رفتن به محتوای اصلی
نسیم خانه زرین
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

۵طرح ۳.۵ میلیارد دلاری پتروشیمی به بهره‌برداری می‌رسند

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اظهار کرد: ۵طرح به ظرفیت ۱۰ میلیون تن با سرمایه ۳.۵ میلیارد دلار با پتانسیل ایجاد ۱۷۰۰ جایگاه شغلی به بهره برداری می رسند.
نسیم خانه زرین
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد:  ۵طرح به ظرفیت ۱۰ میلیون تن با سرمایه ۳.۵ میلیارد دلار با پتانسیل ایجاد ۱۷۰۰ جایگاه شغلی به بهره برداری می رسند.به گزارش خبرنگار انرژی امروز، مرضیه شاهدایی امروز در سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو   گفت: سهم پتروشیمی در صادرات غیر نفتی ۳۵ درصد و در صادرات صنعتی ۳۹ درصد است.او با تاکید بر اینکه «اکنون ۵۶ طرح در دست اجرا است» افزود: تمام تلاش ما رفع موانع طرح ها است و مهمترین محور طرح های ما استفاده از منابع گاز و استفاده از منابع هیدروکربوری به صورت ترکیبی است.‌شاهدایی ادامه داد: در تلاش هستیم هم بازار جهانی را بدست آوریم و هم پایین دست کشور را فعال سازیم و با این ۵۶ طرح و طرح های برنامه ششم، مصرف گاز پالایش شده را از ۶ میلیارد مترمکعب به ۳۹ میلیارد متر مکعب برسانیم.معاون وزیر نفت در پتروشیمی تصریح کرد: ۵ طرح به ظرفیت ۱۰ میلیون تن با سرمایه ۳.۵ میلیارد دلار با پتانسیل ایجاد ۱۷۰۰ جایگاه شغلی به بهره برداری می رسند.او با اشاره به بومی سازی فناوری های نوین گفت: برای بهره مندی از دانش روز و کاهش هزینه ها تفاهم نامه ای برای طرح MTP با شرکت ایرلیکوئید امضا کردیم. این اولین طرح در زمینه دانش فناوری های نوین است. کسب دانش فنی تبدیل متانول به پروپیلن و ... را نیز درنظر گرفته ایم.شاهدایی با اشاره به تفاهم نامه هایی با شرکت های بزرگ منعقد شده است اظهار کرد: هدف ما جذب سرمایه گذار خارجی و انتقال دانش است. سرمایه گذاران خارجی نیز روی بازار ۸۰ میلیون نفری ایران حساب باز کردند. او با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی صنعتی انرژی بر و سرمایه بر است، اظهار کرد: بر اساس سرمایه گذاری هایی که کردیم درصدد گشایش خطوط اعتباری هستیم و ارتباطاتی را با بانک های اروپایی و آسیایی همچون ژاپن، چین و اتریش برقرار کردیم و مذاکراتی نیز انجام شده است.شاهدایی افزود: یکی از موضوعات مهم دیگر بحث ایجاد صندوق های پروژه است هم به صورت ریالی و هم به صورت ارزی. در این زمینه با وزارت امور خارجه و وزارت نفت در حال مذاکره هستیم. او با تاکید بر اینکه توسعه صنعت پتروشیمی به شدت وابسته به روابط بین المللی است‌ گفت: برای رشد و توسعه صنعت پتروشیمی کل مسئولان کشور و نظام باید کمک کنند.مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: موانع را تا حدودی رفع کردیم؛  گسترش روابط در تامین کاتالیست ها و ... بسیار مفید بوده است. امیدواریم در رشد اقتصادی کشور نیز بیش از پیش موثر باشیم.

۵طرح ۳.۵ میلیارد دلاری پتروشیمی به بهره‌برداری می‌رسند

پایگاه اطلاع رسانی تازه‌های انرژی ایران (رسانه سبز)
اخبار و مقالات نفت، گاز، پتروشیمی و حوزه انرژی
اخبار و مقالات نفت، گاز، پتروشیمی و حوزه انرژی
اخبار و مقالات نفت، گاز، پتروشیمی و حوزه انرژی
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی؛

۵طرح ۳.۵ میلیارد دلاری پتروشیمی به بهره‌برداری می‌رسند

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اظهار کرد: ۵طرح به ظرفیت ۱۰ میلیون تن با سرمایه ۳.۵ میلیارد دلار با پتانسیل ایجاد ۱۷۰۰ جایگاه شغلی به بهره برداری می رسند.
اخبار صنعت پتروشیمی

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد:  ۵طرح به ظرفیت ۱۰ میلیون تن با سرمایه ۳.۵ میلیارد دلار با پتانسیل ایجاد ۱۷۰۰ جایگاه شغلی به بهره برداری می رسند.

به گزارش خبرنگار انرژی امروز، مرضیه شاهدایی امروز در سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو   گفت: سهم پتروشیمی در صادرات غیر نفتی ۳۵ درصد و در صادرات صنعتی ۳۹ درصد است.

او با تاکید بر اینکه «اکنون ۵۶ طرح در دست اجرا است» افزود: تمام تلاش ما رفع موانع طرح ها است و مهمترین محور طرح های ما استفاده از منابع گاز و استفاده از منابع هیدروکربوری به صورت ترکیبی است.‌

شاهدایی ادامه داد: در تلاش هستیم هم بازار جهانی را بدست آوریم و هم پایین دست کشور را فعال سازیم و با این ۵۶ طرح و طرح های برنامه ششم، مصرف گاز پالایش شده را از ۶ میلیارد مترمکعب به ۳۹ میلیارد متر مکعب برسانیم.

معاون وزیر نفت در پتروشیمی تصریح کرد: ۵ طرح به ظرفیت ۱۰ میلیون تن با سرمایه ۳.۵ میلیارد دلار با پتانسیل ایجاد ۱۷۰۰ جایگاه شغلی به بهره برداری می رسند.

او با اشاره به بومی سازی فناوری های نوین گفت: برای بهره مندی از دانش روز و کاهش هزینه ها تفاهم نامه ای برای طرح MTP با شرکت ایرلیکوئید امضا کردیم. این اولین طرح در زمینه دانش فناوری های نوین است. کسب دانش فنی تبدیل متانول به پروپیلن و ... را نیز درنظر گرفته ایم.

شاهدایی با اشاره به تفاهم نامه هایی با شرکت های بزرگ منعقد شده است اظهار کرد: هدف ما جذب سرمایه گذار خارجی و انتقال دانش است. سرمایه گذاران خارجی نیز روی بازار ۸۰ میلیون نفری ایران حساب باز کردند. 

او با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی صنعتی انرژی بر و سرمایه بر است، اظهار کرد: بر اساس سرمایه گذاری هایی که کردیم درصدد گشایش خطوط اعتباری هستیم و ارتباطاتی را با بانک های اروپایی و آسیایی همچون ژاپن، چین و اتریش برقرار کردیم و مذاکراتی نیز انجام شده است.

شاهدایی افزود: یکی از موضوعات مهم دیگر بحث ایجاد صندوق های پروژه است هم به صورت ریالی و هم به صورت ارزی. در این زمینه با وزارت امور خارجه و وزارت نفت در حال مذاکره هستیم. 

او با تاکید بر اینکه توسعه صنعت پتروشیمی به شدت وابسته به روابط بین المللی است‌ گفت: برای رشد و توسعه صنعت پتروشیمی کل مسئولان کشور و نظام باید کمک کنند.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: موانع را تا حدودی رفع کردیم؛  گسترش روابط در تامین کاتالیست ها و ... بسیار مفید بوده است. امیدواریم در رشد اقتصادی کشور نیز بیش از پیش موثر باشیم.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹