رفتن به محتوای اصلی

نگرانی شیرر از آسیب‌های مغز پس از زدن ضربه سر

آلن شیرر ستاره سابق فوتبال انگلیس از آسیب‌هایی که پس از زدن ضربه سر به مغز وارد می‌شود، نگران است.شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲

نگرانی شیرر از آسیب‌های مغز پس از زدن ضربه سر | روزنامه خبرورزشی
-
- شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶۱۱:۰۳
-
-
-
-
-
-
۰
زوال عقل، فوتبال و من!
نگرانی شیرر از آسیب‌های مغز پس از زدن ضربه سر
آلن شیرر ستاره سابق فوتبال انگلیس از آسیب‌هایی که پس از زدن ضربه سر به مغز وارد می‌شود، نگران است.

به گزارش خبرورزشی، آلن شيرر در سن ۴۷ سالگي نگران عواقب ضربات سري است كه در دوران حضورش در دنياي فوتبال به توپ مي‌زده. مهاجم سابق تيم ملي انگليس مي‌ترسد كه ضرباتي كه در عمر ورزشي‌‌اش با سر به توپ زده، باعث ايجاد آسيب‌هاي مغزي شده باشند. از همين‌رو او در مستندي كه مسئولان بي‌بي‌سي به نام «آلن شيرر، زوال عقل، فوتبال و من» ساخته‌اند و به زودي پخش خواهد شد، به همكاري پرداخته و در جريان اين مستند مشاهده مي‌شود كه شيرر تست‌هاي مختلف عصبي و پزشكي را پشت‌سر گذاشته تا نگراني‌‌اش را برطرف كند.

شيرر كه در ۱۸ فصل حضور در ليگ برتر انگليس ۲۶۰ گل به ثمر رسانده و از اين حيث ركورددار است در اين باره به خبرنگار ديلي ميل گفت: «نتايج تست‌ها و بررسي‌ها نگران كننده‌تر است. وقتي يك فوتباليست حرفه‌اي باشي، فكر مي‌كني كه مشكلات كمر، زانو و قوزك پا ديرتر به سراغت مي‌آيند ولي هرگز فكرش را هم نمي‌كردم كه فوتبال با بيماري‌هاي مغزي مرتبط باشد.» او در ادامه صحبت‌هايش يادآوري كرد كه اوضاع حافظه‌‌اش وحشتناك و فاجعه‌بار است.

اين اسطوره فوتبال انگليس ادامه داد: «در ازاي هر گلي كه با ضربه سر زدم، هزاران بار در جلسات تمريني با ضربه سر گلزني كرده بودم و همين ريسك مشكل را بالا برده‌ هرچند كه ارتباطاتي ميان فاكتورهاي مختلف وجود دارد. فوتبال ورزشي سخت و درخشان است ولي بايد مطمئن بود كه يك بازي كشنده نباشد.»

فوريه گذشته، تحقيقي در انگليس و توسط كالج دانشگاهي بيمارستان لندن و بيمارستان مغز و اعصاب و جراحي مغز و اعصاب بريتانيا انجام شد كه از ريسك بالاي ابتلاي بازيكنان فوتبال به بيماري‌هاي مغز و اعصاب كه منجر به زوال عقل مي‌شود، خبر مي‌داد. در سپتامبر سال ۲۰۱۶ هم بررسي‌هاي دانشگاه استرلينگ اسكاتلند حكايت از آن داشت كه ضربات سر به توپ در فوتبال مي‌تواند تأثير مستقيمي بر عملكرد حافظه و مغز داشته باشد.

به اشتراک بگذارید:
- - - - -
-
-
نام:
ایمیل:
متن شما:
نظر شما با موفقیت ثبت شد.


-

پربیننده ترین
پربحث ترین
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو
-
-
-
-
-
-