Advertisment نخستین کنفرانس بین المللی روش‎های بهبود و ازدیاد برداشت | تازه‌های انرژی ایران

نخستین کنفرانس بین المللی روش‎های بهبود و ازدیاد برداشت

نخستین کنفرانس بین المللی ازدیاد و بهبود برداشت از مخازن نفتی و گاز در روزهای دوم تا چهارم اردیبهشت ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌شود. این رویداد توسط انجمن علمی- تخصصی محیط‌های متخلخل ( اینترپور ایران) و انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی با مشارکت پژوهشگاه صنعت نفت و فدراسیون صنعت نفت ایران برپا خواهد شد.

در این کنفرانس علاوه بر ارایه مقالات تخصصی برای اولین بار، شرکت‌های تخصصی تولید کننده نفت و گاز نیز در فضایی علمی و با رویکرد فن‌آورانه، فرصت‌های پروژه‌های در دست اقدام در زمینه ازدیاد و بهبود برداشت از مخازن نفت و گازی را در طی نشست‌های تخصصی ارایه خواهند کرد. این میزگردهای تخصصی در ۷ محور برنامه‌ریزی شده است که شرکت‌های مناطق نفت خیز جنوب، نفت مناطق مرکزی، نفت و گاز پارس، مهندسی و توسعه نفت و نفت فلات قاره هدایت و راهبری میز‌گردها را بر عهده دارند. در روز اول کنفرانس، شرکت‌های مناطق نفت خیز جنوب، نفت مناطق مرکزی، مهندسی و توسعه نفت و نفت و گاز پارس در چهار میزگرد تخصصی، پذیرای محققین و صنعت‌گران داخلی و خارجی خواهند بود.

شرکت مناطق نفت خیز جنوب، بزرگ‌ترین تولید کننده نفت در کشور، چالش‌های ازدیاد برداشت در مخازن ایران و پیش‌گیری و کنترل آب‌زدگی و گاز‌زدگی را به منظور ارایه راه‌حل‌ از سوی شرکت‌های دانش بنیان داخلی و خارجی در میزگرد تخصصی که با حضور مدیران ارشد این مجموعه و شرکای فن‌آورانه آن‌ها برگزار خواهد شد، مطرح خواهند کرد. همچنین این شرکت، با حضور مدیر عامل و مدیران ارشد خود، فرصت‌های فن‌آورانه ازدیاد و بهبود برداشت با رویکرد مدیریت پایه مخزن و مدیریت مخازن گازی میعانی را با حضور کارشناسان خبره و برجسته این حوزه مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار خواهند داد. شرکت‌های مهندسی و توسعه نفت و نفت و گاز پارس هم در پنل‌های تخصصی جداگانه موضوعات غربالگری روش‌های ازدیاد برداشت و مدیریت مخازن گاز میعانی را با رویکرد معرفی پروژه‌های میدان محور و ارایه نوین‌ترین روش‌های بهبود ازدیاد برداشت بررسی خواهند کرد.

در روز دوم این برنامه، شرکت نفت فلات قاره چالش‌های ازدیاد برداشت در فراساحل را مورد بررسی قرار خواهد داد و در پایان، میزگرد هفتم با محوریت توسعه پایدار و ذخیره‌سازی گاز‌های گلخانه‌ای با رویکرد ازدیاد برداشت و با حضور کارشناسان برجسته داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

وضعیت برگزاری: 
برگزار شده
زمان برگزاری - شروع: 
۱۳۹۶/۲/۲
زمان برگزاری - خاتمه: 
۱۳۹۶/۲/۴
ایران, تهران (استان تهران), تهران (شهر تهران), بلوار غربي استاديوم آزادي مركز همايش‌هاي بين المللي پژوهشگاه صنعت نفت
Facebook icon
Google icon
Twitter icon
Instagram icon
LinkedIn icon
Pinterest icon
Del.icio.us icon
StumbleUpon icon
Digg icon
MySpace icon
Newsvine icon
Reddit icon
Yahoo! icon
Technorati icon
e-mail icon

اخبار رویداد

۴۹