Advertisment رانش زمین کالیفرنیا جان 17 نفر را گرفت | تازه‌های انرژی ایران رفتن به محتوای اصلی
فاطمه لطفی
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

رانش زمین کالیفرنیا جان ۱۷ نفر را گرفت

بعد از آتش‌سوزی گسترده‌ای در بخش سانتا باربارا؛ حالا بارش باران بر زمین‌های خالی از درختان جنگلی جان ۱۷ نفر را گرفته است.
فاطمه لطفی
صدها نفر از نیروهای امداد و نجات در جنوب ایالت کالیفرنیای آمریکا در مناطقی که بر اثر رانش زمین آسیب دیده، به جستجوی هشت نفری که مفقود شده‌اند مشغولند. کشته شدن ١٧ نفر بر اثر این حادثه طبیعی تایید شده است.ماه گذشته آتش‌سوزی گسترده‌ای در بخش «سانتا باربارا» رخ داد و این ماه هم بارش شدید باران، سبب به راه افتادن گل‌و‌لای از بالای تپه‌ها و کوه‌ها شد. از بین رفتن درختانی که آب باران را جذب می‌کنند، زمین را در برابر بارش سنگین آسیب پذیر می‌کند.به جز آنها که کشته و ناپدید شده‌اند، ٢٨ نفر هم مجروح شده‌اند، که ١٢ نفرشان هنوز در بیمارستان بستری هستند و حال چهار نفر وخیم است.گل‌های رونده، ۵٩ خانه را نابود کرده و به ۴۴۶ واحد دیگر هم آسیب زده‌اند.خبرگزاری آسوشیتد پرس، به نقل از «دن پیج»، رئیس بخش امداد و نجات لس آنجلس، نوشته که همه علائم راهنمایی و رانندگی نابود شده‌اند و گذر از خیابان‌ها ممکن نیست.این خبرگزاری همچنین با زنی مصاحبه کرده که پدر و مادر مسنش به دستور مقام‌های محلی برای تخلیه خانه‌شان توجه نکرده بودند و حالا از آنها خبری نیست. او گفته کاری جز انتظار ندارد.مردی دیگر در گفتگو با یک نشریه محلی گفته که بچه‌ای دو ساله را از زیر آوار بیرون آورده‌اند که عروسکش را در دست گرفته بود. این بچه در بیمارستان است.او گفته که بعد از سیل گل، وقتی که خانه‌شان به انبار گل‌و‌لای تبدیل شد، توانستند از راه بام از خانه خارج شوند و همانجا بود که صدای گریه کودکی را شنیده‌اند. با کمک یک آتش نشان بچه را از زیر آوار بیرون می‌آورند و پیش از آنکه راهی بیمارستانش کنند، گل از دهانش بیرون می‌آورند.مقام‌های مسئول در دولت فدرال می‌گوید احتمال سیل تا پنج سال بعد از آتش سوزی‌های بزرگ وجود دارد.گارد ساحلی آمریکا با فرستادن کشتی هوایی به این منطقه در کار کمک رسانی به مردم کمک می‌کند. آنها از مردم خواسته‌اند تا هواپیماهای بی سرنشین را در این منطقه پرواز ندهند که خطرآفرین است.سال ۲۰۱۷ میلادی در آمریکا به عنوان سومین سال گرم در تاریخ این کشور ثبت شده است. بلایای طبیعی در این سال ۳۰۶ میلیارد دلار صدمه وارد کردند که عددی بی‌سابقه است.کالیفرنیا به تازگی از پنج سال خشکی بیرون آمده بود. 
ردپای ویرانگر تغییرات اقلیم در کالیفرنیا:

رانش زمین کالیفرنیا جان ۱۷ نفر را گرفت

بعد از آتش‌سوزی گسترده‌ای در بخش سانتا باربارا؛ حالا بارش باران بر زمین‌های خالی از درختان جنگلی جان ۱۷ نفر را گرفته است.
اخبار مدیریت شهری

صدها نفر از نیروهای امداد و نجات در جنوب ایالت کالیفرنیای آمریکا در مناطقی که بر اثر رانش زمین آسیب دیده، به جستجوی هشت نفری که مفقود شده‌اند مشغولند. کشته شدن ١٧ نفر بر اثر این حادثه طبیعی تایید شده است.

ماه گذشته آتش‌سوزی گسترده‌ای در بخش «سانتا باربارا» رخ داد و این ماه هم بارش شدید باران، سبب به راه افتادن گل‌و‌لای از بالای تپه‌ها و کوه‌ها شد. از بین رفتن درختانی که آب باران را جذب می‌کنند، زمین را در برابر بارش سنگین آسیب پذیر می‌کند.

به جز آنها که کشته و ناپدید شده‌اند، ٢٨ نفر هم مجروح شده‌اند، که ١٢ نفرشان هنوز در بیمارستان بستری هستند و حال چهار نفر وخیم است.

گل‌های رونده، ۵٩ خانه را نابود کرده و به ۴۴۶ واحد دیگر هم آسیب زده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتد پرس، به نقل از «دن پیج»، رئیس بخش امداد و نجات لس آنجلس، نوشته که همه علائم راهنمایی و رانندگی نابود شده‌اند و گذر از خیابان‌ها ممکن نیست.

این خبرگزاری همچنین با زنی مصاحبه کرده که پدر و مادر مسنش به دستور مقام‌های محلی برای تخلیه خانه‌شان توجه نکرده بودند و حالا از آنها خبری نیست. او گفته کاری جز انتظار ندارد.

مردی دیگر در گفتگو با یک نشریه محلی گفته که بچه‌ای دو ساله را از زیر آوار بیرون آورده‌اند که عروسکش را در دست گرفته بود. این بچه در بیمارستان است.

او گفته که بعد از سیل گل، وقتی که خانه‌شان به انبار گل‌و‌لای تبدیل شد، توانستند از راه بام از خانه خارج شوند و همانجا بود که صدای گریه کودکی را شنیده‌اند. با کمک یک آتش نشان بچه را از زیر آوار بیرون می‌آورند و پیش از آنکه راهی بیمارستانش کنند، گل از دهانش بیرون می‌آورند.

مقام‌های مسئول در دولت فدرال می‌گوید احتمال سیل تا پنج سال بعد از آتش سوزی‌های بزرگ وجود دارد.

گارد ساحلی آمریکا با فرستادن کشتی هوایی به این منطقه در کار کمک رسانی به مردم کمک می‌کند. آنها از مردم خواسته‌اند تا هواپیماهای بی سرنشین را در این منطقه پرواز ندهند که خطرآفرین است.

سال ۲۰۱۷ میلادی در آمریکا به عنوان سومین سال گرم در تاریخ این کشور ثبت شده است. بلایای طبیعی در این سال ۳۰۶ میلیارد دلار صدمه وارد کردند که عددی بی‌سابقه است.

کالیفرنیا به تازگی از پنج سال خشکی بیرون آمده بود.

 

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹