Advertisment مدیرعامل توتال در ضیافت شام به ترامپ چه گفت؟ | تازه‌های انرژی ایران
دبیر تحریریه
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

مدیرعامل توتال در ضیافت شام به ترامپ چه گفت؟

مدیرعامل شرکت نفتی فرانسوی توتال در مصاحبه با روزنامه فایننشیال تایمز گفت از رییس‌جمهور آمریکا درخواست کرده به برجام پایبند بماند.
دبیر تحریریه
مدیرعامل شرکت نفتی فرانسوی توتال در مصاحبه با روزنامه فایننشیال تایمز گفت از رییس‌جمهور آمریکا درخواست کرده به برجام پایبند بماند.پاتریک پویان اظهار کرد که وی این پیام را در ضیافت شام با دونالد ترامپ و سایر مدیران اروپایی در داووس سوئیس در ژانویه داده و توتال را به‌عنوان اصلی‌ترین شرکت طرفدار تعامل اقتصادی با ایران برجسته کرد.پویان به فاینشتال تایمز گفت:‌ زمانی که من فرصت صرف شام با رییس‌جمهور آمریکا را داشتم، این پرسش را درباره ایران را مطرح کردم. من این استدلال را بیان کردم اما پرسش این است که چه میزان به ایران فرصت می‌دهیم. آیا به آنها فرصت کافی برای انجام اصلاحات ضروری داده‌ایم.توتال در ژوییه سال گذشته یک قرارداد چند میلیارد دلاری برای توسعه مرحله بعدی میدان گازی پارس جنوبی امضاء کرد که نخستین قرارداد بزرگ تهران با یک شرکت انرژی غربی از زمان برچیده شدن برخی از تحریم‌های بین‌المللی در سال ۲۰۱۶ بود. پویان به این پروژه کاملا پایبند مانده؛ اما اظهار کرد: توتال در صورت بازگشت مجدد تحریم‌ها علیه تهران، راه‌های مختلفی برای خروج از این توافق دارد. وی گفت: اگر مقررات بازی تغییر کند؛ مسلما ما بایستی وضعیت را مجددا ارزیابی کنیم.ترامپ تهدید کرده از توافق هسته‌ای که مورد حمایت باراک اوباما، رییس‌جمهور سابق آمریکا، قرار داشته است خارج خواهد شد تا آنچه «بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران»خوانده را محدود کند، مگر اینکه شرایط سخت‌تری به تهران تحمیل شود.مدیرعامل توتال گفت: خروج آمریکا از برجام، ایران را به گذشته باز خواهد گرداند که فعالیت شرکت‌های اروپایی در این کشور امکان‌پذیر نبود به خصوص اگر تحریم‌های ثانویه که نهادهای بین‌المللی فعال در ایران را هدف می‌گیرند دوباره برقرار شوند.شرکت توتال ۵۰.۰۱ درصد در پروژه پارس جنوبی سهم دارد، در حالی که شرکت ‌CNPC چین ۳۰ درصد سهم دارد و باقی سهم این پروژه متعلق به پتروپارس ایران است.پویان اعلام کرد: این پروژه پیش می‌رود، اما توتال تاکنون تنها حدود ۵۰ میلیون دلار هزینه کرده که به این شرکت امکان می‌دهد در صورت تغییر شرایط سیاسی، بدون ضرر بزرگی خارج شود.براساس گزارش فاینشنال تایمز، اگر این شرکت فرانسوی ناچار شود برای اجتناب از تحریم‌های آمریکا از پارس جنوبی خارج شود ‌CNPC ناچار خواهد شد سهم توتال را بگیرد.پویان خاطر نشان کرد: فروش به ‌CNPC یک احتمال است اما حاضر نشد درباره شرایط قراردادی صحبت کند. گزینه دیگر توقف این پروژه خواهد بود، اما وی تاکید کرد توتال امیدوار است خروج ضروری نباشد.

مدیرعامل توتال در ضیافت شام به ترامپ چه گفت؟

مدیرعامل شرکت نفتی فرانسوی توتال در مصاحبه با روزنامه فایننشیال تایمز گفت از رییس‌جمهور آمریکا درخواست کرده به برجام پایبند بماند.
اخبار صنعت گاز

مدیرعامل شرکت نفتی فرانسوی توتال در مصاحبه با روزنامه فایننشیال تایمز گفت از رییس‌جمهور آمریکا درخواست کرده به برجام پایبند بماند.

پاتریک پویان اظهار کرد که وی این پیام را در ضیافت شام با دونالد ترامپ و سایر مدیران اروپایی در داووس سوئیس در ژانویه داده و توتال را به‌عنوان اصلی‌ترین شرکت طرفدار تعامل اقتصادی با ایران برجسته کرد.

پویان به فاینشتال تایمز گفت:‌ زمانی که من فرصت صرف شام با رییس‌جمهور آمریکا را داشتم، این پرسش را درباره ایران را مطرح کردم. من این استدلال را بیان کردم اما پرسش این است که چه میزان به ایران فرصت می‌دهیم. آیا به آنها فرصت کافی برای انجام اصلاحات ضروری داده‌ایم.

توتال در ژوییه سال گذشته یک قرارداد چند میلیارد دلاری برای توسعه مرحله بعدی میدان گازی پارس جنوبی امضاء کرد که نخستین قرارداد بزرگ تهران با یک شرکت انرژی غربی از زمان برچیده شدن برخی از تحریم‌های بین‌المللی در سال ۲۰۱۶ بود.

 پویان به این پروژه کاملا پایبند مانده؛ اما اظهار کرد: توتال در صورت بازگشت مجدد تحریم‌ها علیه تهران، راه‌های مختلفی برای خروج از این توافق دارد. وی گفت: اگر مقررات بازی تغییر کند؛ مسلما ما بایستی وضعیت را مجددا ارزیابی کنیم.

ترامپ تهدید کرده از توافق هسته‌ای که مورد حمایت باراک اوباما، رییس‌جمهور سابق آمریکا، قرار داشته است خارج خواهد شد تا آنچه «بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران»خوانده را محدود کند، مگر اینکه شرایط سخت‌تری به تهران تحمیل شود.

مدیرعامل توتال گفت: خروج آمریکا از برجام، ایران را به گذشته باز خواهد گرداند که فعالیت شرکت‌های اروپایی در این کشور امکان‌پذیر نبود به خصوص اگر تحریم‌های ثانویه که نهادهای بین‌المللی فعال در ایران را هدف می‌گیرند دوباره برقرار شوند.

شرکت توتال ۵۰.۰۱ درصد در پروژه پارس جنوبی سهم دارد، در حالی که شرکت ‌CNPC چین ۳۰ درصد سهم دارد و باقی سهم این پروژه متعلق به پتروپارس ایران است.

پویان اعلام کرد: این پروژه پیش می‌رود، اما توتال تاکنون تنها حدود ۵۰ میلیون دلار هزینه کرده که به این شرکت امکان می‌دهد در صورت تغییر شرایط سیاسی، بدون ضرر بزرگی خارج شود.

براساس گزارش فاینشنال تایمز، اگر این شرکت فرانسوی ناچار شود برای اجتناب از تحریم‌های آمریکا از پارس جنوبی خارج شود ‌CNPC ناچار خواهد شد سهم توتال را بگیرد.

پویان خاطر نشان کرد: فروش به ‌CNPC یک احتمال است اما حاضر نشد درباره شرایط قراردادی صحبت کند. گزینه دیگر توقف این پروژه خواهد بود، اما وی تاکید کرد توتال امیدوار است خروج ضروری نباشد.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹