رفتن به محتوای اصلی

چرا کادیلاک از دیترویت به نیویورک رفت؟!

<p>اخبار خودرو</p>
<p>روندهای اقتصاد جهان را چند شهر معدود شکل می‌دهند که نیویورک یکی از آن‌هاست. می‌خواستیم در آن حضور دست اول داشته باشیم و خودمان از چشم مصرف‌کنندگان خودروهای لوکس این بازار را ببینیم</p>
<p>متن کامل مطلب <a rel="nofollow" href="http://www.donyayekhodro.com/204938/%da%86%d8%b1%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d8%a.‎.‎.‎چرا کادیلاک از دیترویت به نیویورک رفت؟!</a> منتشر شده در سایت <a rel="nofollow" href="http://www.donyayekhodro.com">اخبار خودرو</a>.</p>

چرا کادیلاک از دیترویت به نیویورک رفت؟!
یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۸:۰۸
گفت‌وگو با یوهان دی نیشن، مدیر عامل کادیلاک و معاون جنرال موتورز

چرا کادیلاک از دیترویت به نیویورک رفت؟!

روندهای اقتصاد جهان را چند شهر معدود شکل می‌دهند که نیویورک یکی از آن‌هاست. می‌خواستیم در آن حضور دست اول داشته باشیم و خودمان از چشم مصرف‌کنندگان خودروهای لوکس این بازار را ببینیم

به گزارش اخبار خودرو ، یوهان دی نیشن در مدت سه سالی که اداره کادیلاک را برعهده داشته، مقر جهانی آن را به محله سوهو نیویورک منتقل کرده و فروش جهانی آن را به بالاترین سطح در سه دهه گذشته رسانده است. این میزان فروش تقریبا به طور کامل به چین مربوط می‌شود که در حال حاضر سریع‌ترین رشد بازار خودروهای لوکس را دارد. او همچنین تولید مدل‌های کراس‌اوور محبوب را افزایش داده است و برنامه‌هایی برای خودروهای الکتریکی دارد.

یوهان دی نیشن، مدیر عامل کادیلاک و معاون جنرال موتورز

یوهان دی نیشن، مدیر عامل کادیلاک و معاون جنرال موتورز

چرا کادیلاک از دیترویت به نیویورک نقل مکان کرد؟
روندهای اقتصاد جهان را چند شهر معدود شکل می‌دهند که نیویورک یکی از آن‌هاست. می‌خواستیم در آن حضور دست اول داشته باشیم و خودمان از چشم مصرف‌کنندگان خودروهای لوکس این بازار را ببینیم ، چون اگر خودتان در آن مکان‌ها زندگی کنید و حضور داشته باشید، بسیار ساده‌تر است.

عملی بودن این موضوع در اینجا به چه معنایی است؟
یکی از موارد موفقیت این حرکت، استعدادهایی بود که ما توانستیم از میان افرادی که تجربه تجاری برند لوکس در بسیاری از صنایع چه در صنایع هتل‌داری و چه در کالاهای لوکس مصرفی و یا حمل و نقل هوایی دارند، جذب کنیم.

ترکیب این استعدادها نشان می‌دهد که در آینده چه مشتری‌هایی داریم. تیم ما جوان و بااستعداد است، ۷۵ درصد از آنان دارای مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر هستند و آن‌ها بینشی را دارندکه ما نداشتیم.

غیر از آنکه بخواهید به نامی تجاری که داشت کمرنگ می‌شد، تکانی بدهید، چرا این حرکت را الان انجام دادید؟
سه سال پیش، نسل بیبی‌بومرها (متولدان ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴) که قبلا مصرف‌کنندگان عمده خودروهای لوکس بودند، در این بازار جایشان را به نسلی دیگر دادند. تا سال ۲۰۲۰، ۸۰‌درصد از خودرو‌های لوکس را اعضای نسل‌های X و Y (متولدان حوالی سال ۲۰۰۰ و بعد از آن) خریداری می‌کنند. ما می‌دانیم که آن نسل‌ها جنبه‌های پیشرفته‌تر و معاصر لوکس بودن را ترجیح می‌دهند.

آیا جوانان در شهرهای بزرگ اکنون کمتر به مالکیت خودرو علاقه‌مند نیستند؟
جوانان ممکن است بیشتر به سبک زندگی، کارایی و راحتی علاقه داشته باشند که نقش مهمی در این تغییر چشمگیر از سدان لوکس به کراس‌اوور داشته است. در شهرهایی مانند نیویورک که موانع بزرگی بر سر راه مالکیت وجود دارد، باید مطمئن شویم که راه‌هایی را برای ایجاد مالکیت، کارکردن و تجربه محصولاتمان در اختیارشان می‌گذاریم و در اینجاست که ما می‌توانیم در مورد طیف محصولات و خدماتی که می‌توانیم بفروشیم، از خدمات اشتراک خودرو تا خودران شخصی، صحبت کنیم.

جایگاه کادیلاک در جهانی که مردم از Lyft و Uber (خودروهای اشتراکی) استفاده می‌کنند، چیست؟
برای عده‌ای مهم نیست که سوار بر چه خودرویی از نقطه A به B بروند. از آنجایی که ما یک برند لوکس هستیم، باید توجه افرادی را جلب کنیم که برایشان مهم است. خدمات اشتراکی کادیلاک یکی از راه‌هاست: این بر عهده ما است که به‌عنوان نگهبانان نام تجاری، اطمینان حاصل کنیم مردم این فرصت را پیدا می‌کنند تا کادیلاک را تجربه کنند.

سال گذشته یک راننده تسلا هنگام استفاده از خودران کشته شد. خودران کادیلاک که پاییز امسال راه‌اندازی می‌شود، چقدر ایمن است؟
سوپر کروز اولین سیستم واقعی رانندگی بدون دست برای بزرگراه‌ها است. با این حال، راننده هنوز هم نقش ناظر را دارد و لازم است نگاهی به جاده داشته و آماده باشد وارد عمل شود.

در نیویورک غیر قانونی است که حداقل یک دست روی فرمان نباشد.
من نمی‌توانم به طور خاص در مورد سیاست‌های قانونی آینده توضیح دهم، اما در پایان ماه سپتامبر (اوایل مهر)، مجوز تست خودران در نیویورک تحت قانون جدید، اعطا شد. ما توانستیم فناوری را در بزرگراه‌های نیویورک نشان دهیم.

آیا می‌توانید با تسلا در حوزه اتومبیل‌های الکتریکی رقابت کنید؟
سهامداران تسلا نسبت به سایر شرکت‌های خودرویی بسیار باگذشت‌تر هستند، چراکه تسلا حتی یک سکه هم سودآور نبوده است. باید بگویم ما فهرست کاملی از برنامه‌ها را داریم، از درونسوزهای بسیار کارآمد تا خودروهای هیبرید پلاگین در اولین مرحله.

نویسنده : ساسان گلفر

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما