رفتن به محتوای اصلی

حوادث روهینگیا صنعت گردشگری میانمار را بحرانی کرده‌است

صنعت گردشگری نوپای میانمار با توجه به وضعیت موجود و تصاویر تکان‌دهنده از روستاهای سوخته و مسلمانان روهینگیایی، با ترس‌ها و بحران‌های جدیدی روبه‌رو شده است.

حوادث روهینگیا صنعت گردشگری میانمار را بحرانی کرده‌است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency
الجزیره گزارش کرد؛

حوادث روهینگیا صنعت گردشگری میانمار را بحرانی کرده‌است

شناسهٔ خبر: ۴۱۳۰۵۱۴ -
صنعت گردشگری نوپای میانمار با توجه به وضعیت موجود و تصاویر تکان‌دهنده از روستاهای سوخته و مسلمانان روهینگیایی، با ترس‌ها و بحران‌های جدیدی روبه‌رو شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری الجزیره، انعکاس اخبار  و تصاویر تکان‌دهنده از رنج مردم مسلمان میانمار نه تنها موجب خشم جهانیان شده که صنعت نوپای گردشگری این کشور را با ترس فزاینده‌ای روبه‌رو کرده است که ناشی از نگرانی از بازگشت این صنعت به دوران تاریک خود در دوران حکومت نظامی است.

از زمان آغاز خونریزی‌ها در ماه آگوست، شرکت‌های گردشگری شاهد روند لغو همکاری جهانی با این صنعت بودند که داشت مراحل اولیه رشد را تجربه و خود را برای ماه اکتبر و آغاز فصل سفر آماده می‌کرد.

تان‌تان از شرکت «نیو فنتستیک اشیا تراولز» می‌گوید تقریبا تمام سفرهایی که برای اکتبر و نوامبر از پیش رزرو شده بودند، لغو شده‌اند و این به دلیل موقعیت مسلمانان در منطقه راخین صورت گرفته است.

به گفته وی بیشتر گروه‌های گردشگری که از ژاپن، استرالیا و دیگر کشورهای آسیایی قصد داشتند به این منطقه بیایند، به دلیل عدم امنیت از این سفرها منصرف شده‌اند و کشورهای اروپایی نیز به صورت رسمی اعلام کرده‌اند که به دلیل وضعیت حقوق بشر این کشور را بایکوت می‌کنند.

رهبران بریتانیا، آمریکا، فرانسه، کانادا و استرالیا رسما از خانم آنگ سان سوچی رهبر میانمار خواستار پایان بخشیدن به این وضعیت شده‌اند. اما عدم تلاش وی برای این وضعیت موجب شده تا سازمان دیده‌بان حقوق بشر این وضعیت را پاکسازی قومی بخواند.

نه تنها مسافران که مقامات برجسته سیاسی از جمله پرنس چارلز ولیعهد بریتانیا و همسرش سعی دارند فاصله خود را با این کشور حفظ کنند و در حالی که قبلا تصمیم به توقفی در این کشور در پاییز امسال در طول سفر آسیایی خود داشتند، از این تصمیم صرف نظرکردند.

در حالی که میانمار در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ شاهد رشد ۲۲ درصدی در ورود گردشگران خارجی بود و مقامات توریستی ابراز امیدواری کرده بودند بتوانند این رقم را دو برابر کنند و در سال ۲۰۲۰ آمار گردشگران خارجی را به رقم ۷.۵میلیون نفر برسانند، اما از ماه اوت همه چیز به هم ریخت.

این در حالی است که در ایالت راخین پایتخت باستانی و سایت باستان‌شناسی مقدس میانمار واقع شده استو این آشوبها موجب شده تا این منطقه به طورکلی خالی از توریست‌ها شود.

یکی از راهنمایان تورهای گردشگری در این باره گفت: این امربه بی کار شدن شمار زیادی می‌شود که از راه توریسم زندگی می‌کردند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
۴ + ۱ =