Advertisment آتش سوزی کالیفرنیا: نرمال جدید | تازه‌های انرژی ایران رفتن به محتوای اصلی
فاطمه لطفی
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

آتش سوزی کالیفرنیا: نرمال جدید

فرماندار ایالت کالیفرنیا هم به این نتیجه رسیده است که آتش‌‌سوزی‌های کالیفرنیا وضعیت نرمال جدیدی است که تغییرات اقلیم برای کره زمین رقم زده است و باید با آن کنار آمد.
فاطمه لطفی
با نزدیک شدن آتش سوزی‌های طبیعی جنوب کالیفرنیا به شهر سانتا باربارا و کارپینتریا دستور تخلیه شماری از محلات در این ناحیه صادر شده است.آتش سوزی موسوم به «توماس» در اثر وزش بادهای گرم در روز یکشنبه دوباره شدت یافت.ماموران آتش نشانی پیشتر با کاسته شدن از شدت بادها در روزهای جمعه و شنبه موفق به مهار نسبی این آتش سوزی شده بودند.هرچند سایر آتش سوزی‌هایی که در جنوب کالیفرنیا جریان دارد عمدتا مهار شده میزان مهار آتش سوزی «توماس» اکنون فقط ۱۵ درصد است.دستور تخلیه برای بخش هایی از کارپینتریا در نزدیکی جنگل ملی لوس پادرس در حدود ۱۶۰ کیلومتری شمال لس آنجلس صادر شده است.پیش بینی می‌شود که بادهای گرم و خشکی که شرایط شروع و گسترش آتش سوزی‌ها را فراهم کرد از یکشنبه شب قطع شود.سانتا باربارا با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت محل زندگی بسیاری از چهره‌های هالیوود است. راب لو، هنرپیشه‌ای که در این شهر زندگی می‌کند، در توییتی نوشت که برای شهر دعا می کند.او نوشت: ماموران با شجاعت تلاش می کنند. آتش می‌تواند جلو بیاید یا کنترل شود. ما خود را برای تخلیه آماده می‌کنیم.آتش سوزی‌های جنوب کالیفرنیا یک هفته پیش شروع شد. در مجموع شش آتش سوزی بزرگ و چند آتش سوزی کوچک در این مدت روی داده است.این آتش سوزی‌ها در ثر رطوبت کم و باد شدید ده‌ها هزار هکتار را سوزانده است.دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در این ناحیه وضعیت اضطراری اعلام کرده که راه کمک‌های فدرال را باز می‌کند.جری براون، فرماندار ایالت، روز شنبه گفت این آتش سوزی‌ها «وضعیت جدید نرمال» است و با توجه به گرمایش زمین پیش بینی کرد آتش سوزی‌های گسترده «می‌تواند هر سال یا هر چند سال یک بار اتفاق بیافتد.»آتش سوزی‌های یک هفته اخیر که بیش از ۸۰۰ بنا را نابود کرده باعث شد در مجموع حدود ۲۰۰ هزار نفر خانه هایشان را در مقاطعی تخلیه کنند.تاکنون چندین مامور آتش نشانی مجروح شده‌اند اما فقط یک نفر کشته شده است. فرد قربانی یک زن ۷۰ ساله بود که جسدش در مسیر گریز از آتش در اتومبیلش پیدا شد.همچنین این نگرانی وجود دارد که آتش سوزی به طور جدی به صنعت کشاورزی کالیفرنیا آسیب برساند.
توماس در کالیفرنیا می‌تازد

آتش سوزی کالیفرنیا: نرمال جدید

فرماندار ایالت کالیفرنیا هم به این نتیجه رسیده است که آتش‌‌سوزی‌های کالیفرنیا وضعیت نرمال جدیدی است که تغییرات اقلیم برای کره زمین رقم زده است و باید با آن کنار آمد.

با نزدیک شدن آتش سوزی‌های طبیعی جنوب کالیفرنیا به شهر سانتا باربارا و کارپینتریا دستور تخلیه شماری از محلات در این ناحیه صادر شده است.

آتش سوزی موسوم به «توماس» در اثر وزش بادهای گرم در روز یکشنبه دوباره شدت یافت.

ماموران آتش نشانی پیشتر با کاسته شدن از شدت بادها در روزهای جمعه و شنبه موفق به مهار نسبی این آتش سوزی شده بودند.

هرچند سایر آتش سوزی‌هایی که در جنوب کالیفرنیا جریان دارد عمدتا مهار شده میزان مهار آتش سوزی «توماس» اکنون فقط ۱۵ درصد است.

دستور تخلیه برای بخش هایی از کارپینتریا در نزدیکی جنگل ملی لوس پادرس در حدود ۱۶۰ کیلومتری شمال لس آنجلس صادر شده است.

پیش بینی می‌شود که بادهای گرم و خشکی که شرایط شروع و گسترش آتش سوزی‌ها را فراهم کرد از یکشنبه شب قطع شود.

سانتا باربارا با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت محل زندگی بسیاری از چهره‌های هالیوود است. راب لو، هنرپیشه‌ای که در این شهر زندگی می‌کند، در توییتی نوشت که برای شهر دعا می کند.

او نوشت: ماموران با شجاعت تلاش می کنند. آتش می‌تواند جلو بیاید یا کنترل شود. ما خود را برای تخلیه آماده می‌کنیم.

آتش سوزی‌های جنوب کالیفرنیا یک هفته پیش شروع شد. در مجموع شش آتش سوزی بزرگ و چند آتش سوزی کوچک در این مدت روی داده است.

این آتش سوزی‌ها در ثر رطوبت کم و باد شدید ده‌ها هزار هکتار را سوزانده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در این ناحیه وضعیت اضطراری اعلام کرده که راه کمک‌های فدرال را باز می‌کند.

جری براون، فرماندار ایالت، روز شنبه گفت این آتش سوزی‌ها «وضعیت جدید نرمال» است و با توجه به گرمایش زمین پیش بینی کرد آتش سوزی‌های گسترده «می‌تواند هر سال یا هر چند سال یک بار اتفاق بیافتد.»

آتش سوزی‌های یک هفته اخیر که بیش از ۸۰۰ بنا را نابود کرده باعث شد در مجموع حدود ۲۰۰ هزار نفر خانه هایشان را در مقاطعی تخلیه کنند.

تاکنون چندین مامور آتش نشانی مجروح شده‌اند اما فقط یک نفر کشته شده است. فرد قربانی یک زن ۷۰ ساله بود که جسدش در مسیر گریز از آتش در اتومبیلش پیدا شد.

همچنین این نگرانی وجود دارد که آتش سوزی به طور جدی به صنعت کشاورزی کالیفرنیا آسیب برساند.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹