Advertisment بازدید مدیرعامل شرکت ملی گاز از خط ششم سراسری | تازه‌های انرژی ایران
فاطمه سادات نجفیان
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

بازدید مدیرعامل شرکت ملی گاز از خط ششم سراسری

مدیرعامل شرکت ملی گاز وهیئت همراه هم‌اکنون در حال بازدید از روند اجرا و پیشرفت پروژه خط ششم سراسری هستند.
فاطمه سادات نجفیان
مدیرعامل شرکت ملی گاز وهیئت همراه هم‌اکنون در حال بازدید از روند اجرا و پیشرفت پروژه خط ششم سراسری هستند.به گزارش انرژی امروز، حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران امروز سه‌شنبه ۱۴ آذر،  به همراه حسن منتظر تربتی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز و همچنین مجری خط ششم در حال بازدید از روند اجرایی خط ششم سراسری گاز هستند.طول خط انتقال گاز ششم سراسری از اهواز تا دهگلان ۶۰۰ کیلومتر است که در مسیر خود به تقاطع رودخانه پرآب کارون می‌رسد. برای این منظور، ترانشه‌ای به طول ۲۲۰ و ارتفاع ۸۰ متر ایجاد شده که حجم ترانشه برداشته شده یک میلیون متر مکعب است. ترانشه به فرورفتگی‌های مصنوعی یا طبیعی در سطح زمین گفته می‌شود که ژرفای آن‌ها از پهنایشان بیشتر و پهنای آن‌ها از طولشان بسیار کمتر است.در ابتدا قرار بود مسیر خط لوله به صورت HDD از بستر کارون عبور کند که به دلیل سنگی بودن بستر کارون این برنامه میسر نشد بنابراین تصمیم گرفته شد تا خط به صورت هوایی از روی پل عبور داده شود که خوشبختانه این اقدام با وجود حجم عظیم آب در کارون عملیاتی شد، به گونه‌ای که دو خط لوله ۵۶ اینچ (خطوط ششم و در آینده نهم) از روی عرشه عبور می کند که این عملیات در دنیا کم نظیر است.خط لوله ششم سراسری که از پارس جنوبی شروع می شود و پس از گذر از استان خوزستان، در استانهای لرستان، ایلام و کرمانشاه ادامه می یابد و در نهایت به دهگلان می رسد، یکی از راهبردی‌ترین خطوط انتقال گاز کشور است که وظیفه انتقال گازهای تولیدی در عسلویه به ظرفیت روزانه ۱۰۰ میلیون متر مکعب را به استان‌های غرب و شمال غرب بر عهده دارد؛ ضمن آن‌که از مسیر های شلمچه و نفت شهر هم، امکان صادرات گاز به عراق را مهیا می‌کند. پنج ایستگاه تقویت فشار در مسیر این خط لوله تاسیس شده است.با دستور مدیرعامل شرکت ملی گاز تکمیل خط لوله ششم سراسری به صورت شبانه روزی در دست انجام است.
هم‌اکنون در اهواز

بازدید مدیرعامل شرکت ملی گاز از خط ششم سراسری

مدیرعامل شرکت ملی گاز وهیئت همراه هم‌اکنون در حال بازدید از روند اجرا و پیشرفت پروژه خط ششم سراسری هستند.
اخبار صنعت گاز

مدیرعامل شرکت ملی گاز وهیئت همراه هم‌اکنون در حال بازدید از روند اجرا و پیشرفت پروژه خط ششم سراسری هستند.

به گزارش انرژی امروز، حمیدرضا عراقی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران امروز سه‌شنبه ۱۴ آذر،  به همراه حسن منتظر تربتی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز و همچنین مجری خط ششم در حال بازدید از روند اجرایی خط ششم سراسری گاز هستند.

طول خط انتقال گاز ششم سراسری از اهواز تا دهگلان ۶۰۰ کیلومتر است که در مسیر خود به تقاطع رودخانه پرآب کارون می‌رسد. برای این منظور، ترانشه‌ای به طول ۲۲۰ و ارتفاع ۸۰ متر ایجاد شده که حجم ترانشه برداشته شده یک میلیون متر مکعب است. ترانشه به فرورفتگی‌های مصنوعی یا طبیعی در سطح زمین گفته می‌شود که ژرفای آن‌ها از پهنایشان بیشتر و پهنای آن‌ها از طولشان بسیار کمتر است.

در ابتدا قرار بود مسیر خط لوله به صورت HDD از بستر کارون عبور کند که به دلیل سنگی بودن بستر کارون این برنامه میسر نشد بنابراین تصمیم گرفته شد تا خط به صورت هوایی از روی پل عبور داده شود که خوشبختانه این اقدام با وجود حجم عظیم آب در کارون عملیاتی شد، به گونه‌ای که دو خط لوله ۵۶ اینچ (خطوط ششم و در آینده نهم) از روی عرشه عبور می کند که این عملیات در دنیا کم نظیر است.

خط لوله ششم سراسری که از پارس جنوبی شروع می شود و پس از گذر از استان خوزستان، در استانهای لرستان، ایلام و کرمانشاه ادامه می یابد و در نهایت به دهگلان می رسد، یکی از راهبردی‌ترین خطوط انتقال گاز کشور است که وظیفه انتقال گازهای تولیدی در عسلویه به ظرفیت روزانه ۱۰۰ میلیون متر مکعب را به استان‌های غرب و شمال غرب بر عهده دارد؛ ضمن آن‌که از مسیر های شلمچه و نفت شهر هم، امکان صادرات گاز به عراق را مهیا می‌کند. پنج ایستگاه تقویت فشار در مسیر این خط لوله تاسیس شده است.

با دستور مدیرعامل شرکت ملی گاز تکمیل خط لوله ششم سراسری به صورت شبانه روزی در دست انجام است.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹