رفتن به محتوای اصلی
داورزنی: به دنبال حفظ طاهری و افتخاری هستیم | روزنامه خبرورزشی
-
- شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶۱۰:۵۱
-
-
-
-
-
-
۱
داورزنی: به دنبال حفظ طاهری و افتخاری هستیم
معاون وزیر ورزش وجوانان با حضور درشبکه تهران از آخرین وضعیت حضور مدیران سرخابی و تعیین تکلیف فدراسیون ها تا پایان آذر ماه خبر داد.
به گزارش خبرورزشی،محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش وجوانان گفت : بحثی در گذشته بود، دوران مدیریت رئیس فدراسیون که می گذشت سرپرستهایی می گذاشتند که این تبعاتی برای  فدراسیون ها داشت. این مساله در ابتدای ورود سلطانی فر به وزارت به حالت قبلی برگشت. وقتی دوران یک رئیس فدراسیون تمام شود  خود او به عنوان سرپرست کارش را انجام می دهد تا انتخابات برگزار شود. البته الان ثبت نام ها شروع نشده و چون زمان برگزاری انتخابات امروز مشخص شده فکر می کنم این سوال را آقایان شهنازی و هاشمی اعلام کنند.

 تکلیف روسای فدراسیون ها با سرپرست را مشخص کنیم

با همکاری خوبی که بین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هست در حال حاضر ستاد برگزاری بازی های جاکارتا را تشکیل دادم. از آن سو هر دو هفته فدراسیون ایی که باید در بازی ها شرکت کنند برنامه های خود را اعلام می کنند. خوشبختانه همکاری خوبی بین وزارت و کمیته در حال انجام گیری است. از آن طرف به لحظ اجرای شرایط قانونی مجامع فدراسیون ها و همچنین کمیته ملی المپیک بعید می دانم مشکلی وجود داشته باشد. ما هم تلاش می کنیم برای آنکه با مشکل قانونی مواجه نشویم تکلیف روسای فدراسیون ها با سرپرست را مشخص کنیم.

تغیرات مدیریتی باعث بی ثباتی سرخابی ها

 دو باشگاه سرخابی از بی ثباتی مدیریت و همینطور تغییرات جدی در نوع ساختار مدیریتشان باعث شد تا با مشکلات جدی مواجه شوند. به طور مثال بدهی به بازیکنان و مربیان قرارداد می‌بستند و از طرفی از باشگاه کنار گذاشته می شدند.بیش از ۵۵ پرونده شکایتی در فیفا از سه باشگاه شده بود و ارقام سنگینی را برای هر سه باشگاه رقم زد.در نهایت دیدید که پنجره دو باشگاه استقلال و تراکتورسازی بسته شد.البته همه دوستانی که به عنوان مدیر آمدند تلاش کردند وزن موجود را اداره کنند اما در نهایت به دلیل اینکه از یک بی ثباتی در تامین منابع مواجه بودند در انتهای سال با بدهی های مختلف مواجه می شدند که توان پردخت آن را نداشتند.این بدهی ها طی ۱۵ سال گذشته رخ داده است. از طرفی چون دوستان در بحث مالیات اقدامی نکرده بودند اداره مالیات هم علی الراس آن را حساب کرده بود. یعنی آنها بر اساس عملکرد باشگاه ها را جریمه کردند.مثلا این علی الراس برای یک باشگاه ۱۰۰ میلیارد و برای دیگری مثلا ۷۰ میلیارد تومان شده بود. البته نشستی در وزارت خانه برگزار شد که تخفیفاتی گرفته شده است. البته چیزی که مطرح شده ۱۱۰ میلیارد تومان و .. در حال بررسی است چون این ارقام قدیمی است.تلاش می شود بخش مالیات حقوق و مالیات تکلیفی را پرداخت کنند اما در خصوص مالیات عملکرد باید این بخشودگی لازم را از دولت بگیرند.

بازیکنان پرسپولیس و استقلال گران نیستند

محمدرضا داورزنی در خصوص قراردادهای میلیاردی باشگاه های استقلال و پرسپولیس و اینکه این روزها این باشگاه ها دچار چالش هستند گفت: این را باید از حوزه تخصصی خود و دوستانی که در بحث اقتصادی باشگاه ها کار می کنند سوال کرد.وقتی دو باشگاه با تیم های قدرتمند آسیایی رقابت می کند باید تیمی قدرتمند را ببندد. قیمت بازیکنان در سطح اول آسیا و سایر رشته ها شرایط مشخصی دارد.

 وقتی می خواهید تیمی را در زمره خوب آسیا باشد طبیعی است باید تیمی محکم و قوی بسته شود.اینکه یک تیم مثل پرسپولیس و استقلال ارقامی را به بازیکنانش پرداخت می کند رقم زیادی نسبت به رقبای آسیایی اش زیاد نیست. این ارقام از اسپانسر یا در آمد باشگاه تامین می شود.

خوشبختانه سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتوسازی بدهی بازیکنان خارجی خود را پرداخت کردند

 وقتی تراز همیشه منفی است و میزان سفرها و عملکردی باشگاه بالا است به همین دلیل دوستان ما در اداره مالیات اعلام کردند چون تعیین تکلیف صورت نگرفته به همین دلیل جرایمی هم در نظر گرفته شده است. با تشکیل کمیته تعین وضعیت در فدراسیون ما دیگر نباید پرونده ای در فیفا داشته باشیم.خوشبختانه سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتوسازی بدهی بازیکنان خارجی خود را پرداخت کردند.

قانونا دولت نمی‌تواند به باشگاه ها پولی پرداخت کند

وی در خصوص اینکه نوبخت اعلام کرده به این سه باشگاه کمک می شود گفت: قانونا دولت نمی‌تواند به باشگاه ها پولی پرداخت کند. خوشبختانه هر سه باشگاه منابع درآمد و سودآوری را از ۲ سال گذشته پیگیری کردند که بدون کمک دولت توانستند هزینه ای خودشان را تامین کنند.هواداران از طریق اپراتورها کمک کردند و سایر موسسات هم اسپانسر شده اند.شاید برخی باشگاه های صنعتی و خودروسازی از شرکت ها و موسسات نیمه دولتی حمایت می شوند اما خوشبختانه هم مدیریت استقلال و هم پرسپولیس و هم تراکتورسازی به این وضعیت آشفته سروسامان دادند.

از طرف ما به طاهری فشاری وارد نشده است

 جا دارد از زحمات آقایان طاهری و افتخاری تشکر کنم.اداره کردن دو باشگاه چندان ساده نیست وانتظاراتی که مردم دارند فشار زیادی وارد می کند. از آن طرف تامین منابع و هماهنگی دستگاه های مختلف سخت است. تحمل کردن این اتفاقات برای هر مدیری سخت است. از سال گذشته مشکلات و همچنین ممنوعیت قانونی باعث شد تا دستگاه های نظارتی وضعیت پرسپولیس را بررسی و پیگیری کنند.

وی در خصوص اینکه وزارت ورزش برای انتخاب اسپانسر به طاهری فشار واردکرده است گفت: اصلا و ابدا. نمی دانم چرا در صفحات مجازی چنین اقدام کردند. به هیچ عنوان وزارت ورزش در اداره داخلی باشگاه ها دخالت نمی کند.در مورد آینده هر دو باشگاه هم تصمیم خواهد گرفت البته وزارت ورزش جوابگو و پاسخگوی جواب های مجلس شورای اسلامی خواهد بود زیراشخص وزیر هم به عنوان رئیس مجمع  باید حامی و پاسخگوی اتفاقات دو باشگاه باشد.تلاش می‌کنیم بار مسئولیتی آن بر روی دوش دولت برداشته شود چون هر دو باشگاه توانایی فعایلت های گسترده را دارند.

طاهری هفته گذشته به کربلا رفته و باید برگردد و شخصا با وزیر صحبت کنند تا بتوانند شرایطی رافراهم کنند که هواداران نگران نباشند.

افتخاری تا ۲۰ آبان فرصت دارد

وی در خصوص اینکه شرایط برای افتخاری چگونه است گفت: چون سازمان بازرسی اعلام کرد که تا ۲۰ آبان فرصت داریم تلاش می کنیم شرایط را فراهم کنیم تا از راهکارهای قانونی استفاده کنیم اما طبیعی است که  وزارت ورزش باید قانون را اعمال کندتلاش می کنیم به این دو باشگاه آسیبی وارد نشود.

 

 

به اشتراک بگذارید:
- - - - -
-
-
نام:
ایمیل:
متن شما:
نظر شما با موفقیت ثبت شد.


-

پربیننده ترین
پربحث ترین
آخرین مطالب لیگ برتر
آرشیو
-
-
-
-
-
-