رفتن به محتوای اصلی

تصاویر زیبایی های بریتانیا | جلوه سحر انگیز اروپا

ویژگی های طبیعی و سازه های تاریخی و معماری فوق العاده ی بریتانیا، داوران، منتقدان عکاسی و دوستداران طبیعت این کشور را نیز به فکر انداخته تا از ظرفیت های تصویری بریتانیا اسفاده کرده و مسابقات عکاسی متعددی را در زمینه ی طبیعت آن برگزار نمایند. موسسه ی نشنال تراست به عنوان یکی از مشهورترین و قدیمی ترین برگزارکنندگان این مسابقات شناخته می شود که هر ساله میزبان رقابتی بین عکاسان طبیعت است. در رقابت ۲۰۱۷ تصاویر زیبایی از مناطق روستایی، نوار ساحلی و کوهستان های بریتانیا شرکت داده شده که جذابیت های بصری این کشور بارانی را به زیباترین شکل ممکن به نمایش گذاشته اند. با کارناوال در مرور این عکس های خارق العاده همراه باشید.

تصاویر زیبایی های بریتانیا | جلوه سحر انگیز اروپا

تصاویر زیبایی های بریتانیا | جلوه سحر انگیز اروپا

بریتانیا، سرزمین زیبایی است که در کنار آب های اقیانوس گسترده ی اطلس قرار دارد و یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای دنیا به شمار می رود؛ جایی که به واسطه ی تاریخ، سیاست، قصرها و کاخ های تماشایی و سبک خاص معماری‌اش شهرت خاصی دارد و با چشم انداز و طبیعتی خارق العاده و آب و هوایی مه آلود و بارانی، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. این کشور در غربی ترین نقطه ی اروپا واقع شده و متشکل از چهار کشور انگلستان، اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز است که در مجموع پادشاهی متحده بریتانیا (United Kingdom) را تشکیل می دهند.

ویژگی های طبیعی و سازه های تاریخی و معماری فوق العاده‌ی این سرزمین باعث شده تا همواره یکی از مقاصد محبوب گردشگران و عکاسان باشد و هر ساله تصاویری چشم نواز و جذاب از گوشه گوشه آن منتشر گردد. این موضوع، داوران، منتقدان عکاسی و دوستداران طبیعت این کشور را نیز به فکر انداخت تا از ظرفیت های تصویری بریتانیا استفاده کرده و مسابقات عکاسی متعددی را در زمینه طبیعت آن برگزار نمایند. موسسه ی نشنال تراست (National Trust) به عنوان یکی از مشهورترین و قدیمی ترین برگزارکنندگان این مسابقات شناخته می شود که هر ساله میزبان رقابتی بین عکاسان طبیعت است و بهترین تصاویر از چشم انداز و زیبایی های بریتانیا را منتشر می نماید. این موسسه در اصل یک سازمان خیریه بوده که در سال ۱۸۹۵ تاسیس شده و تا به امروز به فعالیت خود ادامه داده است. حفظ و نگهداری از طبیعت و زیستگاه ها و ذخیره‌گاه های طبیعی زمین از اهداف اصلی نشنال تراست است و در این راستا اقدامات فراوانی را انجام داده که از میان آن ها می توان به برگزاری این مسابقه عکاسی اشاره کرد.

در رقابت امسال (۲۰۱۷) تصاویر مسحور کننده و بسیار زیبایی از مناطق روستایی، نوار ساحلی و کوهستان های بریتانیا شرکت داده شده اند که حاصل کار بیش از ۷۰۰۰ شرکت کننده خوش ذوق و هنرمند و بیشتر آماتور هستند و جذابیت های بصری این کشور بارانی را به زیباترین شکل ممکن به نمایش گذاشته اند. دو برنده این رقابت، عکاسان جرج ایوانز (George Evans) و ایان مایو (Ian Mayou) هستند که با شات های تماشایی خود توانسته اند نظر مثبت پنج داور و منتقد این مسابقه را جلب کنند و جایزه بهترین عکس را نصیب خود نمایند.

بهترین عکس های این مجموعه قرار است در کتابچه ی سال ۲۰۱۸ موسسه نشنال تراست چاپ شده و بین ۵ میلیون عضو این سازمان پخش گردد. 

کارناوال را در مرور این عکس های خارق العاده همراهی کنید تا ببینید بریتانیا چه مناظر حیرت انگیزی را پیش روی شما قرار داده است.

نشنال تراست
 

۱- درخت تنها | برنده جایزه اول

برنده نخست این مسابقه، تصویری از درختی تنها است که در نوار ساحلی به تماشای مناظر اطراف خود نشسته است. این تصویر توسط جرج ایوانز به ثبت رسیده و قرار است بر روی جلد کتابچه ی سال آینده ی موسسه نشنال تراست قرار بگیرد. عکاس در مورد کار خود می گوید:

همیشه در سفرهایم کمپی برپا می کنم تا در میان طبیعت باشم و چشم اندازهای خارق العاده را از دست ندهم. ۴ صبح بود که به زور خودم را از کیسه خواب بیرون کشیدم تا گشتی در اطراف بزنم. شانس با من یار بود و این درخت تنها و آن تخته سنگ شفاف را دیدم. به نظر من خوش شانسی یکی از عوامل بسیار مهم در ثبت یک تصویر خوب است. البته همه چیز به همین سادگی ها نبود؛ چرا که در این زمان تا قوزک پاهایم در گل بودم و به سختی می توانستم حرکت کنم. آن قدر این عکس را دوست دارم که آن را بر روی دیوار اتاق نشیمن نصب کرده ام.

تصویر درخت تنها برنده ی نخست مسابقه ی نشنال تراست
photo by George Evans

۲- جلوه ی تماشایی غروب آفتاب | برنده جایزه دوم

این دشت پر از گل، برنده ی جایزه ی دوم رقابت شده و قرار است تصویر آن سال آینده بر روی کارت های عضویت سازمان خیریه نشنال تراست نقش ببندد.

برنده ی جایزه ی دوم مسابقه ی نشنال تراست
photo by Ian Mayou

۳- غاری پنهان در سرسبزی های ساحل

این تصویر توسط جولز هاموند در حوالی غار سنت کاتبرت (St Cuthbert's Cave) به ثبت رسیده است که در ساحل نورث‌آمبرلند (Northumberland) قرار دارد.

غاری پنهان در سرسبزی های ساحل بریتانیا
photo by Jules Hammond

۴- آرامش بی پایان

عکاس سو رولاند (Sue Rowlands) آن قدر خوش شانس بوده که بتواند این تصویر را به هنگام سپیده دم در شهر کورنوال (Cornwall) و در نزدیکی خانه تاریخی کوتله (Cotehele) به ثبت برساند. این اثر قرار است بر روی کارت های عضویت نشنال تراست چاپ شود.

آرامش بی پایان
photo by Sue Rowlands

۵- استوار و آرام

کوه سنت مایکل را می بینید که در شهر کورنوال انگلستان قرار دارد و توسط یان مِیو (Ian Mayou) در قاب تصویر جای گرفته است.

کوه سنت مایکل در میان آبهای آرام دریا
photo by ian mayou

۶- عاشقانه

لوتیه آلنات (Lottie Allnatt) شکار خوبی داشته و توانسته تصویر این جفت زیبا و دوست داشتنی را در پارک چارلکوت (Charlecote Park) در شهرک واریک به ثبت برساند.

در آغوش حیات وحش
photo by Lottie Allnatt

۷- گردهمایی ارواح در مه

عکاس، استیو آیرس (Steve Ayres) این تصویر مه آلود را در ناحیه باستانی رانیمد (Runnymede) به ثبت رسانده است. این منطقه در شهر ساری (surrey) در جنوب شرقی انگلستان قرار دارد. 

 

۸- خوشگذرانی در روزی آفتابی

کودکان در روز آفتابی لحظات خوشی را در شهر هرفوردشر (Herefordshire) می گذرانند. این تصویر توسط ایمی برکن (Aimee Bracken) به ثبت رسیده است.

photo by Aimee Bracken

۹- سفر به تاریخ

بازدیدکنندگان در حال کشف زیبایی های عمارت کروم کورت (Croome Court) در شهر ووسترشایر (Worcestershire) بودند که سوزان آلبرایتون این تصویر را ثبت کرد.

کروم کورت انگلستان
photo by Susan Albrighton

۱۰- شاهکاری از انعکاس 

شاهد تصویری شاهکار از پارک کلامبر (Clumber Park) در ناتینگهام‌شر (Nottinghamshire) هستید که توسط دنی ساترلند (Danny Sutherland) به ثبت رسیده است.

کلامبر پارک
photo by Danny Sutherland

۱۱- غرق در سکوت

 نیکی بیسون (Nicke Beeson) در حال پیاده روی بوده که به یک باره به این طبیعت خارق العاده در حوالی شهر کامبریا (Cumbria) برخورد کرده و توانسته این عکس را به ثبت برساند.

photo by Nicke Beeson

۱۲- غروبی حیرت انگیز 

 تصویر پیش رو، نمایی از غروب در سنگ های قدیمی هری (Old Harry Rocks) در شهر دورست (Dorset) انگلستان را نشان می دهد که توسط گارت جیمز (Gareth James) به ثبت رسیده است.

عکس غروب
photo by Gareth James

۱۳- سکوت در کوه سنت مایکل

استیون بریج (Steven Bridge) نیز کوه سنت مایکل را سوژه عکاسی خود قرار داده و زیبایی آن را به گونه ای دیگر به نمایش گذاشته است.

کوه سنت مایکل
photo by Steven Bridge

۱۴- شکوه گندم زار

بتانی لینچ (Bethany lynch) به جاده زده و به روستای ویکِن در کمبریج‌شر (Cambridgeshire) رفته تا در سپیده دم این گندم‌زار را در قاب تصویر بگنجاند.

گندم زار
photo by Bethany lynch

۱۵- باغی تماشایی

مونت استورارت (Mount Stewart) نام خانه و باغی زیبا مربوط به قرن نوزدهم است که در شهر داون (County Down) ایرلند شمالی قرار دارد و سوژه عکاسی شارلوت اسکات (Charlotte Scott) شده است.

مونت استوارت
 

۱۶- پادشاهی در طبیعت

این تصویر توسط سباستین اسپنسر (Sebastian Spencer) در منطقه ی سرسبزی به نام  اسنودونیا (Snowdonia) در ویلز به ثبت رسیده است.

photo by Sebastian Spencer

۱۷- یک روز تابستانی

طبیعت بریتانیا
 

۱۸- خوشی های کودکانه | قلعه پنرین، ولز

قلعه پنرین
 

۱۹- زیبا و رویایی

گوشه ای از زیبایی های شهر کورنوال (Cornwall) را می بینید که توسط سو گاردنر (Sue Gardner) عکسبرداری شده است.

photo by Sue Gardner

۲۰- صخره های سپید

این تصویر توسط مارک بولت (Marc Boult) در شهر بندری دوور (Dover) در جنوب شرقی انگلستان به ثبت رسیده است.

photo by Marc Boult

۲۱- به هنگام بازتاب

قلعه بودیام (Bodiam Castle) یک قلعه باستانی انگلیسی مربوط به قرن ۱۴ میلادی است که در ساسکس شرقی (East Sussex) قرار دارد و گوشه ای از زیبایی آن توسط جاستین کلیف (Justin Cliffe) در این تصویر گنجانده شده است.

photo by Justin Cliffe

۲۲- دریای طوفانی | کورنوال، انگلستان

photo by Andy Newman

سخن آخر

در سراسر جهان زیبایی هایی وجود دارند که می توانند چشم هر بیننده ای را به خود خیره کنند و بهت و حیرت را به ارمغان بیاورند. آنچه دیدید تنها نمونه هایی از این زیبایی ها بودند که در سرزمین بریتانیا جا خوش کرده اند. کافیست دقیق تر به اطرافمان نگاه کنیم تا نمونه های بسیاری از این دیدنی ها را مشاهده نماییم.

از دیدن این تصاویر لذت بردید؟

کدام یک از این عکس ها را برنده می دانید؟

دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

منتظرتان هستیم...

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به اسکاتلند
دیدگاه ها : ۰
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....