۵ تا ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری کند.

دوازدهم تیرماه جاری نخستین قرارداد جدید نفتی در پساتحریم بین شرکت ملی نفت و کنسرسیوم بین المللی به رهبری شرکت نفتی توتال فرانسه برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی امضا شد.

ارزش قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی چهار میلیارد و ٨٠٠ میلیون دلار است که با به ثمر رسیدن آن، روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب (معادل ۲ میلیارد فوت مکعب) به ظرفیت برداشت ایران از میدان گازی پارس جنوبی مشترک با قطر افزوده می‌شود.

این قرارداد، نخستین قرارداد در قالب مدل جدید قرادادهای نفتی است که پس از لغو تحریم ها امضا شد.

توتال علاوه بر بخش بالادستی صنعت نفت (اکتشاف و تولید) به دنبال سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی کشورمان نیز است و تفاهمنامه هایی را نیز در این باره با ایران امضا کرده است.

اکنون ظرفیت تولید سالانه محصولات پتروشیمی کشور ۶۲ میلیون تن است که تا پایان امسال با بهره برداری از شش طرح جدید به ۷۲ میلیون تن می رسد و ارزش کل فروش خالص این محصولات نیز به ۱۷ میلیارد دلار افزایش می یابد.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
پانیسا حسن زاده
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

پتروشیمی نیاز به نوسازی دارد

شرکت های بین المللی که به دنبال امضای قرارداد با ایران هستند، معتقد هستند که گسترش تحریم ها باعث به خطر افتادن منافع اقتصادی آنها می شود.
پانیسا حسن زاده
معاون وزیر نفت با بیان اینکه صنایع ما برای جلوگیری از خام فروشی علاوه بر منابع مالی نیاز به بازسازی و نوسازی از طریق جذب فناوری های نوین دارند، گفت: شرکت های مختلف از جمله توتال، تمایل به مشارکت در صنعت پتروشیمی را داشته و در حال ارزیابی مالی و فنی سرمایه گذاری در ایران هستند.مرضیه شاهدایی درباره امضای قراردادهای صنعت نفت و پتروشیمی، اظهار کرد: شرکت های بین المللی که به دنبال امضای قرارداد با ایران هستند، معتقد هستند که گسترش تحریم ها باعث به خطر افتادن منافع اقتصادی آنها می شود، بنابراین، در لزوم جلوگیری از افزایش تحریم ها، با ایران هم نظر هستند.وی با بیان این که شرکت های بین المللی سعی می کنند امنیت سرمایه گذاری خود را تامین کنند، افزود: شرکت های طرف قرارداد با ایران از جمله توتال، تامین فاینانس و منابع مالی را خود پیگیری می کنند.مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر لزوم افزایش حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران گفت: علاوه بر منابع مالی، صنایع ما نیاز به بازسازی و نوسازی از طریق جذب فناوری های نوین دارند.شاهدایی با بیان این که برخی از صنایع ما، سالهاست که به نوسازی نیاز دارند، اضافه کرد: تکنولوژی های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به سرعت در حال تغییر است، که باید صنایع ما نیز با این تغییرات هماهنگ باشند.معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی تصریح کرد: برای جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر، باید جذب سرمایه گذاری و کسب فناوری های جدید مورد توجه قرار گیرد.وی با اظهار امیدواری برای امضای قراردادهای جدید در صنعت پتروشیمی در آینده نزدیک، گفت: شرکت های مختلف از جمله توتال، تمایل به سرمایه گذاری در پتروشیمی داشته و در حال ارزیابی مالی و فنی سرمایه گذاری در ایران هستند.معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: توتال در نظر دارد در طرح های پتروشیمی عسلویه به ارزش ۱.۵ تا ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری کند.دوازدهم تیرماه جاری نخستین قرارداد جدید نفتی در پساتحریم بین شرکت ملی نفت و کنسرسیوم بین المللی به رهبری شرکت نفتی توتال فرانسه برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی امضا شد.ارزش قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی چهار میلیارد و ٨٠٠ میلیون دلار است که با به ثمر رسیدن آن، روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب (معادل ۲ میلیارد فوت مکعب) به ظرفیت برداشت ایران از میدان گازی پارس جنوبی مشترک با قطر افزوده می‌شود.این قرارداد، نخستین قرارداد در قالب مدل جدید قرادادهای نفتی است که پس از لغو تحریم ها امضا شد.توتال علاوه بر بخش بالادستی صنعت نفت (اکتشاف و تولید) به دنبال سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی کشورمان نیز است و تفاهمنامه هایی را نیز در این باره با ایران امضا کرده است.اکنون ظرفیت تولید سالانه محصولات پتروشیمی کشور ۶۲ میلیون تن است که تا پایان امسال با بهره برداری از شش طرح جدید به ۷۲ میلیون تن می رسد و ارزش کل فروش خالص این محصولات نیز به ۱۷ میلیارد دلار افزایش می یابد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹