Advertisment خودروسازی آلمان از کار کودکان بهره‌برداری می‌کند | تازه‌های انرژی ایران رفتن به محتوای اصلی
فاطمه لطفی
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

خودروسازی آلمان از کار کودکان بهره‌برداری می‌کند

بیش از نیمی از کبالت مصرفی جهان از معادن کنگو تامین می‌شود که در این کشور کودکان کنگویی از سن هفت سالگی در معادن کبالت به کار گماشته می‌شوند.
فاطمه لطفی
عفو بین‌الملل می‌گوید شرکت‌های اپل، سامسونگ، سونی و شرکت‌های خودروسازی آلمانی ب ام و، مرسدس بنز و فولکس‌واگن از کار کودکان در کنگو سود برده‌اند. کودکان کنگویی از سن هفت سالگی در معادن کبالت به کار گماشته می‌شوند.سازمان عفو بین‌الملل در تازه‌ترین گزارش خود که روز چهارشنبه (۲۶ آبان/ ۱۵ نوامبر) منتشر شد، کمپانی‌های بزرگ را متهم به بهره‌برداری از کار کودکان در معادن کنگو کرد. عفو بین‌الملل می‌گوید در معادن کبالت در کنگو، کودکان از هفت سالگی کار می‌کنند و زندگی و سلامتی خود را به مخاطره می‌اندازند.کبالت یکی از فلزات مهم در تهیه گوشی‌های هوشمند و تبلت‌هاست. بیش از نیمی از کبالت مصرفی جهان از معادن کنگو تامین می‌شود. عفو بین‌الملل تاکید می‌کند که استفاده از کبالت در خودروهای برقی، تلفن‌‌های هوشمند و تبلت‌ها زیاد شده است.در تحقیقاتی که عفو بین‌الملل از ۲۹ شرکت بین‌المللی انجام داده، گفته می‌شود که این شرکت‌ها به اندازه کافی به تعهدات قانونی خود برای افشای نقض حقوق بشر عمل نکرده‌اند.طبق گزارش این نهاد بین‌المللی حقوق بشری، اگرچه وضعیت شرکت خودروسازی ب‌ام‌و در بعضی از جنبه‌ها در قیاس با شرکت‌های دیگر خودروسازی آلمانی بهبود یافته اما این شرکت هم در مسله حقوق بشر نقص‌هایی داشته است.شرکت‌های خودروسازی فولکس واگن و مرسدس بنز ولی بنابه گزارش عفو بین‌الملل کمبود‌های قابل توجهی داشته‌اند.ماتیاس جان، کارشناس عفو بین‌الملل می‌گوید برخی از شرکت‌ها کنترل بر معادن کبالت را بهتر کرده‌اند اما هنوز شفاف و به طور کامل در این باره توضیح نداده‌اند. به گفته عفو بین‌الملل همه شرکت‌ها در این مسله غیرشفاف برخورد می‌کنند، بنابراین این خطر هست که خریداران گوشی‌های هوشمند، لپ تاپ و خودروهای برقی ناآگاهانه از کار کودکان در معادن کنگو حمیات کرده‌ باشند.عفو بین‌الملل درخواست کرده است که دولت جدید آلمان این وضعیت را به دقت بررسی کرده و رعایت حقوق بشر را برای این شرکت‌ها الزامی کند.عفو بین‌الملل خواستار آن شده است که کمپانی‌هایی که در محصولاتشان از کبالت استفاده می‌کنند، به وظیفه خود در پاسداری از حقوق بشر عمل و طبق دستورالعمل سازمان ملل در راستای هماهنگی اقتصاد با حقوق بشر رفتار کنند. در صورت نقض حقوق بشر، این شرکت‌ها باید اقدامات لازم را برای مقابله با آن انجام دهند. 

خودروسازی آلمان از کار کودکان بهره‌برداری می‌کند

بیش از نیمی از کبالت مصرفی جهان از معادن کنگو تامین می‌شود که در این کشور کودکان کنگویی از سن هفت سالگی در معادن کبالت به کار گماشته می‌شوند.
اخبار بین االملل

عفو بین‌الملل می‌گوید شرکت‌های اپل، سامسونگ، سونی و شرکت‌های خودروسازی آلمانی ب ام و، مرسدس بنز و فولکس‌واگن از کار کودکان در کنگو سود برده‌اند. کودکان کنگویی از سن هفت سالگی در معادن کبالت به کار گماشته می‌شوند.

سازمان عفو بین‌الملل در تازه‌ترین گزارش خود که روز چهارشنبه (۲۶ آبان/ ۱۵ نوامبر) منتشر شد، کمپانی‌های بزرگ را متهم به بهره‌برداری از کار کودکان در معادن کنگو کرد. عفو بین‌الملل می‌گوید در معادن کبالت در کنگو، کودکان از هفت سالگی کار می‌کنند و زندگی و سلامتی خود را به مخاطره می‌اندازند.

کبالت یکی از فلزات مهم در تهیه گوشی‌های هوشمند و تبلت‌هاست. بیش از نیمی از کبالت مصرفی جهان از معادن کنگو تامین می‌شود. عفو بین‌الملل تاکید می‌کند که استفاده از کبالت در خودروهای برقی، تلفن‌‌های هوشمند و تبلت‌ها زیاد شده است.

در تحقیقاتی که عفو بین‌الملل از ۲۹ شرکت بین‌المللی انجام داده، گفته می‌شود که این شرکت‌ها به اندازه کافی به تعهدات قانونی خود برای افشای نقض حقوق بشر عمل نکرده‌اند.

طبق گزارش این نهاد بین‌المللی حقوق بشری، اگرچه وضعیت شرکت خودروسازی ب‌ام‌و در بعضی از جنبه‌ها در قیاس با شرکت‌های دیگر خودروسازی آلمانی بهبود یافته اما این شرکت هم در مسله حقوق بشر نقص‌هایی داشته است.

شرکت‌های خودروسازی فولکس واگن و مرسدس بنز ولی بنابه گزارش عفو بین‌الملل کمبود‌های قابل توجهی داشته‌اند.

ماتیاس جان، کارشناس عفو بین‌الملل می‌گوید برخی از شرکت‌ها کنترل بر معادن کبالت را بهتر کرده‌اند اما هنوز شفاف و به طور کامل در این باره توضیح نداده‌اند. به گفته عفو بین‌الملل همه شرکت‌ها در این مسله غیرشفاف برخورد می‌کنند، بنابراین این خطر هست که خریداران گوشی‌های هوشمند، لپ تاپ و خودروهای برقی ناآگاهانه از کار کودکان در معادن کنگو حمیات کرده‌ باشند.

عفو بین‌الملل درخواست کرده است که دولت جدید آلمان این وضعیت را به دقت بررسی کرده و رعایت حقوق بشر را برای این شرکت‌ها الزامی کند.

عفو بین‌الملل خواستار آن شده است که کمپانی‌هایی که در محصولاتشان از کبالت استفاده می‌کنند، به وظیفه خود در پاسداری از حقوق بشر عمل و طبق دستورالعمل سازمان ملل در راستای هماهنگی اقتصاد با حقوق بشر رفتار کنند. در صورت نقض حقوق بشر، این شرکت‌ها باید اقدامات لازم را برای مقابله با آن انجام دهند.

 

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹