رفتن به محتوای اصلی
تقویت ۱۷۲ واحدی شاخص کل بورس
کد خبر: ۱۸۱۹۷۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز سه‌شنبه ۹ آذرماه ۹۶ با افزایش ۱۷۲ واحدی به رقم ۸۷ هزار و ۶۴۹ واحد رسید.
ایران اکونومیست -
به گزارش ایران اکونومیست؛ شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش ۳۵ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۴۷۵ واحد را برای خود ثبت کرد. 
 
شاخص سهام آزاد شناور، اما با افزایش ۲۱۰ واحدی به رقم ۹۴ هزار و ۴۲۹ واحد دست یافت. 
 
شاخص بازار اول نیز با افزایش ۲۱۰ واحدی در حالی به رقم ۶۱ هزار و ۲۸۹ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۹۸ واحدی عدد ۱۹۱ هزار و ۷۸۱ واحد را برای خود ثبت کرد. 
 
امروز همچنین شاخص کل فرابورس با افزایش ۳ واحدی به رقم ۹۷۲ واحد رسید. 
 
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت گروه مپنا با ۸۳ واحد، ایران‌خودرو با ۴۴ واحد و پالایش نفت بندرعباس با ۳۰ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس گذاشتند. 
 
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت فولاد مبارکه با ۲۶ واحد، ارتباطات سیار ایران با ۱۵ واحد و سرمایه‌گذاری غدیر با ۱۴ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه نماگر به دوش کشیدند. 
 
 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۲۳۴ میلیارد تومان در حالی نمایش داده شد که در بازار نقد این بورس، ارزش معاملات تنها اندکی از ۱۷۹ میلیارد تومان فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن ۹۵۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۶۲ هزار و ۲۷۷ نوبت داد و ستد بود. 
 
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری پارس توشه، حق تقدم خرید سهام پتروشیمی شازند، صنایع پتروشیمی زنجان، فولاد هرمزگان جنوب، فراورده‌های غذایی و قند چهارمحال از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع فولاد آلیاژی یزد، اوراق اجاره قطارهای مسافری و باری جوپار، بیمه آرمان متوقف شدند.
خواندنی ها و دیدنی های بیشتر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: