Advertisment چرا از رفتن زنگنه می‌گویند؟ | تازه‌های انرژی ایران رفتن به محتوای اصلی

چرا از رفتن زنگنه می‌گویند؟

ناصر مولایی، مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران

برخی اندک گروه‌ها و رسانه‌ها که اقبال عمومی مردم ایران با مشارکت گسترده در انتخابات و همراهی دوباره با دولت تدبیر و امید را برنمی‌تابند و کارها، برنامه‌ها و مردان بزرگ دولت را نشانه گرفته‌اند؛ این روزها و آن هم در شرایط جدید منطقه بجای تقدیر و سپاس از خدمات دولت به‌ویژه «شیخ‌الوزرا» کم لطفی کرده و منویات خود را بیان می‌کنند و مرتب از تغییر مردان فعال دولت سخن می‌گویند.

البته این هجمه‌ها طبیعی است؛ چراکه همه می‌دانند که جناب مهندس زنگنه تمام‌قد برای اعتلای نظام و دولت کوشیده و هوشمندی و قدرت کاریزمای ایشان نه در وزارت نفت که در اوپک جایگاه ایران را در این سازمان مهم اقتصادی تحکیم و فزونی بخشید.

افزایش تولید نفت ایران و دستیابی به سهم ایران در بازار نفت به دوران قبل از تحریم کار بزرگ ایشان بود. اعتقاد و باور مدیران و کارکنان شریف صنعت نفت به سلامت، پشتکار، توانمندی و مدیریت زنگنه به‌ویژه در شرکت‌های تولیدی و توسعه‌ای از یک سو و برنامه‌های راهبردی و کارکردگرای وزیر محترم از دیگر سو و همچنین شایستگی‌های مذاکره و راهبری ایشان در اوپک این موفقیت بزرگ را رقم زد.

لذا برای تداوم این موفقیت‌ها و انجام کارهای بزرگ توسعه‌ای و تولیدی (به‌ویژه برنامه افزایش تولید نفت خام در حوزه غرب کارون، افزایش تولید گاز از فازهای باقیمانده پارس جنوبی، افزایش ضریب بازیافت و ازدیاد برداشت از مخازن نفت و گاز، توسعه و افزایش بهره‌برداری از میادین مشترک، افزایش تولید مایعات گازی، انتقال فن‌آوری، توسعه صنایع پایین‌دستی به‌ویژه پتروشیمی و توانمندسازی ظرفیت‌های مدیریتی صنعت نفت) نیاز به ثبات مدیریت کلان وزارت نفت و اجرای برنامه‌های پیش‌گفته دارد که البته مورد توجه تصمیم‌گیرندگان دولت تدبیر و امید خواهد بود.

امید می‌رود ضمن رعایت اخلاق رسانه؛ با همت دولت تدبیر و کمک دلسوزان نظام، صنعت نفت همچنان از خدمات این مرد خستگی‌ناپذیر، کاربلد وهوشمند نفت بهره‌مند باشد.

دسته‌بندی‌ها

شخصیتها: 
۴۹