رفتن به محتوای اصلی

مدت اعتبار معاملات اوراق تسهیلات مسکن آبان‌ ماه ۹۴ پایان یافت

روز جاری مدت اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن آبان‌ماه ۹۶ در نماد معاملاتی «تسه ۹۴۰۸»، به منظور نقل‌وانتقال (خریدوفروش و هبه) به اتمام رسید و از همین رو این نماد معاملاتی در پایان معاملات امروز متوقف شد.

مدت اعتبار معاملات اوراق تسهیلات مسکن آبان‌ ماه ۹۴ پایان یافت
کد خبر: ۱۸۳۰۲۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
در میانه روزهای مبادلاتی هفته جاری:
روز جاری مدت اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهيلات مسكن آبان‌ماه ۹۶ در نماد معاملاتی «تسه ۹۴۰۸»، به منظور نقل‌وانتقال (خریدوفروش و هبه) به اتمام رسید و از همین رو این نماد معاملاتی در پايان معاملات امروز متوقف شد.
ایران اکونومیست -
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران؛ مدت اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهيلات مسكن صادرشده در تاریخ ۱۵ آبان ۹۴ در نماد معاملاتی «تسه۹۴۰۸»، برای استفاده از تسهيلات از محل این اوراق نیز تا یک ماه دیگر یعنی ۱۵ آذرماه خواهد بود.
در میانه این هفته معاملاتی خریداران و فروشندگان اوراق تسه، ۶۳ هزار و ۹۴۰ ورقه تسهیلات مسکن را مبادله کردند که این نقل‌وانتقال‌ها ارزش بیش از ۴۸ میلیارد ریالی را رقم زد.
امروز در مجموع بازارهای فرابورس، معامله‌گران بیش از ۲۵۶ میلیون ورقه بهادار را در افزون بر ۴۱ هزار نوبت دادوستدی دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بر ۹۵۹ میلیارد ریال بالغ شد.
در این میان یک‌سوم از حجم و بیش از ۲۰ درصد از ارزش کل مبادلات انجام‌شده در فرابورس، به بازارهای اول و دوم اختصاص یافت و بدین ترتیب بیش از ۸۳ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۲۰۷ میلیارد ریال در این دو بازار دست به دست شد.
نمادهای «ذوب» و «غشهداب» به ترتیب بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را در بازارهای اول و دوم به خود اختصاص دادند. در همین حال نماد «ذوب» در صدر جدول پربیننده‌ترین نمادهای روز جاری قرار گرفت.
در حالی عنوان بیشترین افزایش قیمت در میان نمادهای فرابورسی به نام نمادهای «کوثر» و «غگلستا» ثبت شد که در سمت مقابل نمادهای «خفناور» و «وگستر» بار بیشترین افت قیمتی را تا سقف ۳.۹ واحدی به دوش کشیدند.
از سوی دیگر نمادهای «زاگرس»، «میدکو»، «دماوند» و «شراز» روی‌هم‌رفته بیش از ۳ واحد اثر منفی بر شاخص کل گذاشتند و تحت تاثیر این اهرم‌های منفی، آیفکس با بیش از ۳ واحد افت در ارتفاع ۹۶۸ واحدی قرار گرفت.
نگاهی به معاملات انجام شده در تابلوهای «الف»، «ب» و «ج» بازار پایه حاکی از آن است که معامله‌گران بیش از ۱۶۲ میلیون سهم را به ارزش معاملاتی افزون بر ۳۰۱ میلیارد ریال در این بازار جابه‌جا کرده‌اند که در این میان نمادهای «زنجان» و «کیسون» به ترتیب بیشترین حجم و ارزش دادوستدی را در اختیار گرفتند.
جابه‌جایی‌های انجام‌شده در تابلو اوراق با درآمد ثابت نیز به مبادله بیش از ۳۰۷ میلیون ورقه به ارزش معاملاتی بالغ بر ۲۹۸ میلیارد ریال منتهی شد و در تابلو ETF (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله) نیز شاهد دست به دست شدن افزون بر ۹ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۱۰۹ میلیارد ریال بودیم.
خواندنی ها و دیدنی های بیشتر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: