Advertisment مرگ زودرس صدها هزار اروپایی در پی آلودگی هوا | تازه‌های انرژی ایران رفتن به محتوای اصلی
فاطمه لطفی
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

مرگ زودرس صدها هزار اروپایی در پی آلودگی هوا

حمل و نقل، کشاورزی، نیروگاه‌ها و کارخانجات و همچنین مصرف شوفاژهای خانگی مهم‌ترین منابع آلوده کننده هوا در کشورهای اروپایی هستند.
فاطمه لطفی
آژانس محیط زیست اتحادیه اروپا گزارش داده است سالانه ۵۲۰ هزار نفر بر اثر مرگ زودرس که در نتیجه آلودگی شدید هوا به‌وجود آمده جان خود را از دست داده‌اند.  بیشترین خطر از جانب ذرات معلق در هوا بوده است.به گزارش «انرژی امروز» بر اساس تحقیقات جدید آژانس محیط زیست اروپا مرگ‌بارترین نوع آلودگی هوا مربوط به ذرات معلق در هوای آلوده بوده است. در نتیجه این نوع آلودگی سالانه بیش از ۴۰۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند که ۶۶ هزار تن از این تعداد آلمانی هستند.ذرات معلق به ریه‌ها نفوذ کرده و برخی از آنها حتی وارد جریان خون می‌شوند و می‌توانند در درجه اول به کاهش عملکرد ریه تنفسی منجر شوند.از طرفی طبق تحقیقات جدید وضعیت آلودگی هوا در سطح اروپا کمی بهتر شده است اما پیامدهای منفی آن همچنان به قوت خود باقی مانده و سلامتی شهروندان اروپا را به خطر انداخته است.منشاء آلودگی‌های هوا در اروپا طبق تحقیقات جدید در اروپا ذرات معلق در مناطق شهری بیشتر از مناطق دیگر است. حمل و نقل، کشاورزی، نیروگاه‌ها و کارخانجات و همچنین مصرف شوفاژهای خانگی مهم‌ترین منابع آلوده کننده هوا در کشورهای اروپایی هستند.طبق تحقیقات آژانس محیط زیست، آلودگی در مناطق شهری هفت درصد افزایش داشته و بیشتر از استاندارد اروپا تولید شده است.طبق برآورد سازمان جهانی بهداشت از هر ۱۰ اروپائی هشت نفر ذرات معلق آلوده در هوا را تنفس می‌کنند. نه درصد ازمردم  ۲۸ کشور اروپائی هم از آلودگی نیتروژنی  (NO2) رنج می‌برند. بیش از ۷۵ هزار نفر در پی این آلودگی سالانه جان خود را از دست داده‌اند که ۱۳ هزار نفر از آن آلمانی بوده‌اند.در داخل شهرها منبع بیشترین آلودگی ها خوروهای گازوئیلی بوده‌اند. لایه‌های اوزون هم سبب ۳۰ درصد از آلودگی  شهرهای اروپایی  بوده است. محقیقن تاکید می‌کنند ۱۳ هزار نفر سالانه بر اثر این نوع آلودگی دچار مرگ زودرس شده‌اند.هانس بروینینکس، مدیر عامل آژانس محیط زیست اروپا هشدار می‌دهد که جامعه نباید آلودگی هوا و تائیر بدی که بر سلامتی انسان می‌‌گذارد را به این راحتی بپذیرد. این مقام اروپائی همچنین  پیشنهاد می‌کند: «با تصمیمات قاطع و ایده‌های عاقلانه در حوزه حمل و نقل، انرژی و کشاورزی می‌توان آلودگی‌ها را کاهش داد و کیفیت زندگی را بهتر کرد.»آرنه فلرمان از «گروه حافظ محیط زیست و طبیعت» هم می‌گوید که گزارش آژانس محیط زیست نشان می‌دهد که مشکل آلودگی هوا هنوز در اروپا لاینحل مانده است.  این فعال زیست محیطی ضمن انتقاد از کم کاری دولت آلمان خاطرنشان می‌کند که آلمان در سال‌های گذشته نتوانسته است از سلامتی شهروندان خود در مقابل آلودگی فزاینده هوا دفاع کند.

مرگ زودرس صدها هزار اروپایی در پی آلودگی هوا

حمل و نقل، کشاورزی، نیروگاه‌ها و کارخانجات و همچنین مصرف شوفاژهای خانگی مهم‌ترین منابع آلوده کننده هوا در کشورهای اروپایی هستند.
اخبار محیط زیست

آژانس محیط زیست اتحادیه اروپا گزارش داده است سالانه ۵۲۰ هزار نفر بر اثر مرگ زودرس که در نتیجه آلودگی شدید هوا به‌وجود آمده جان خود را از دست داده‌اند.  بیشترین خطر از جانب ذرات معلق در هوا بوده است.

به گزارش «انرژی امروز» بر اساس تحقیقات جدید آژانس محیط زیست اروپا مرگ‌بارترین نوع آلودگی هوا مربوط به ذرات معلق در هوای آلوده بوده است. در نتیجه این نوع آلودگی سالانه بیش از ۴۰۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند که ۶۶ هزار تن از این تعداد آلمانی هستند.

ذرات معلق به ریه‌ها نفوذ کرده و برخی از آنها حتی وارد جریان خون می‌شوند و می‌توانند در درجه اول به کاهش عملکرد ریه تنفسی منجر شوند.

از طرفی طبق تحقیقات جدید وضعیت آلودگی هوا در سطح اروپا کمی بهتر شده است اما پیامدهای منفی آن همچنان به قوت خود باقی مانده و سلامتی شهروندان اروپا را به خطر انداخته است.

منشاء آلودگی‌های هوا در اروپا

طبق تحقیقات جدید در اروپا ذرات معلق در مناطق شهری بیشتر از مناطق دیگر است. حمل و نقل، کشاورزی، نیروگاه‌ها و کارخانجات و همچنین مصرف شوفاژهای خانگی مهم‌ترین منابع آلوده کننده هوا در کشورهای اروپایی هستند.

طبق تحقیقات آژانس محیط زیست، آلودگی در مناطق شهری هفت درصد افزایش داشته و بیشتر از استاندارد اروپا تولید شده است.

طبق برآورد سازمان جهانی بهداشت از هر ۱۰ اروپائی هشت نفر ذرات معلق آلوده در هوا را تنفس می‌کنند. نه درصد ازمردم  ۲۸ کشور اروپائی هم از آلودگی نیتروژنی  (NO2) رنج می‌برند. بیش از ۷۵ هزار نفر در پی این آلودگی سالانه جان خود را از دست داده‌اند که ۱۳ هزار نفر از آن آلمانی بوده‌اند.

در داخل شهرها منبع بیشترین آلودگی ها خوروهای گازوئیلی بوده‌اند. لایه‌های اوزون هم سبب ۳۰ درصد از آلودگی  شهرهای اروپایی  بوده است. محقیقن تاکید می‌کنند ۱۳ هزار نفر سالانه بر اثر این نوع آلودگی دچار مرگ زودرس شده‌اند.

هانس بروینینکس، مدیر عامل آژانس محیط زیست اروپا هشدار می‌دهد که جامعه نباید آلودگی هوا و تائیر بدی که بر سلامتی انسان می‌‌گذارد را به این راحتی بپذیرد. این مقام اروپائی همچنین  پیشنهاد می‌کند: «با تصمیمات قاطع و ایده‌های عاقلانه در حوزه حمل و نقل، انرژی و کشاورزی می‌توان آلودگی‌ها را کاهش داد و کیفیت زندگی را بهتر کرد.»

آرنه فلرمان از «گروه حافظ محیط زیست و طبیعت» هم می‌گوید که گزارش آژانس محیط زیست نشان می‌دهد که مشکل آلودگی هوا هنوز در اروپا لاینحل مانده است.  این فعال زیست محیطی ضمن انتقاد از کم کاری دولت آلمان خاطرنشان می‌کند که آلمان در سال‌های گذشته نتوانسته است از سلامتی شهروندان خود در مقابل آلودگی فزاینده هوا دفاع کند.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹