Advertisment سفارش ساخت کشتی‎های نفتکش کم شد | تازه‌های انرژی ایران رفتن به محتوای اصلی
دبیر تحریریه
انرژی امروز
w
+۹۸.۲۱.۲۶۴۱۳۹۹۷
Unit 32, No.‎ 26, North Naft Street
Tehran,TH,۱۹۱۸۷۹۳۵۷۲
Iran

سفارش ساخت کشتی‎های نفتکش کم شد

از ماه جولای تاکنون تنها ساخت ۳۷ فروند کشتی نفتکش جدید سفارش داده شده که ۹ فروند از آنها VLCC است.
دبیر تحریریه
موسسه کارگزاری کشتی Gibson در تازه‎ترین گزارش هفتگی خود از بازار کشتی‎های نفتکش اعلام کرد که سفارش ساخت کشتی‎های جدید نفتکش در ماه‎های اخیر کاهش یافته است.کاهش سفارش ساخت کشتی‎های جدید نفتکش در حالی روی می دهد که در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی شاهد تعداد بسیار زیاد سفارش‎ها بودیم.در گزارش گیبسون آمده است: در ابتدای سال شاهد سفارشات بسیار زیاد کشتی‎های نفتکش بودیم آن هم در زمانیکه تحویل کشتی های جدید شدت گرفته بود و درآمد کشتی‎های نفتکش کاهش یافته بود. سرمایه گذاری زیادی بر روی کشتی‎های VLCC و LR2/ افرامکس انجام شد.موسسه گیبسون یکی از مهمترین دلایل افزایش سفارش‎ها در نیمه نخست سال را کاهش هزینه ساخت کشتی‎های نفتکش جدید عنوان کرد. در این گزارش آمده است: کشتی‌سازان در چند سال گذشته شرایط سختی را داشتند و تعداد بسیار کمی سفارش در همه بخش‎های بازار کشتیرانی ثبت کردند. این موجب شد که کشتی‎سازان دست به رقابت شدید بزنند و هزینه های ساخت خود را کمتر و کمتر کنند. اکنون قیمت ساخت کشتی‏‎های جدید به کمترین حد خود پس از سال ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ رسیده است.بر اساس اعلام موسسه گیبسون در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ ساخت ۱۳۹ فروند کشتی جدید نفتکش با ظرفیت بالای ۲۵ هزار DWT سفارش داده شد که این رقم ۲ برابر تعداد سفارشات سال ۲۰۱۶ میلادی بود.با وجود این شروع طوفانی، تعداد سفارشات ساخت کشتی‎های نفتکش جدید در ادامه سال ۲۰۱۷ کاهش یافت. از ماه جولای تاکنون تنها ساخت  ۳۷ فروند کشتی نفتکش جدید سفارش داده شده است که ۹ فروند از آنها VLCC هستند. این در حالی است که در نیمه نخست سال ۳۸ فروند VLCC سفارش داده شده بودند.از سوی دیگر، در حالیکه در نیمه نخست سال جاری به ترتیب ۱۶ فروند و ۴۴ فروند کشتی سوئزمکس و افرامکس سفارش داده شده بود، این تعداد در ۴ ماه گذشته از نیمه دوم سال ۲۰۱۷ به ۴و ۲ فروند سقوط کرده است.اما در بخش کشتی‌های MR فعالیت سفارش نسبتا بالا باقی ماند به‎طوری که در ۴ ماه گذشته ۲۲ فروند کشتی در این بخش سفارش داده شد. این تعداد در نیمه نخست سال ۳۹ فروند بود.

سفارش ساخت کشتی‎های نفتکش کم شد

از ماه جولای تاکنون تنها ساخت ۳۷ فروند کشتی نفتکش جدید سفارش داده شده که ۹ فروند از آنها VLCC است.
اخبار پالایش پخش

موسسه کارگزاری کشتی Gibson در تازه‎ترین گزارش هفتگی خود از بازار کشتی‎های نفتکش اعلام کرد که سفارش ساخت کشتی‎های جدید نفتکش در ماه‎های اخیر کاهش یافته است.

کاهش سفارش ساخت کشتی‎های جدید نفتکش در حالی روی می دهد که در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی شاهد تعداد بسیار زیاد سفارش‎ها بودیم.
در گزارش گیبسون آمده است: در ابتدای سال شاهد سفارشات بسیار زیاد کشتی‎های نفتکش بودیم آن هم در زمانیکه تحویل کشتی های جدید شدت گرفته بود و درآمد کشتی‎های نفتکش کاهش یافته بود. سرمایه گذاری زیادی بر روی کشتی‎های VLCC و LR2/ افرامکس انجام شد.
موسسه گیبسون یکی از مهمترین دلایل افزایش سفارش‎ها در نیمه نخست سال را کاهش هزینه ساخت کشتی‎های نفتکش جدید عنوان کرد. در این گزارش آمده است: کشتی‌سازان در چند سال گذشته شرایط سختی را داشتند و تعداد بسیار کمی سفارش در همه بخش‎های بازار کشتیرانی ثبت کردند. این موجب شد که کشتی‎سازان دست به رقابت شدید بزنند و هزینه های ساخت خود را کمتر و کمتر کنند. اکنون قیمت ساخت کشتی‏‎های جدید به کمترین حد خود پس از سال ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ رسیده است.
بر اساس اعلام موسسه گیبسون در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ ساخت ۱۳۹ فروند کشتی جدید نفتکش با ظرفیت بالای ۲۵ هزار DWT سفارش داده شد که این رقم ۲ برابر تعداد سفارشات سال ۲۰۱۶ میلادی بود.
با وجود این شروع طوفانی، تعداد سفارشات ساخت کشتی‎های نفتکش جدید در ادامه سال ۲۰۱۷ کاهش یافت. از ماه جولای تاکنون تنها ساخت  ۳۷ فروند کشتی نفتکش جدید سفارش داده شده است که ۹ فروند از آنها VLCC هستند. این در حالی است که در نیمه نخست سال ۳۸ فروند VLCC سفارش داده شده بودند.
از سوی دیگر، در حالیکه در نیمه نخست سال جاری به ترتیب ۱۶ فروند و ۴۴ فروند کشتی سوئزمکس و افرامکس سفارش داده شده بود، این تعداد در ۴ ماه گذشته از نیمه دوم سال ۲۰۱۷ به ۴و ۲ فروند سقوط کرده است.
اما در بخش کشتی‌های MR فعالیت سفارش نسبتا بالا باقی ماند به‎طوری که در ۴ ماه گذشته ۲۲ فروند کشتی در این بخش سفارش داده شد. این تعداد در نیمه نخست سال ۳۹ فروند بود.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon
۴۹