رفتن به محتوای اصلی

آخرین وضعیت پرسپولیس برای جذب بازیکن جدید/ همه راه‌ها بسته است!

دردسری که مهدی طارمی برای پرسپولیس ایجاد کرد تبعاتی برای سرخپوشان خواهد داشت و با وجود اینکه این تیم به بازیکن جدید نیاز دارد اما نمی‌تواند به خواسته‌اش برسد.

۹۰tv.ir | وبسایت رسمی برنامه ۹۰ - آخرین وضعیت پرسپولیس برای جذب بازیکن جدید/ همه راه‌ها بسته است!

آخرین وضعیت پرسپولیس برای جذب بازیکن جدید/ همه راه‌ها بسته است!

آخرین-وضعیت-پرسپولیس-برای-جذب-بازیکن-جدید-همه-راهها-بسته-است

وبسایت رسمی برنامه نود - دردسری که مهدی طارمی برای پرسپولیس ایجاد کرد تبعاتی برای سرخپوشان خواهد داشت و با وجود اینکه این تیم به بازیکن جدید نیاز دارد اما نمی‌تواند به خواسته‌اش برسد.

به گزارش وب سایت نود، کمیته انضباطی فدراسیون بین المللی فوتبال، باشگاه پرسپولیس را به دلیل تخلف در پرونده انتقال مهدی طارمی از ریزه اسپور ترکیه به محرومیت از حضور در دو پنجره نقل و انتقالات و همچنین پرداخت تضامنی ۷۹۰ هزار یورو محکوم کرده است.

حکمی که باشگاه پرسپولیس نسبت به آن اعتراض کرده است تا بتواند در دادگاه بین المللی ورزش، تخفیفاتی را بگیرد. اما تا این لحظه هیچ پاسخی به اعتراض باشگاه پرسپولیس داده نشده است. با این تفاسیر بعید است دادگاه بین المللی ورزش، محرومیت پرسپولیس را بخشیده تا برانکو ایوانکوویچ بتواند تیمش را در نیم فصل رقابت های لیگ برتر فصل جاری و همچنین ابتدای فصل آینده، تقویت کند.

پرسپولیس تا پیش از نقل و انتقالات زمستانی مجوز دارد
حکم فیفا در خصوص محرومیت باشگاه پرسپولیس از حضور در پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی است و به پیش از این تاریخ مربوط نمی شود. بنابراین سرخپوشان می توانستند در صورت داشتن جای خالی در لیست خود، بازیکن مد نظرشان را جذب کنند.

مشکل؛ لیست کامل پرسپولیس است
پرسپولیس می تواند پیش از آغاز پنجره نقل و انتقالاتی با بازیکنانی که از سوی فیفا به عنوان بازیکن آزاد وجود دارند قرارداد ببندد اما مشکل اینجاست که لیست بزرگسالان پرسپولیس تکمیل است. طبق آیین نامه لیگ برتر، هر تیم لیگ برتری می تواند ۱۸ بازیکن بزرگسال و ۹ بازیکن زیر ۲۳ سال جذب کند. باشگاه پرسپولیس نیز با احتساب احمد نوراللهی، ۱۸ بازیکن بزرگسال دارد و نمی تواند هیچ بازیکن را در این رده سنی، جذب کند.

نوراللهی در لیست پرسپولیس است اما بدون کارت بازی!
احمد نوراللهی هافبک تیم فوتبال پرسپولیس تا ۲۹ آذرماه سال جاری سرباز است و نمی تواند برای سرخپوشان پایتخت بازی کند. سربازی که به پادگان نمی رود و با پرسپولیس تمرین می کند اما مجوز حضور در لیگ برتر را ندارد. وی که بازیکن بزرگسال پرسپولیس است تنها منتظر است کارت بازی وی در رقابت های لیگ برتر، پس از اتمام مدت قانونی سربازی اش صادر شود.

پرسپولیس تحت هیچ شرایطی نمی تواند بازیکن بگیرد
تکمیل بودن لیست بازیکنان بزرگسال پرسپولیس باعث شد تا برخی ها فکر کنند این باشگاه در صورت «فسخ» یا «اقاله» با بازیکنان خود می تواند جایی برای حضور بازیکنان جدید باز کند.

طبق ماده ۱۷ آیین نامه لیگ برتر، «اقاله» به معنی توافق دو طرفه میان باشگاه و بازیکن است که قانونگذار اجازه می دهد در طول فصل هم رخ دهد؛ اما اجازه نمی دهد باشگاه مذکور از این فرصت، برای جذب بازیکن جدید استفاده کند.

فریبرز محمودزاده، رئیس کمیته نقل و انتقالات لیگ برتر ضمن بیان این مطلب گفت: اصلا اینطور نیست که هر باشگاهی در هر زمان ممکن بازیکن جذب کند. اساسنامه بین المللی و همچنین داخلی مسابقات لیگ برتر به صراحت روی این موضوع تاکید کرده است. باشگاه ها می توانند اقاله انجام دهند اما نمی توانند هر زمان که دلشان خواست بازیکن جذب کنند. پرسپولیس نیز از این قاعده، مستثنی نیست. آنها می توانند هر زمان که دلشان خواست با هر کدام از بازیکنانشان، توافق دو طرفه انجام دهند و آن را هم ثبت کنند اما نمی توانند بازیکن جدیدی را جایگزین کنند.

وی در ادامه افزود: بحث فسخ نیز مربوط به درخواست یکطرفه از سوی باشگاه و یا بازیکن است که تنها در پنجره نقل و انتقالاتی می تواند درخواست داده شده و پس از بررسی از سوی کمیته تعیین وضعیت بازیکنان، پاسخ لازم صادر شود. در غیر اینصورت هیچ باشگاهی نمی تواند اقدام به فسخ یکطرفه کند.

به این ترتیب باشگاه پرسپولیس نمی تواند از قانون جذب بازیکن آزاد، پیش از آغاز نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر استفاده کند و برانکو ایوانکوویچ مجبور است با موجودی فعلی اش که بد هم نیست به کار خود در هفدهین دوره رقابت های لیگ برتر ادامه دهد.

 

۲۰۵۱

مهر

نظرات ۳۳

 • قرمزسروره

  پرسپولیس نیازی ب بازیکن جدید نداره
  برعکس .لیست بازیکنای پرسپولیس تکمیله و اضافه هم داره
  بازیکنای ذخیره پرسپولیس هم عالی هستن همشونم حداقل تا اخر فصل قرار داد دارن
  شاید فصل اینده اگه بازیکنا تمدید نکنن پرسپولیس دچار ضعف بشه ک اونم اگه برانکو باشه هیچ تهدیدی برا پرسپولیس نیس
  ما باهمین تیم سه گانه رو جشن میگیریم
  تا برانکو هس پرسپولیس مشکلی نداره
  عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااشقتم برانکو

  • Taji

   الان شاید کمبودی وجود نداشته باشید ولی بعد جام جهانی که تیم های عربی پیشنهاد های چند میلیاردی میدن، اونوقت حالتونو میپرسم

 • رهگذر ابی دریا

  تا وقتی فوتبالمون آماتوره
  وضع همینه
  همیشه تو فیفا داستان داریم

  • ss 4 atisheh

   نگران نباشید آقای تاج و
   دوستان وزارت ورزش ماست
   مالیش میکنن و ده بازیکن
   جدید میدن شیشپولیس
   حتی عمر خربین ....

   • با افتخار پرسپولیسی ام

    لطفا رجوع کنید به مطلب جدیدی که همین سایت امروز درباره آقای شفر و وعده هایی که عملی نشد منتشر کرد…
    وزارت ورزش و فدراسیون براتون چی کم گذاشته که دارید به سرورتون حسادت میکنید؟؟؟؟
    آهان ببخشید فراموش کردم آقای شفر و دستیاراشون محض رضای خدا کار میکنن و پول نمیگیرن…حتما مهاجم شش دانگ خارجی هم که جناب توفیقی تون گفتن میخواین بگیرین از بچگی استقلالی بوده و به عشق تیم تون دستمزدش سالی هزار تومانه؟؟؟؟!!!!!!
    ضمنا اینم بگم که خریبین عددی نیست از این به بعد خواستی مثال بزنی بازیکن های خیلی بهتری وجود دارن که البته من اسم نمیبرم خودتون میتونید حدس بزنید…!!!
    ادمین جواب ایشون رو چاپ کنید لطفا خیلی وقته منتظرن

   • مهدی

    خطاب به با افتخار پرسپولیسیم چرا خربین عددیه عددشم ۵ هست. مگه فدراسیون تا حالا برا شاما کم گذاشته ماشالا برانکو که حقوقش ۴برابر شفر و دستیاراشه

  • علے از رفسنجــان

   همین بازیکنا مگه چشونه؟؟
   بهتر از اینا مگه داریم؟؟
   به نظر من کبودی نداریم...

   • حسین صالح پور ( بهشهر)

    تیم مون فعلا هیچ کمبودی از نظر بازیکن نداره تازه نوراللهی و طارمی هم دوماه دیگه به تیم اضافه میشن حتی در فصل بعد هم بتونیم با بعضی از همین بازیکنان که قرداداشون تموم میشه نگهشون داریم بازم ایده اله

    • حرف حق

     بنظرم پرسپولیس با همین بازیکنا هم میتونه قهرمان بشه. درسته که هر نیم فصل پنجره نقل و انتقالات فعال میشه اما تیمی که نیاز نداره لزومی نداره که بازیکن بگیره. حتی واس فصل بعد هم تیم خوبی داریم.

     • عشق است سروش

      به نظر من صیاد منش وکاپیتان نوجوانان عراق رو بگیریم چون ازاد هستند سروش رو هم باهاش قرار داد ببندیم وقرضش بدیم به تیم های دیگه تا سال دیگه نیم فصل برشگردونیم ونیاز به کس دیگه نداشته باشیم چون سال دیگه کرملاچعب اقایی زاهدی هم برمی گردند وتیممون هم عالی میشه

      • اس اسی

       داداچ حالت خوبه؟؟؟میگن لیست پر بعد میگی باسروش قراداد ببندیم بعد قرضش بدیم؟؟؟حتی قرض هم بدیدجزو سهمیه حساب میشه....اگه سروش خوب بود تیم اخر جدول قطر نگهش میداشت

     • حمید

      پرسپولیس به بازیکن جدید احتیاج نداره همین بازیکن ها حفظ بشن میریم برای تکرار قهرمانی.فقط باید بازیکن ها حرفه ای باشند و حاشیه سازی نکنند

      • عشقم پرسپولیسه

       اصلا مهم نیست ...آقا برانکو خودش میدونه چه کار کنه.... با همین بازیکنها بهترین نتایج و میگیریم... به امید قهرمانی پرسپولیس وموفقیت و سلامتی برای برانکوی کبیر.....

       • فاطیمااستقلالی

        مطمئن باش بااین اوضاع برانکوجونتون یه دقیقه هم نمی مونه

      • عدالتم آرزوست

       اگه پرسپولیس متهم بشه و مشخص بشه قرارداد طارمی مشکل داشته پس باید بازیایی که طارمی برای پرسپولیس بازی کرده ، ۳-۰ به نفع حریف زده بشه و قهرمانی پرسپولیس هم گرفته بشه
       اگه هر تیمی به غیر از پرسپولیس یه بازیکن غیر قانونی داشت باهاش چه برخوردی میکردن ؟

       • mahdi hosseini

        توههمم آرزوست

       • دلم نمیاد کری بخونم ضعیفکشیه

        اره بابا باید اون شیش تای که هم خوردین بازی از اول برگزار بشه

       • Milad

        داداش شما داری رو هوا صحبت میکنی :))))) قانون از خودت در میاری ؟

       • پرسپولیس کبیر

        نکنه فیفا پرسپولیسیه؟؟

       • سینا

        خخخخخ خیلی شادی داداش! نگران نباش من خودم به فیفا میگم حقققتو بهت بدن!ههههه خدا شما ۶تایی ها رو برای ما نگه داره بخندیم حداقل!اصلا میگم ۶تای العینم بشه سه صفر به نفع شما!بچاپ ادمین نمیچاپی که نظرای منو!

       • حسین صالح پور ( بهشهر)

        اقای عدالتم ارزوست!شما اول برین تفحص بفرمایین که تیم درب وداغونتون چطور بازکناشون جک تری استفاده میکردن و نتایج بازیهاشون با حریفان به قول تون سه بر صفر نمیشد بعدش بیان ازعدالت حرف بزنین

       • بهزاد

        زیر هر مطلبی از طارمی و پرسپولیس اینو می نویسی بدون اینکه یه کلمه از قانون رو بدونی
        اولا پرسپولیس و طارمی هر دو جرمشون ثابت شده است (مشخص شده قرارداد طارمی مشکل داشته)
        فیفا هم حکم رو صادر کرده توی حکم هم نوشتن از تاریخ ابلاغ حکم طارمی ۴ ماه و پرسپولیس دو پنجره نقل و انتقال محرم است + جزای نقدی
        از اون زمان هم طارمی بازی نکرده!!
        پس دلت رو الکی صابون نزن نه قهرمانی به ششتقلال میرسه نه نتیجه دربی عوض میشه
        تکرار کن از تاریخ ابلاغ حکم
        از تاریخ ابلاغ حکم
        از تاریخ ابلاغ حکم
        از تاریخ ابلاغ حکم

       • مهران

        بابا شما چقدر باهوش هستین !! این فیفا با اون همه دفتر دستکش هیچی حالیشون نیست ! خوشحالیم که تو چشم شیشتقلالی ها پرسپولیس اینقدر بزرگه که حتی فیفا هم برامون استثنا قائل میشه ! چرا متوجه نیستین که این حکم رو فیافا داده و موضوع درباره قرارداد غیر قانونی بازیکنه شما اگر دنبال استنا میگردی برو دنبال پرونده عماد رضا و پرسپولیس و سپاهان ماست مالی به اون میگن البته مشخصه که سنت به این چیزا نمیرسه

       • سعيد قرمز دواتيشه

        ميگم جنابعالي كأسه از آش داغتري،نه؟اخه خود اي اِف سي بيشترين جريمه را كرده و كاري نداره كه چه تيميا جريمه كرده،بعد شما ميگي بازيهاي پرسپوليس با مهدي طارمي بايد سه صفر به نفع حريفا باشه. بخدا اصن حالت خوب نيست.

       • امیر

        اگه قرار بود بازی ها ۳ - ۰ بشه باید اول از آسیا که مهمتر از لیگ برتر است و مهدی طارمی بازی کرده شروع می شد.
        وقتی در آسیا هیچ اقدامی نمیشه پس شما یا معنی عدالت را نمی دانی یا عدالتت استقلالیه.

       • s.d

        عالیشاهم همین جور بود ولی چیزی نشد

       • ولی۴+۶

        خوشم میاد هنوز دارید از قهرمانی پرسپولیس میسوزید ....به سوختن ادامه بدید که امسالم قهرمانیم

       • ۱۰-۱۰-۳

        چرا قصه پر غصه میگی برادر من اگر همیچین چیزیم باشه حکمشو ای افسی باید بده که نداده

      برچسب ها