رفتن به محتوای اصلی
سرمایه‌گذاری ۹هزارمیلیارد تومانی بخش خصوصی در بنادر
720
کد خبر ۲۲۹۸۱۹
A

سرمایه‌گذاری ۹هزارمیلیارد تومانی بخش خصوصی در بنادر

سرمایه‌گذاری ۹هزارمیلیارد تومانی بخش خصوصی در بنادر

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تاکنون بیش از ۹ هزار میلیارد تومان سرمایه‌ گذاری توسط بخش خصوصی در بنادر کشور انجام شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محمد راستاد شامگاه یکشنبه در میزگرد همایش بین المللی حمل و نقل و لجستیک ایران افزود: علاوه بر این سرمایه گذاری ۳ هزار میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی در بنادر کشور در دستور کار قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: در حوزه بین الملل بنادر جدید به عنوان زنجیره یکپارچه جهانی لجستیک مطرح هستند و بنادر ایران نیز باید در این راستا به جایگاه مناسبی دست پیدا کنند.

راستاد مدیریت صاحب‌خانه‌ای را رویکرد این سازمان در سرمایه‌گذاری در بنادر کشور اعلام کرد و افزود: در این مدل زیرساخت‌های بندری، حوضچه‌های آرامش، موج‌ شکن‌ و اسکله توسط بخش دولتی و در مقابل روبناها، تجهیزات و پس‌کرانه‌ها برای توسعه مراکز لجستیکی، توزیع و فعالیت‌های در برگیرنده ارزش ‌افزوده توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

وی با بیان این که برای توسعه مراکز لجستیک سرمایه‌گذاری های زیر و روبنایی آن باید توسط بخش خصوصی و دولتی انجام شود، گفت: رویکرد این سازمان مشارکت بخش خصوصی در زمینه سرمایه‌گذاری و ایجاد مراکز لجستیکی در بنادر است و در این بخش ترمینال کانتینری در فاز ۳ بندر شهید رجایی نیز توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

راستاد اظهارداشت: حمایت از هرگونه سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی سبب شده تاکنون بیش از ۹ هزار میلیارد تومان در بنادر کشور توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شود.

همایش بین المللی حمل و نقل لجستیک ایران با حضور تعدادی از کشورهای خارجی روزهای ۱۴ و ۱۵ آبان ماه سال جاری در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود.

اخبار مرتبط

720

ارسال نظر

300
عناوین بیشتر

آخرین اخبار عناوین بیشتر

125
120
125
125
120