Advertisment تلاش برای کشاندن سدسازی همسایگان ایران به سازمان ملل

تلاش برای کشاندن سدسازی همسایگان ایران به سازمان ملل

وزیر نیرو در خصوص سدسازی های همسایگان ایران گفت: تلاشمان این است که در همکاری با سازمان ملل این موضوع را حل و فصل کنیم.
اخبار آب

وزیر نیرو گفت: مسئله سدسازی‌ها در کشورهای ترکیه و افغانستان باید با همکاری منطقه‌‌ای و بین المللی برطرف شود.

به گزارش «انرژی امروز» حمید چیت چیان وزیر نیرو درباره جلوگیری از ساخت سدهای آسیب‌زا توسط کشور ترکیه و افغانستان و اینکه تاکنون چه اقدامات و رایزنی‌هایی صورت گرفته است، گفت: این مسئله فراتر از  روابط بین کشور‌هاست، برای این که تصمیم درستی اتخاذ شود باید هم‌فکری و تعامل منطقه‌ای اتفاق بیفتد.

وی خاطرنشان کرد: مسئله سدسازی موضوعی است که به کل ملت‌هایی که در این منطقه هستند ارتباط پیدا می‌کند بنا براین باید به صورت منطقه‌ای و بین المللی مورد بررسی قرار بگیرد.

چیت چیان در ادامه با اشاره به این‌ که سد سازی‌های آسیب‌زا و بدون کارشناسی می‌تواند مشکلاتی را به وجود آورد، عنوان کرد: سد سازی و مسائلی از این دست تاثیرات بسیار عمیقی در محیط زیست ما خواهد گذاشت؛  بنا براین باید در سطح روابط منطقه و بین‌المللی کشورها مورد بررسی قرار بگیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که تاکنون چه اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است، اظهار داشت: باتوجه به حساسیت مسئله باید کارشناسی صورت بگیرد،  در روزهای گذشته یک کنفرانس بین المللی با همکاری سازمان ملل متحد در ارتباط با مشکل ریز گردها تشکیل شد که این مسئله نیز در آنجا عنوان شد و بیانیه‌ای در ارتباط با سدسازی‌ها صادر شد و ما تلاشمان این است که در همکاری با سازمان ملل این موضوع را حل و فصل کنیم.

وزیر نیرو تاکید : مسئله سد سازی باید در چارچوب همکاری منطقه‌ای و بین المللی باید اقدام شود.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
۴۹