Advertisment آتش‌سوزی کالیفرنیا بزرگ‌تر از نیویورک و بوستون! | تازه‌های انرژی ایران رفتن به محتوای اصلی
فاطمه لطفی
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

آتش‌سوزی کالیفرنیا بزرگ‌تر از نیویورک و بوستون!

با گسترش آتش سوزی کالیفرنیا، شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان مساحت این آتش‌سوزی را بزرگ‌تر از دو شهر نیویورک و بوستون با هم توصیف شده است.
فاطمه لطفی
همزمان با آغاز دومین هفته از آتش سوزی گسترده در جنوب کالیفرنیا به خاطر ورش باد شدید، فقدان باران و علفزارهای خشک مقامات اداره آتش نشانی خود را برای گسترش دامنه آتش سوزی و خطر بیشتر آماده می‌کنند.مساحت این آتش‌سوزی در برخی گزارش‌ها از جمله شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان بزرگ‌تر از دو شهر نیویورک و بوستون با هم توصیف شده است.روز یکشنبه همزمان با گسترش شعله‌های آتش به سوی شهرهای ساحلی در شمال غرب لس‌آنجلس ساکنان این مناطق مجبور به تخلیه منطقه شدند. ساکنان مناطق ساحلی سانتا باربارا نیز این منطقه را ترک کردند.یک سخنگوی اداره آتش نشانی منطقه گفت: در حال حاضر باد در جهت‌های مختلف می‌وزد. در برخی مناطق دود به آسمان می‌رود ولی در مناطق دیگر باد به جهت‌های جانبی می‌وزد.بادهای خشن جنوب کالیفرنیا موسوم به سانتا آنا همواره یکی از عوامل اصلی گسترش آتش سوزی‌های فاجعه بار در حیات وحش بوده‌اند. این باد از مناطق مرکزی به سوی سواحل اقیانوس آرام می‌وزد و با عبور از کوهستان‌ها و دره‌های عمیق سرعت بیشتری می‌گیرد.طبق پیش بینی اداره هوا‌شناسی در طول روز دوشنبه سرعت این باد‌ها به حدود ۶۰ کیلومتر خواهد رسید.در طول روز یکشنبه بخشی از آتش سوزی‌ها در اطراف لس آنجلس، ریورساید و سن دیه گو مهار شد. در نتیجه بخشی از واحدهای آتش نشانی به سمت تپه‌های سانتا باربارا اعزام شدند. دامنه آتش سوزی در این منطقه که از روز ۴ دسامبر (۱۳ آذر) آغاز شده مساحتی حدود ۷۰۰ کیلومتر مربع را در برمی گیرد.تا پایان روز یکشنبه این آتش سوزی که توماس نام گرفته حدود ۷۹۰ ساختمان و تاسیسات را ویران کرده است.در این فصل از سال وقوع آتش سوزی در جنوب کالیفرنیا معمول نیست ولی تحت تاثیر وزش بادهای سانتا آنا و فقدان باران و علفزارهای خشک ممکن است اتفاق بیافتد. با وجودی که بارش بهاری به یک سال خشکی در منطقه پایان داد ولی اکنون حدود شش ماه است که هیچ بارانی نباریده است.جرمی براون فرماندار دمکرات ایالت کالیفرنیا روز شنبه پس از بازدید از مناطق آسیب دیده هشدار داد که «این وضعیت عادی جدید منطقه خواهد بود» .او و کار‌شناسان معتقدند که تحت تاثیر تغییرات جوی زمین از این پس آتش سوزی ممکن است در تمام طول سال اتفاق بیافتد. انتظار می‌رود دوره‌ای که خطر آتش سوزی بالاست تا ماه ژانویه ادامه یابد.حتی ساکنان برخی از مناطقی که دستور تخلیه آن‌ها صادر نشده به خاطر دود شدید و نگرانی از اینکه بزرگراه نوار ساحلی دوباره ممکن است مسدود شود منطقه را ترک کرده‌اند. ادارات مسوول در میان ساکنان محله اعیان نشین مونته سیتو که برخی از ستارگان سینما و تلویزیون در آنجا زندگی می‌کنند ماسک توزیع کرده‌اند.شدت دود در منطقه اوجای به حد خطرناکی رسیده بود و ادارات مسوول هشدار دادند که هوای بخش وسیعی از منطقه به شدت آلوده است و از مردم خواستند در خانه‌ها بمانند و در محیط آزاد ورزش و فعالیت جسمی نکنند.در سن دیه گو که در ۲۱۰ کیلومتری جنوب قرار دارد ۷۵ درصد آتش سوزی مهار شده است.با وجود دامنه گسترده و تعداد کثیر آتش سوزی‌ها در منطقه تاکنون فقط یک نفر جان خود را از دست داده است. یک زن ۷۰ ساله در مسیر تخلیه منطقه بر اثر تصادف اتومبیلش کشته شد.بخش اعظم آتش سوزی‌های هفته گذشته در مناطقی روی داده که در گذشته نیز سوخته بودند. از جمله در محله بل ایر لس آنجلس که ۶ خانه بر اثر آن سوختند و همینطور در محله سانتا پاولا که در تپه‌های مشرف به شهر واقع شده است.
همزمان با آغاز دومین هفته از آتش سوزی گسترده در جنوب کالیفرنیا:

آتش‌سوزی کالیفرنیا بزرگ‌تر از نیویورک و بوستون!

با گسترش آتش سوزی کالیفرنیا، شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان مساحت این آتش‌سوزی را بزرگ‌تر از دو شهر نیویورک و بوستون با هم توصیف شده است.
اخبار مدیریت شهری

همزمان با آغاز دومین هفته از آتش سوزی گسترده در جنوب کالیفرنیا به خاطر ورش باد شدید، فقدان باران و علفزارهای خشک مقامات اداره آتش نشانی خود را برای گسترش دامنه آتش سوزی و خطر بیشتر آماده می‌کنند.

مساحت این آتش‌سوزی در برخی گزارش‌ها از جمله شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان بزرگ‌تر از دو شهر نیویورک و بوستون با هم توصیف شده است.

روز یکشنبه همزمان با گسترش شعله‌های آتش به سوی شهرهای ساحلی در شمال غرب لس‌آنجلس ساکنان این مناطق مجبور به تخلیه منطقه شدند. ساکنان مناطق ساحلی سانتا باربارا نیز این منطقه را ترک کردند.

یک سخنگوی اداره آتش نشانی منطقه گفت: در حال حاضر باد در جهت‌های مختلف می‌وزد. در برخی مناطق دود به آسمان می‌رود ولی در مناطق دیگر باد به جهت‌های جانبی می‌وزد.

بادهای خشن جنوب کالیفرنیا موسوم به سانتا آنا همواره یکی از عوامل اصلی گسترش آتش سوزی‌های فاجعه بار در حیات وحش بوده‌اند. این باد از مناطق مرکزی به سوی سواحل اقیانوس آرام می‌وزد و با عبور از کوهستان‌ها و دره‌های عمیق سرعت بیشتری می‌گیرد.

طبق پیش بینی اداره هوا‌شناسی در طول روز دوشنبه سرعت این باد‌ها به حدود ۶۰ کیلومتر خواهد رسید.

در طول روز یکشنبه بخشی از آتش سوزی‌ها در اطراف لس آنجلس، ریورساید و سن دیه گو مهار شد. در نتیجه بخشی از واحدهای آتش نشانی به سمت تپه‌های سانتا باربارا اعزام شدند. دامنه آتش سوزی در این منطقه که از روز ۴ دسامبر (۱۳ آذر) آغاز شده مساحتی حدود ۷۰۰ کیلومتر مربع را در برمی گیرد.

تا پایان روز یکشنبه این آتش سوزی که توماس نام گرفته حدود ۷۹۰ ساختمان و تاسیسات را ویران کرده است.

در این فصل از سال وقوع آتش سوزی در جنوب کالیفرنیا معمول نیست ولی تحت تاثیر وزش بادهای سانتا آنا و فقدان باران و علفزارهای خشک ممکن است اتفاق بیافتد. با وجودی که بارش بهاری به یک سال خشکی در منطقه پایان داد ولی اکنون حدود شش ماه است که هیچ بارانی نباریده است.

جرمی براون فرماندار دمکرات ایالت کالیفرنیا روز شنبه پس از بازدید از مناطق آسیب دیده هشدار داد که «این وضعیت عادی جدید منطقه خواهد بود» .

او و کار‌شناسان معتقدند که تحت تاثیر تغییرات جوی زمین از این پس آتش سوزی ممکن است در تمام طول سال اتفاق بیافتد. انتظار می‌رود دوره‌ای که خطر آتش سوزی بالاست تا ماه ژانویه ادامه یابد.

حتی ساکنان برخی از مناطقی که دستور تخلیه آن‌ها صادر نشده به خاطر دود شدید و نگرانی از اینکه بزرگراه نوار ساحلی دوباره ممکن است مسدود شود منطقه را ترک کرده‌اند. ادارات مسوول در میان ساکنان محله اعیان نشین مونته سیتو که برخی از ستارگان سینما و تلویزیون در آنجا زندگی می‌کنند ماسک توزیع کرده‌اند.

شدت دود در منطقه اوجای به حد خطرناکی رسیده بود و ادارات مسوول هشدار دادند که هوای بخش وسیعی از منطقه به شدت آلوده است و از مردم خواستند در خانه‌ها بمانند و در محیط آزاد ورزش و فعالیت جسمی نکنند.

در سن دیه گو که در ۲۱۰ کیلومتری جنوب قرار دارد ۷۵ درصد آتش سوزی مهار شده است.

با وجود دامنه گسترده و تعداد کثیر آتش سوزی‌ها در منطقه تاکنون فقط یک نفر جان خود را از دست داده است. یک زن ۷۰ ساله در مسیر تخلیه منطقه بر اثر تصادف اتومبیلش کشته شد.

بخش اعظم آتش سوزی‌های هفته گذشته در مناطقی روی داده که در گذشته نیز سوخته بودند. از جمله در محله بل ایر لس آنجلس که ۶ خانه بر اثر آن سوختند و همینطور در محله سانتا پاولا که در تپه‌های مشرف به شهر واقع شده است.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹