Advertisment ولز؛ دومین کشور بازیافت زباله دنیا | تازه‌های انرژی ایران رفتن به محتوای اصلی
فاطمه لطفی
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

ولز؛ دومین کشور بازیافت زباله دنیا

ولز توانسته است در عرض ۲۰ سال نرخ بازیافت زباله‌های خود را از کمتر از ۵ درصد به بالاتر از ۶۴ درصد رسانده و قرار است تا سال ۲۰۲۵ این نرخ بازیافت به ۷۰ درصد برسد.
فاطمه لطفی
ولز بعد از آلمان به عنوان دومین کشور بازیافت کننده زباله‌های شهری است اما انگلستان از بقیه کشورهای اروپایی عقب افتاده است.به گزارش خبرنگار بین‌الملل «انرژی امروز» سیاست‌هایی که دولت ولز در پیش گرفته و اهدافی که برای دنیای بدون زباله در سال ۲۰۵۰ متصور شده است، باعث شده است که این کشور بعد از آلمان در مقام دوم بازیافت زباله‌های شهری در دنیا قرار بگیرد.میزان بازیافت زباله‌های شهری در ولز برابر با ۶۳.۸ درصد است که شامل بازیافت پلاستیک و دیگر مواد بسته‌بندی می‌شود.ولز در تلاش است تا سال آینده عنوان رهبری بازیافت زباله در جهان را از آن خود کند.از سویی، میشائیل گاوو، وزیر محیط زیست انگلستان، تحت فشار است تا بتواند میزان بازیافت زباله را در این کشور به ۴۲.۸ درصد برساند. انگستان در بازیافت زباله در دنیا مقام هجدهم را دارد و بعد از کره جنوبی، تایوان، هلند،‌ اسلونی،‌ بلژیک، سوییس و ایتالیا ایستاده است.کشورهایی که به عنوان ۱۰ کشور برتر در بازیافت زباله شناخته می‌شوند، دست کم ۵۰ درصد از زباله‌های خود را بازیافت می‌کنند.این کشورها سیاست‌های زیر را برای رسیدن به اهدافشان اجرا می‌کنند:۱- جمع‌اوری جدای اجباری مواد قابل بازیافت خشک.۲- جمع آوری جدای اجباری زائدات تجزیه‌پذیر.۳- تعیین اهداف قانونی برای کاهش نرخ تولید زباله‌های غیرقابل بازیافت و بالا بردن نرخ بازیافت.۴- جریمه متخلفان۵- مسولیت‌پذیری تولید کنندگان زباله۶- مالیات دفن زبالهگاردین نوشته است که ولز توانسته است در عرض ۲۰ سال نرخ بازیافت زباله‌های خود را از کمتر از ۵ درصد به بالاتر از ۶۴ درصد برساند. و قرار است تا سال ۲۰۲۵ این نرخ بازیافت به ۷۰ درصد برسد.

ولز؛ دومین کشور بازیافت زباله دنیا

ولز توانسته است در عرض ۲۰ سال نرخ بازیافت زباله‌های خود را از کمتر از ۵ درصد به بالاتر از ۶۴ درصد رسانده و قرار است تا سال ۲۰۲۵ این نرخ بازیافت به ۷۰ درصد برسد.
اخبار محیط زیست

ولز بعد از آلمان به عنوان دومین کشور بازیافت کننده زباله‌های شهری است اما انگلستان از بقیه کشورهای اروپایی عقب افتاده است.

به گزارش خبرنگار بین‌الملل «انرژی امروز» سیاست‌هایی که دولت ولز در پیش گرفته و اهدافی که برای دنیای بدون زباله در سال ۲۰۵۰ متصور شده است، باعث شده است که این کشور بعد از آلمان در مقام دوم بازیافت زباله‌های شهری در دنیا قرار بگیرد.

میزان بازیافت زباله‌های شهری در ولز برابر با ۶۳.۸ درصد است که شامل بازیافت پلاستیک و دیگر مواد بسته‌بندی می‌شود.

ولز در تلاش است تا سال آینده عنوان رهبری بازیافت زباله در جهان را از آن خود کند.

از سویی، میشائیل گاوو، وزیر محیط زیست انگلستان، تحت فشار است تا بتواند میزان بازیافت زباله را در این کشور به ۴۲.۸ درصد برساند. انگستان در بازیافت زباله در دنیا مقام هجدهم را دارد و بعد از کره جنوبی، تایوان، هلند،‌ اسلونی،‌ بلژیک، سوییس و ایتالیا ایستاده است.

کشورهایی که به عنوان ۱۰ کشور برتر در بازیافت زباله شناخته می‌شوند، دست کم ۵۰ درصد از زباله‌های خود را بازیافت می‌کنند.

این کشورها سیاست‌های زیر را برای رسیدن به اهدافشان اجرا می‌کنند:

۱- جمع‌اوری جدای اجباری مواد قابل بازیافت خشک.

۲- جمع آوری جدای اجباری زائدات تجزیه‌پذیر.

۳- تعیین اهداف قانونی برای کاهش نرخ تولید زباله‌های غیرقابل بازیافت و بالا بردن نرخ بازیافت.

۴- جریمه متخلفان

۵- مسولیت‌پذیری تولید کنندگان زباله

۶- مالیات دفن زباله

گاردین نوشته است که ولز توانسته است در عرض ۲۰ سال نرخ بازیافت زباله‌های خود را از کمتر از ۵ درصد به بالاتر از ۶۴ درصد برساند. و قرار است تا سال ۲۰۲۵ این نرخ بازیافت به ۷۰ درصد برسد.

کد خبر: 
۱۷۱۳۹
منبع خبر: 

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹