Advertisment گردوخاک غرب کاهش می‌یابد | تازه‌های انرژی ایران
فاطمه لطفی
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

گردوخاک غرب کاهش می‌یابد

سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت با ورود سامانه بارشی، از میزان آلاینده‌های استان‌های درگیر پدیده گردوخاک به ویژه خوزستان و ایلام کاسته خواهد شد.
فاطمه لطفی
سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور، از ورود سامانه بارشی از فردا به مناطق غربی خبر داد و گفت: با ورود این سامانه که به همراه وزش باد خواهد بود، از میزان آلاینده‌های استان‌های درگیر پدیده گردوخاک در جنوب غرب کشور به ویژه خوزستان و ایلام کاسته خواهد شد.مسعود حقیقت اظهار کرد: این سامانه همچنین مناطق جنوبی در استان های آذربایجان شرقی و غربی، همدان، لرستان، کردستان و قسمت هایی از خوزستان و ایلام را دربر می گیرد و به تدریج به داخل کشور نفوذ کرده و استان های البرز، تهران، قزوین و سواحل دریای خزر را تحت تاثیر قرار می دهد. وی افزود: بارش ها در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده نیز در این مناطق تداوم خواهد داشت و بارش ها در مناطق پایین دست و مرتفع می تواند به شکل برف خودنمایی کند. حقیقت ادامه داد: از بعدازظهر امروز نیز در حاشیه زاگرس به ویژه استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان وزش باد و رگبار پراکنده برف و باران را در برخی مناطق خواهیم داشت.  وضعیت آب و هوایی شرق و شمال شرق کشور کارشناس هواشناسی کشور درخصوص وضعیت آب و هوایی مناطق شمال شرق و شرق کشور نیز گفت: اوایل امروز در برخی نقاط خراسان های شمالی و رضوی و به ویژه شمال خراسان رضوی بارش پراکنده برف و باران و همچنین کاهش دما را داشتیم. حقیقت ادامه داد: در استان های شرقی کشور نیز همچنان پدیده گردوخاک و وزش باد را برای روزهای آینده پیش بینی می کنیم.  سردترین و گرمترین مناطق کشور/وضعیت آب و هوایی پایتخت سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور، استان اردبیل را سردترین استان کشور اعلام کرد و گفت: ایستگاه هواشناسی فرودگاه اردبیل دمای این منطقه را منهای ۸،۷ در ساعات اولیه امروز نشان داد. حقیقت، عسلویه در استان بوشهر را با بیشینه دمای ۳۰ درجه، میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان با دمای ۲۸ و طبس با بیشینه دمای ۲۷ درجه را به ترتیب گرمترین مناطق کشور در روز گذشته دانست. وی اظهار کرد: کمینه دمای امروز پایتخت نیز نسبت به روز گذشته حدود سه درجه کاهش داشت؛ آسمان امروز تهران صاف و در بیشتر مناطق ابرناک است و از فردا بارش باران بار دیگر آغاز شده و تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.
سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد:

گردوخاک غرب کاهش می‌یابد

سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت با ورود سامانه بارشی، از میزان آلاینده‌های استان‌های درگیر پدیده گردوخاک به ویژه خوزستان و ایلام کاسته خواهد شد.
اخبار محیط زیست

سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور، از ورود سامانه بارشی از فردا به مناطق غربی خبر داد و گفت: با ورود این سامانه که به همراه وزش باد خواهد بود، از میزان آلاینده‌های استان‌های درگیر پدیده گردوخاک در جنوب غرب کشور به ویژه خوزستان و ایلام کاسته خواهد شد.

مسعود حقیقت اظهار کرد: این سامانه همچنین مناطق جنوبی در استان های آذربایجان شرقی و غربی، همدان، لرستان، کردستان و قسمت هایی از خوزستان و ایلام را دربر می گیرد و به تدریج به داخل کشور نفوذ کرده و استان های البرز، تهران، قزوین و سواحل دریای خزر را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی افزود: بارش ها در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده نیز در این مناطق تداوم خواهد داشت و بارش ها در مناطق پایین دست و مرتفع می تواند به شکل برف خودنمایی کند.
حقیقت ادامه داد: از بعدازظهر امروز نیز در حاشیه زاگرس به ویژه استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و لرستان وزش باد و رگبار پراکنده برف و باران را در برخی مناطق خواهیم داشت.

 وضعیت آب و هوایی شرق و شمال شرق کشور

کارشناس هواشناسی کشور درخصوص وضعیت آب و هوایی مناطق شمال شرق و شرق کشور نیز گفت: اوایل امروز در برخی نقاط خراسان های شمالی و رضوی و به ویژه شمال خراسان رضوی بارش پراکنده برف و باران و همچنین کاهش دما را داشتیم.
حقیقت ادامه داد: در استان های شرقی کشور نیز همچنان پدیده گردوخاک و وزش باد را برای روزهای آینده پیش بینی می کنیم.

 سردترین و گرمترین مناطق کشور/وضعیت آب و هوایی پایتخت

سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور، استان اردبیل را سردترین استان کشور اعلام کرد و گفت: ایستگاه هواشناسی فرودگاه اردبیل دمای این منطقه را منهای ۸،۷ در ساعات اولیه امروز نشان داد.
حقیقت، عسلویه در استان بوشهر را با بیشینه دمای ۳۰ درجه، میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان با دمای ۲۸ و طبس با بیشینه دمای ۲۷ درجه را به ترتیب گرمترین مناطق کشور در روز گذشته دانست.
وی اظهار کرد: کمینه دمای امروز پایتخت نیز نسبت به روز گذشته حدود سه درجه کاهش داشت؛ آسمان امروز تهران صاف و در بیشتر مناطق ابرناک است و از فردا بارش باران بار دیگر آغاز شده و تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹