Advertisment تقویت امکان کنار گذاشتن توافق کاهش تولید
تولید نفت آمریکا به تولید عربستان و روسیه نزدیک شد؛

تقویت امکان کنار گذاشتن توافق کاهش تولید

با افزایش تولید نفت ایالات متحده، وزیر انرژی کویت گفت که اوپک و هم‌پیمانان غیر اوپک قبل از ژوئن امکان خروج از توافق کاهش تولید را بررسی می‌کنند.
اخبار بین االملل

روز دوشنبه و با اعلام اینکه تعداد دکل‌های حفاری نفت ایالات متحده افزایش یافته است، قیمت نفت کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار بین‌الملل «انرژی امروز» افزایش تعداد دکل‌های حفاری ایالات متحده به معنی افزایش تولید نفت این کشور و در نتیجه کاهش میزان برش تلاش‌های اوپک برای تعادل بازا است.

علاوه بر این بیانیه‌ای هم توسط وزیر نفت کویت منتشر شده است که می‌گوید اوپک و دیگر تولید کنندگان نفت قبل از ماه ژوئن احتمال خروج از موافقتنامه کاهش تولید نفت را بررسی خواهند کرد.

وست تگزاس اینترمدیت ایالات متحده به ۵۷.۱۴ دلار در هر بشکه رسید و برنت هم در ۶۳.۱۵ دلار در هر بشکه جای گرفت.

رویترز نوشته است که بزرگ‌ترین نگرانی سرمایه‌گذاران در حال حاضر افزایش تعداد دکل‌های ایالات متحده است که می‌تواند توافق اوپک و روسیه را در دیدار ماه ژوئن به خطر اندازد.

بیکر هیوز اعلام کرده است که در هفته منتهی به ۸ دسامبر، تعداد دکل‌های حفاری ایالات متحده دو دستگاه اضافه شد و به رقم ۷۵۱ دستگاه رسید.

میزان تولید نفت ایالات متحده هم به ۹.۷۱ میلیون بشکه، یعنی بالاترین رقم تولید نفت از سال ۱۹۷۰ رسیده و ایالات متحده را در کنار روسیه و عربستان به عنوان تولید کنندگان عمده نفت قرار داده است.

افزایش تولید نفت ایالات متحده،‌ یعنی کاهش اثرگذاری تلاش‌های سازمان کشورهای تولید کننده نفت، اوپک، و هم‌پیمانان غیراوپک آن برای به تعادل رساندن بازار.

روز یکشنبه وزیر انرژی کویت گفت که اوپک و هم‌پیمانان غیر اوپک قبل از ژوئن امکان خروج از توافق کاهش تولید را بررسی می‌کنند.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
۴۹