رفتن به محتوای اصلی

برنامه‌های خودروساز بزرگ برای حضور در بازار جهانی

<p>اخبار خودرو</p>
<p>افزایش سهم بازار در بازارهای منطقه، تثبیت حضور و احیاء بازارهای هدف صادراتی و توسعه بازارهای جدید از راهبردهای ایران خودرو در ارتقا صادرات است که این امر از راه افزایش ظرفیت‌های تحقیق و توسعه محقق خواهد شد.</p>
<p>متن کامل مطلب <a rel="nofollow" href="http://www.donyayekhodro.com/204930/%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87.‎.‎.‎برنامه‌های خودروساز بزرگ برای حضور در بازار جهانی</a> منتشر شده در سایت <a rel="nofollow" href="http://www.donyayekhodro.com">اخبار خودرو</a>.</p>

برنامه‌های خودروساز بزرگ برای حضور در بازار جهانی
یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۷:۳۲
مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو به مناسبت روز ملی صادرات اعلام کرد

برنامه‌های خودروساز بزرگ برای حضور در بازار جهانی

افزایش سهم بازار در بازارهای منطقه، تثبیت حضور و احیاء بازارهای هدف صادراتی و توسعه بازارهای جدید از راهبردهای ایران خودرو در ارتقا صادرات است که این امر از راه افزایش ظرفیت‌های تحقیق و توسعه محقق خواهد شد.

به گزارش اخبار خودرو ،  گروه صنعتی ایران خودرو حضور در بازار جهانی و کسب سهم بازارهای بین المللی را یک ضرورت می داند و مانند هر بنگاه بزرگ دیگری در تبیین ماموریت وچشم‌انداز خود، ایجاد نگرش جهانی و حرکت به سوی خودروسازی در کلاس جهانی را در سرلوحه استراتژی های خود قرار داده است. در راستای تحقق اهداف مذکور، تولید محصول در پایگاه‌های تولیدی خارج از کشور و صادرات محصول کامل، دو روش صادراتی شرکت ایران خودرو است.

هاشم یکه زارع

هاشم یکه زارع

افزایش سهم بازار در بازارهای منطقه، تثبیت حضور و احیاء بازارهای هدف صادراتی و توسعه بازارهای جدید از راهبردهای ایران خودرو در ارتقا صادرات است که این امر از راه افزایش ظرفیت‌های تحقیق و توسعه در زمینه توسعه پلت‌فرم، محصول و قوای محرکه محقق خواهد شد. توانمندسازی شبکه فروش و خدمات پس از فروش در کشورهای هدف صادراتی از دیگر رویکردهای ایران خودرو در توسعه بازارهای خارجی است. نکته دیگر جهت تحقق اهداف صادراتی تطبیق محصول با استانداردهای بازارهای هدف و برندسازی از راه ترویج و توسعه برند ایران خودرو در سطح منطقه‌ای و جهانی است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به برنامه صادراتی گفت: طی پژوهش هایی که در بازارهای مختلف صادراتی داشته ایم، نقاط ضعف و قوت هر یک از بازارها شناسایی شده و بر اساس نگرش جدید در توسعه بازارها،صادرات به برخی کشورها در اولویت قرار گرفته است.

مهندس هاشم یکه زارع صادرات محصول با قیمت و کیفیت رقابتی را از راهبردهای اصلی ایران خودرو دانست و افزود: با ارتقاء سایت های تولیدی فعلی و بهره بردای از سایت جدید محصولات ایران خودرو در آذربایجان که با سرمایه گذاری طرف مقابل و صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران خودرو ایجاد شده، بازارهای صادراتی توسعه می یابد.

وی، ایجاد پایگاه های تولیدی را عاملی برای بهره مندی از منافع و مزیت های تعرفه ای در کشورهای هدف دانست.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: این گروه در هر بازار هدف، بسته به سلایق، نیاز ها، رقبای آن بازار محصولات متناسب با بازار هدف را تعریف می کند. همچنین برای حضور مستمردربازارهای هدف، ایجاد تنوع درسبدمحصولات صادراتی، حفظ برند ملی و مونتاژ خودرو های مختلف در سایت های فرامرزی دردستور کار قرار دارد.
وی تاکید کرد: یکی از مواردی که در فصل جدید از همکاری های بین المللی گروه صنعتی ایران خودرو با شرکای تجاری دنبال می شود، کسب سهمی از بازار خودرو و قطعه بخصوص قطعات ریخته گری است.همچنین اجرای رویکرد تولید بدون سرمایه گذاری و همکاری با ارایه خدمات فنی مهندسی ازدیگر راهبردهای اصلی ایران خودرو در کشورهای صادراتی هدف است.

یکه زارع خاطر نشان کرد: برهمین اساس گروه صنعتی ایران خودرو با ارایه خدمات فنی و مهندسی در بازارهای هدف و با سرمایه گذاری طرف مقابل توانسته است ریسک سرمایه گذاری در سایت های خارج از کشور کاهش دهد.

وی با اشاره به سایت در حال احداث در کشور آذربایجان اظهار داشت: با توجه به شناخت مردم آذربایجان از برند ایران خودرو، تولید محصولات دنا، سمند و رانا در این سایت هدف گذاری شده و در فاز دوم در قالب برنامه سه ساله سایر محصولات ایران خودرو در این خط تولید خواهد شد.

در آذربایجان با مشارکت طرف آذری و در مساحتی ده هکتار، در شهرک صنعتی نفتچاله در حال احداث است. قرار است در این سایت سالانه ده هزار دستگاه خودرو تولید شود. در فاز دوم این پروژه تولید خودروهای تجاری برای نوسازی ناوگان حمل ونقل این کشور مدنظر است.
وی افزود: با راه اندازی خط مونتاژ محصولات ایران خودرو در آذربایجان، ‌این کشور به عنوان پایگاه صادراتی ایران خودرو در منطقه خواهد بود و تولیدات ایران خودرو از طریق آن به سایر کشورهای همسایه صادر خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به صادرات محصولات کامل در بازارهای هدف، افزود: توسعه محصولات در بازارهای سنتی ایران خودرو از جمله بازار عراق در دستور کار
قرار دارد.

یکه زارع خاطر نشان کرد : برنامه توسعه شبکه خدمات پس از فروش در این کشور نیز به اجرا گذاشته شده تا با ایجاد و بهینه سازی رابطه با مشتریان نهایی محصولات، خدمات مطلوب تری ارایه دهیم. ارایه خدمات امدادی در عراق بخش دیگری از خدمات ارایه شده در عراق است. وی در خصوص صادرات محصولات کامل به کشورهای مشترک المنافع (CIS) افزود: کشور ارمنستان از جمله بازارهای هدف ایران خودرو است. دسترسی به سوخت سی. ان.جی و اقتصادی بودن تامین آن برای مصرف کننده در این کشور از عوامل اصلی استقبال مردم این کشور از محصولات گازسوز ایران خودرو است. محصولات گازسوز ایران خودرو می تواند نیاز بازار این کشور را تامین کند.

مدیرعامل ایران خودرو در ادامه تصریح کرد: با دریافت مجوز استاندارد یورو ۵، توسعه صادرات به کشورهای مشترک المنافع (CIS) از جمله بلاروس و قزاقستان نیز در دستور کار ایران خودرو قرار دارد که به این ترتیب اهداف تعیین شده در حوزه صادرات محصول ایران خودرو محقق خواهد شد.

مهندس یکه زارع در پایان تاکید کرد: با توسعه محصولات جدید و مشارکت در ایجاد پایگاه های تولیدی برون مرزی به دنبال نقش آفرینی در بازارهای بین المللی و کسب سهم مناسب از این بازارها هستیم.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. احمد
  در ارتباط با مطلب : برنامه‌های خودروساز بزرگ برای حضور در بازار جهانی

  بی خیال بابا!! شما حتی در طول ده ها سال نتونسته و نمی تونید مردم کشور را که عمدتا تجربه یک خودروی متوسط و حتی پایین استاندارد بین المللی را ندارند و چشم بازکردند فقط لگنهای شما و دوستتان سایپا را دیدند و تجربه کرده اند را جلب کنید. حالا می خواهید صادرات به کشورهایی داشته باشید که انواع ماشین های روز را دیده و تجربه کرده اند! به خدا دیگه خسته شدیم از بس از مسولین دو شرکت و حامی بزرگشان “وزارت صنعت” در زمینه رشد و توسعه صنعت خودرو شعار و حرف شنیدیم!

 2. جگوار
  در ارتباط با مطلب : برنامه‌های خودروساز بزرگ برای حضور در بازار جهانی

  این بابا چراچشماش ترسناکه میخوادازمشتری زهرچشم بگیره سی سال آینده هم لگن بخریم خخخخخخخخ

 3. آرمین
  در ارتباط با مطلب : برنامه‌های خودروساز بزرگ برای حضور در بازار جهانی

  من امسال باکو بودم تمام تاکسی های اونا بنز یا سانتافه یا کیا اسپورتیج ۲۰۱۷ بود و به شدت از سمند بدشان می آمد حتی یکی عنوان کرد چرا شما هنوز نمی تونید ماشین اتومات تولید کنید

 4. جگوار
  در ارتباط با مطلب : برنامه‌های خودروساز بزرگ برای حضور در بازار جهانی

  این آقاشبیه ….

دیدگاه شما