Advertisment هوای تهران ناسالم شد | تازه‌های انرژی ایران
نسیم خانه زرین
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

هوای تهران ناسالم شد

با توجه به اینکه هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.۵میکرون فراتر از حد مجاز است، شهروندان تهرانی از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.
نسیم خانه زرین
اداره کل محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به اینکه هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.۵میکرون فراتر از حد مجاز است، شهروندان تهرانی از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.به گزارش انرژی امروز، با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا و وقوع وارونگی دما، امروز و فردا(سه شنبه) با انباشت آلاینده‌های جوی در بیشتر مناطق شهر تهران مواجه خواهیم بود و کیفیت هوا در ساعات پرترافیک ناسالم خواهد شد.براساس این گزارش به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان توصیه می شود دراین مدت از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کرده و سایر افراد نیز با کاهش فعالیت‌های طولانی مدت در فضای باز، از انجام فعالیت های ورزشی خودداری کنند.کیفیت هوای پایتخت از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۲ روز پاک، ۱۹۷ روز سالم، ۴۹ روز ناسالم برای گروه های حساس جامعه و یک روز ناسالم برای تمامی اقشار بوده است.هم اکنون شاخص کیفیت هوای پایتخت و غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.۵میکرون بر روی عدد ۱۴۷ و ناسالم برای گروه حساس جامعه است.«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

هوای تهران ناسالم شد

با توجه به اینکه هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.۵میکرون فراتر از حد مجاز است، شهروندان تهرانی از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.
اخبار مدیریت شهری

اداره کل محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به اینکه هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.۵میکرون فراتر از حد مجاز است، شهروندان تهرانی از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.

به گزارش انرژی امروز، با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا و وقوع وارونگی دما، امروز و فردا(سه شنبه) با انباشت آلاینده‌های جوی در بیشتر مناطق شهر تهران مواجه خواهیم بود و کیفیت هوا در ساعات پرترافیک ناسالم خواهد شد.

براساس این گزارش به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان توصیه می شود دراین مدت از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کرده و سایر افراد نیز با کاهش فعالیت‌های طولانی مدت در فضای باز، از انجام فعالیت های ورزشی خودداری کنند.

کیفیت هوای پایتخت از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۲ روز پاک، ۱۹۷ روز سالم، ۴۹ روز ناسالم برای گروه های حساس جامعه و یک روز ناسالم برای تمامی اقشار بوده است.

هم اکنون شاخص کیفیت هوای پایتخت و غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.۵میکرون بر روی عدد ۱۴۷ و ناسالم برای گروه حساس جامعه است.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹