رفتن به محتوای اصلی
استقبال از معاملات ثانویه نخستین صندوق پروژه
کد خبر: ۱۸۳۱۶۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
بازدید از صفحه اول |
نسخه چاپی
|
ارسال به دوستان
| ذخیره فایل |
سرمایه ‎گذاران از معاملات ثانویه گواهی سرمایه گذاری صندوق پروژه انرژی آرمان پرند مپنا در بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله بورس انرژی، استقبال کردند.
ایران اکونومیست -
به گزارش ایران اکونومیست؛ مدیر عامل بورس انرژی درباره  معاملات ثانویه گواهی سرمایه گذاری صندوق پروژه انرژی آرمان پرند مپنا اظهارداشت: در طی اولین جلسه معاملاتی این اوراق پس از پذیره نویسی، بالغ بر ۲۶ میلیون و ۲۵۷ هزار گواهی‌ سرمایه گذاری این صندوق با ارزش ۸۴ میلیارد و ۶۰۹ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.
 
سید علی حسینی خاطر نشان کرد با توجه به پذیره نویسی موفق گواهی‌های مذکور در روزهای ۱۶ و ۱۷ مهر ماه سال جاری، پس از طی مراحل مقرراتی لازم در سازمان بورس اوراق بهادار و صدور مجوز فعالیت برای این صندوق، از روز گذشته تا پایان عمر این صندوق، قابلیت معامله این اوراق در بورس انرژی ایران ایجاد شده است.
 
وی گفت: صندوق از جمله صندوق‌های سرمایه گذاری موضوع بند ۲۰ مادۀ ۱ قانون بازار اوراق بهادار و بند هـ مادۀ ۱ قانون توسعۀ ابزارها و نهادهای مالی جدید، محسوب شده و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و براساس مقررات اساسنامه و امیدنامه خود فعالیت خواهد کرد.

وی افزود: رکن بازار گردان این صندوق را شرکت تامین سرمایه امین و کارگزار عامل بازارگردان این گواهی‌ها را شرکت کارگزاری امین آوید معرفی نمود که به منظور افزایش نقدشوندگی واحدهای صندوق برای خریداران در طول دوره معاملات ثانویه این صندوق اقدام به انجام عملیات بازارگردانی با نرخ ۲۰ درصد می‌کنند.
خواندنی ها و دیدنی های بیشتر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: