رفتن به محتوای اصلی

حضور فرابورس ایران در اجلاس بورس‌های کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی

مقامات ارشد فرابورس ایران در یازدهمین اجلاس سالیانه بورس‌های کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی (OIC) حضور یافته و در حاشیه این جلسه، با مدیرعامل بورس استانبول ملاقات کردند.

حضور فرابورس ایران در اجلاس بورس‌های كشورهاي عضو سازمان همکاری‌های اسلامي
کد خبر: ۱۸۱۹۹۸
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
مقامات ارشد فرابورس ایران در يازدهمين اجلاس سالیانه بورس‌های كشورهاي عضو سازمان همکاری‌های اسلامي (OIC) حضور یافته و در حاشیه این جلسه، با مدیرعامل بورس استانبول ملاقات کردند.
ایران اکونومیست -
به گزارش ایران اکونومیست به نقل ازروابط عمومی فرابورس ایران؛ در یازدهمین اجلاس سالیانه بورس‌های كشورهاي عضو سازمان همکاری‌های اسلامي كه همه ساله به ميزباني بورس استانبول برگزار می‌شود، کمیته‌های متعددی با موضوع «معاملات فلزات گران‌بها» و «توسعه شاخص‌های اوراق اسلامي» شروع به کار کرده و مديران بورس‌های عضو نیز در خصوص راهكارهاي توسعه بازارها و ابزارهاي مطابق با شريعت به گفتگو و همفكري می‌پردازند.
سازمان همکاری‌های اسلامی در سال ۱۳۶۹ به دنبال حادثه آتش‌سوزی در مسجدالاقصی در رباط پایتخت مراکش با هدف تلاش برای ارتقای صلح جهانی و همچنین دفاع از منافع جامعه مسلمانان تاسیس شد و در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۱ در سی و هشتمین شورای وزرای امور خارجه در آستانه قزاقستان به عنوان فعلی خود تغییر نام داد. در حال حاضر ۵۷ کشور عضو رسمی این کانون و ۷ کشور و ۵ نهاد عمومی اعضای ناظر OIC هستند.
 در این میان کمیته همکاری‌های اقتصادی و تجاری (COMCEC) نیز به عنوان یکی از ۴ کمیته فعال این سازمان در سال ۱۹۸۱ به دنبال اجلاسی که در شهر مقدس مکه برگزار شد، آغاز به کار کرده است.
این کمیته به عنوان یکی از مهم‌ترین کمیته‌های اقتصادی و تجاری چندجانبه جهانی تلاش دارد تا مسائل پیش روی توسعه جوامع اسلامی را مورد بررسی قرار داده و راه حلی برای حل این مسائل ارائه کند.
مسئولیت ریاست این کمیته از سال ۱۹۸۴ تاکنون بر عهده ترکیه است و سی و سومین جلسه این کمیته نیز از تاریخ ۲۰ تا ۲۳ نوامبر در استانبول با حضور وزرای خارجه کشورهای عضو برگزار خواهد شد.
در سال ۲۰۱۴ این کمیته به منظور فراهم‌آوری کانال ارتباطی برای اعضا اقتصادی OIC تصمیم به ایجاد کانون بورس‌های کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی گرفت و به دنبال آن در سال ۲۰۱۵ این کانون آغاز به کارکرد که هم‌اکنون یازدهمین نشست این کانون به میزبانی بورس استانبول در حال برگزاری است.
خواندنی ها و دیدنی های بیشتر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: