رفتن به محتوای اصلی
واکنش بورس‌ها به انتصاب رییس فدرال رزرو
کد خبر: ۱۸۲۴۳۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
به دنبال انتصاب «جِروم پاول» به عنوان رییس جدید فدرال رزرو آمریکا، شاخص بورس آسیا و آمریکا روند صعودی به خود گرفت و دلار هم در برابر ارزهای اصلی مقاومت کرد.
ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از رویترز، شاخص بورس آسیا و آمریکا از انتصاب «جِروم پاول» بعنوان سکان دار میانه رو فدرال رزرو استقبال کرد و روند افزایشی به خود گرفت. بر همین اساس، سهام شرکت اپل در آمریکا با بیشترین سیر افزایشی روبرو شد و این موضوع تاثیر مثبتی بر روی بسیاری از تامین کنندگان قطعات شرکت اپل در سرتاسر آسیا خواهد گذاشت.
 
همچنین شاخص بورس داوجونز به انتصاب «پاول» واکنش مثبت نشان داد و ۰.۳۵ درصد بالا آمد؛ ضمن اینکه شاخص اس اند پی ۵۰۰ هم ۰.۰۲ درصد جهش داشت؛ اما شاخص نزدک  ۰.۰۲ کاهش پیدا کرد.
 
در آسیا میانگین شاخص بورس آسیا-اقیانوسیه هم با ۰.۱۵ درصد سیر صعودی روبرو شد و با بیشترین روند افزایشی خود در ۱۰ سال اخیر فقط کمی فاصله گرفت. در استرالیا شاخص بورس این کشور ۰.۶ درصد نشان داد؛ اما میانگین شاخص شانگهای و شنزن چین هم با کاهش بسیار جزیی روبرو شد.
 
در بازار جهانی ارز، شاخص دلار آمریکا در برابر ۶ سبد اصلی ارز جهان تقریبا بدون تغییر در برابر ۹۴.۶۷۲ واحد رسید و هر دلار به ۱۱۴.۰۰ ین معامله شد که حاکی از مقاومت دلار در برابر پول ژاپن دارد.
 
پوند انگلیس هم به دلیل افزایش نرخ بهره بانکی در این کشور با بیشترین سیر نزولی خود در برابر یورو از ماه اکتبر سال گذشته میلادی به بعد روبرو شد و ۸۹.۲۰ پنس کاهش داشت و در برابر دلار هم با ۱.۴۵ درصد روند نزولی به ۱.۳۰۶۱ دلار رسید. قیمت منطقه ای طلا هم با روند تقریبا یکنواخت به یکهزار و ۲۷۶ دلار و ۳۶ سنت در هر اونس رسید.
 
بر پایه این گزارش جمهوریخواهان از بسته کاهش مالیات چشمگیر در آمریکا رونمایی کرده اند و صرفه نظر از جدال بر سر تایید آن از سوی کنگره و ثبت اولین پیروزی مهم قانونی برای «دونالد ترامپ»، واکنش بازارهای مالی جهان به این بسته مالیاتی تقریبا کم حرارات بود.
 
تصویب این بسته مالیاتی از سوی کنگره بیشتر به نفع شرکت ها و افراد ثروتمند است و می تواند نارضایتی برخی از گروه های تجاری را به همراه داشته باشد.
خواندنی ها و دیدنی های بیشتر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: