Advertisment یک شرکت امنیتی توانست سیستم تشخیص چهره آیفون X را با ماسک فریب دهد | سایت اینترنتی یک پزشک (یک پزشک) | تازه‌های انرژی ایران

یک شرکت امنیتی توانست سیستم تشخیص چهره آیفون X را با ماسک فریب دهد

اپل در هنگام معرفی سیستم Face ID آیفون X؛ ادعای بزرگی کرد. اپل گفت این سیستم را پیشرفته‌ترین ماسک‌ها حتا ساخته شده توسط هالیوود هم نمی‌تواند فریب دهد.

حالا در فاصله کمتر از ده روز از شروع فروش آیفون X؛ شرکت امنیتی به نام Bkav با انتشار یک ویدیو روی یوتیوب؛ نشان می‌دهد که یک ماسک خیلی ساده قفل آیفون X را باز می‌کند.

تیم تحقیقاتی شرکت Bkav این ماسک را به طور ویژه با هدف فریب دادن فناوری depth-mapping سیستم Face ID ساختند. به همین دلیل؛ بیشتر از اینکه روی ساختن یک ماسک واقعی یا بسیار شبیه به یک چهره واقعی تمرکز کنند؛ دنبال ماسکی دست‌ساز و خاص بودند که بتواند سیستم امنیتی Face ID را گمراه کند.

این ماسک برخلاف رویکرد رایج بازار؛ از روی یک عکس و تماما توسط چاپگرهای سه‌بعدی ساخته نشده است. هر قطعه آن به یک شکل ساخته و سرهم‌بندی شده است. غالب آن کار دست است. چشم‌ها تصاویر دو بعدی هستند و بینی از ماده سیلیکونی ساخته شده است. البته، برخی از بخش‌های این ماسک نیز توسط چاپگرهای سه‌بعدی ساخته شده است.