Advertisment با خون‌آشام‌های الکتریکی آشنا شوید! | تازه‌های انرژی ایران
احسان صابونیها
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

با خون‌آشام‌های الکتریکی آشنا شوید!

سالیانه ۳۵ درصد از انرژی در هر خانه هدر می‌رود؛ سهم زیادی از این هدرروی انرژی مربوط به وسایل و عادت‌ها می‌شود.
احسان صابونیها
سالیانه ۳۵ درصد از انرژی در هر خانه هدر می‌رود. سهم زیادی از این هدرروی انرژی مربوط به وسایل و عادت‌هایی می‌شود که هر یک به طور جداگانه قابل چشم‌پوشی هستند؛ ولی در کنار یکدیگر با سرعتی آرام ولی پیوسته سهم زیادی از انرژی را جذب خود می‌کنند. به گزارش خبرنگار دانش و فناوری «انرژی امروز»، وارن بوفت (Warren Buffet)، میلیاردر و تاجر مشهور قواعد سرمایه‌گذاری و پیش رفت خود را در دو جمله خلاصه می کند:۱. هیچ وقت پول خود را بیهوده از دست نده۲. قانون اول را فراومش نکن!هیچ فرد عاقل و بالغی برنامه‌ای برای از دست دادن پول خود در بازار و تجارت ندارد ولی این اتفاق در جنبه های عادی تر زندگی اتفاق می افتد. منظور وارن بوفت توجه و کنترل این جنبه ها از زندگی می باشد. به زبان ساده بیشترین هدررفت سرمایه در هر خانه مربوط به هدرروی انرژی می باشد. طبق آمار منتشر شده EIA، به طور میانگین ۱۳۶۸ دلار سالیانه هزینه سرانه مصرف الکتریسیته در آمریکا می باشد. از این میزان تنها ۶۵ درصد مورد استفاده قرار می گیرد و مابقی هدر می رود.بیشترین مصرف‌کننده‌های خانگی انرژی چه هستند؟Connect4Climate آماری تصویری از مصرف خانگی انرژی منتشر کرده است که تفاوت و چگونگی میزان مصرف انرژی را در خانه‌ای معمولی نشان می دهد. طبق این آمار، بیشترین مصرف‌کننده انرژی با تخصیص ۴۷ درصد از سهم مصرف مربوط سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی است. گرم‌کننده‌های آّب، ماشین‌های لباسشویی، لامپ‌ها، یخچال، تلویزیون و لوازم الکتریکی خانکی در جایگاه های بعدی قرار می‌گیرند.
بررسی آماری/تصویری «انرژی امروز» از مصرف‌کنندگان انرژی در خانه‌ها:

با خون‌آشام‌های الکتریکی آشنا شوید!

سالیانه ۳۵ درصد از انرژی در هر خانه هدر می‌رود؛ سهم زیادی از این هدرروی انرژی مربوط به وسایل و عادت‌ها می‌شود.

احسان صابونیها

احسان صابونیها
احسان صابونیها

خبرنگار دانش و فناوری انرژی امروز

اخبار فناوری انرژی

سالیانه ۳۵ درصد از انرژی در هر خانه هدر می‌رود. سهم زیادی از این هدرروی انرژی مربوط به وسایل و عادت‌هایی می‌شود که هر یک به طور جداگانه قابل چشم‌پوشی هستند؛ ولی در کنار یکدیگر با سرعتی آرام ولی پیوسته سهم زیادی از انرژی را جذب خود می‌کنند.

 به گزارش خبرنگار دانش و فناوری «انرژی امروز»، وارن بوفت (Warren Buffet)، میلیاردر و تاجر مشهور قواعد سرمایه‌گذاری و پیش رفت خود را در دو جمله خلاصه می کند:

۱. هیچ وقت پول خود را بیهوده از دست نده

۲. قانون اول را فراومش نکن!

هیچ فرد عاقل و بالغی برنامه‌ای برای از دست دادن پول خود در بازار و تجارت ندارد ولی این اتفاق در جنبه های عادی تر زندگی اتفاق می افتد. منظور وارن بوفت توجه و کنترل این جنبه ها از زندگی می باشد. به زبان ساده بیشترین هدررفت سرمایه در هر خانه مربوط به هدرروی انرژی می باشد. طبق آمار منتشر شده EIA، به طور میانگین ۱۳۶۸ دلار سالیانه هزینه سرانه مصرف الکتریسیته در آمریکا می باشد. از این میزان تنها ۶۵ درصد مورد استفاده قرار می گیرد و مابقی هدر می رود.

بیشترین مصرف‌کننده‌های خانگی انرژی چه هستند؟

Connect4Climate آماری تصویری از مصرف خانگی انرژی منتشر کرده است که تفاوت و چگونگی میزان مصرف انرژی را در خانه‌ای معمولی نشان می دهد. طبق این آمار، بیشترین مصرف‌کننده انرژی با تخصیص ۴۷ درصد از سهم مصرف مربوط سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی است. گرم‌کننده‌های آّب، ماشین‌های لباسشویی، لامپ‌ها، یخچال، تلویزیون و لوازم الکتریکی خانکی در جایگاه های بعدی قرار می‌گیرند.

اما سوال اصلی در این است که آسان‌ترین راه برای کاهش هدرروی انرژی چیست؟

شاید خاموش کردن سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و یخچال در روزهای خاصی از سال معقول نباشد و رعایت مصرف انرژی در ساعات اوج نیز تاثیر زیادی در کاهش مصرف انرژی نداشته باشد؛ اما خاموش کردن وسایلی که به تنهایی انرژی کمی مصرف می کند و قابل چشم‌پوشی هستند، می‌تواند بسیار به صرفه‌جویی در انرژی کمک کند؛ VisualCapitalist از این ابزار به وسایل به عنوان «خون آشامان الکتریکی» یاد می‌کند. وسایلی مثل کابل‌ها دیجیتال، مودم، لپتاپ، کامپیوترهای خانگی، دی وی دی پلیر، تلفن، کنسول‌های بازی و... که به طور معمول ساعات زیادی در خانه‌ها بدون استفاده خاصی روشن و یا به برق هستند.

چگونه مانع از هدرروی انرژی شویم؟

حال با دانستن وسایل و جایگاه هر یک در مصرف انرژی به راه های صرفه جویی انرژی پیش‌رو می پردازیم؛ به طور معمول چهار راه ساده و کم‌هزینه برای صرفه‌جویی و متوقف کردن خون آشامان الکتریکی وجود دارد:

۱.از برق کشیدن وسایلی که مورد استفاده قرار نمی گیرند مثل لپتاپ و یا تلویزیون

۲.اتصال وسایل الکتریکی به محافظ های و انشعاب دهنده ها و قطع این کنترل کننده ها در زمان خاموشی

۳.استفاده از لوازم کم مصرف

۴.خارج کردن ابزار و وسایل فرسوده و ناکارامد و قدیمی

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹