رفتن به محتوای اصلی

مهلت ۳ ماهه برای معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز

اخبار خودرو
مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور گفت:از ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرویی که به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند خودروهای پیکان، نیسان، پراید، پژو، رنو و سمند بیشترین آلایندگی را داشته‌اند.
متن کامل مطلب مهلت ۳ ماهه برای معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز منتشر شده در سایت اخبار خودرو.

مهلت ۳ ماهه برای معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱

مهلت ۳ ماهه برای معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور گفت:از ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرویی که به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند خودروهای پیکان، نیسان، پراید، پژو، رنو و سمند بیشترین آلایندگی را داشته‌اند.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از فارس ،سعید قیصر در نشست خبری تشریح عملکرد مراکز معاینه فنی سراسر کشور و سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران (سیمفا) اظهارداشت: ۴۸۱ مرکز معاینه فنی در ۳۱۵ شهر از شهرهای کشور در حال فعالیت است.

وی افزود: براساس ابلاغیه وزارت کشور، مسئولیت مراکز معاینه فنی به سازمان حمل و نقل همگانی کشور ارائه شده است.

قیصر بیان داشت: با اجرای سامانه یکپارچه معاینه فنی نگرانی و دغدغه‌هایی که مربوط به مراحل اخذ معاینه فنی خودروها بود برطرف شده است و در حال حاضر تمامی مراکز معاینه فنی به سامانه سیمفا متصل شده و تحت مدیریت واحد در آمده است.

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور بیان داشت: با اجرای سامانه یکپارچه معاینه فنی، جعل برگه و برچسب معاینه فنی که یکی از تخلفات عمده در این زمینه بوده است به حداقل رسیده و در آینده به صفر می‌رسد.

قیصر بیان داشت: در ۷ ماهه نخست سال ۹۵ تعداد ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو مورد معاینه فنی قرار گرفتند و در ۷ ماهه سال جاری، ۵ میلیون و ۵۰۰ دستگاه خودرو در مراکز معاینه فنی حضور پیدا کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۸ درصدی را داشته است.

وی گفت: ۶۵ درصد خودروهایی که در معاینه فنی مردود شده‌اند رشد داشته است و در ۷ ماهه نخست سال ۹۶ ،۷۲ درصد از خودروهایی که به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده‌اند نمره قبولی دریافت کرده‌اند و این نشان می‌دهد که بهع موضوع معاینه فنی به صورت سختگیرانه‌تری پرداخت شده است.

وی بیان داشت: از ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرویی که به مراکز معاینه فنی مراجعه کردند خودروهای پیکان، نیسان، پراید، پژو، رنو و سمند بیشترین آلایندگی را داشته‌اند.

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور درباره معاینه فنی خودروهای دوگانه‌سوز اظهارداشت: به دلیل عدم زیرساخت‌های مناسب برای معاینه فنی خودروهای دوگانه‌سوز، اجرای این طرح ۳ ماه به تعویق افتاده است چرا که مراکز هیدرواستاتیک به اندازه کافی در کشور وجود ندارد.

وی درباره قیمت معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز نیز اشاره کرد و گفت: هزینه‌ای که برای خودروهای تک مخزن در معاینه فنی در نظر گرفته شده است ۱۱۷ هزار تومان و برای خودروهای دو مخزن ۲۰۴ هزار تومان است و هر مبلغی بیش از این دریافت شود غیرقانونی بوده و تخلف محسوب می‌شود و شهروندان می‌توانند با تماس با شماره ۶۲۹۸۲ این موضوع را گزارش دهند.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۶ میلیون خودروی دوگانه‌سوز در کشور داریم و مراکز هیدرواستاتیک در ۱۶ استان کشور فعال است بنابراین باید نسبت به افزایش این مراکز اقدام شود.

قیصر بیان داشت: مخزن‌های خودروهای دوگانه سوز تا ۱۵ سال گارانتی دارد و شرکت‌های مخزن‌ساز موظف هستند در صورتیکه مخزن آنها بر روی ماشینی دچار نقص باشد به صورت رایگان نسبت به تعویض این مخازن اقدام کنند.

نویسنده : اخبار خودرو

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما