Advertisment کارگران معترض قرارداد مستقیم با پالایشگاه ستاره می‌بندند
نماینده مردم بندرعباس در گفتگو با «انرژی امروز»:

کارگران معترض قرارداد مستقیم با پالایشگاه ستاره می‌بندند

نماینده بندرعباس گفت: اگر بنا باشد کارکنان برای آموزش به شرکت اوییکو بروند؛ ابتدا باید قرارداد مستقیم پالایشگاه ستاره خلیج فارس با این افراد بسته شود.
اخبار دولت مجلس

نماینده مردم بندرعباس درباره آخرین وضعیت کارکنان پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: اگر بنا باشد این کارکنان برای آموزش به شرکت اوییکو بروند؛ ابتدا باید قرارداد مستقیم پالایشگاه ستاره خلیج فارس با این افراد بسته شود.

احمد مرادی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی انرژی امروز درباره آخرین وضعیت کارکنان معترض پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: قرار بر این شد کمیسیون کارگری استان جلسه‌ای بگیرد و درباره این وضعیت به صورت قطعی تعیین تکلیف کنند. در این بین تاکید شده است که اگر بنا باشد این کارکنان برای آموزش به شرکت اوییکو بروند؛ ابتدا باید قرارداد مستقیم پالایشگاه ستاره خلیج فارس با این افراد بسته شود.

وی در ادامه افزود: پالایشگاه ستاره خلیج فارس همچنان اصرار و تاکید دارد که باید این کارکنان دوره آموزشی ۶ ماهه تا ۱ ساله بگذرانند و پس از آن برای کار به پالایشگاه بیایند. بنابراین کاری که ما توانسته‌ایم انجام دهیم همین تاکید بر انعقاد قرارداد مستقیم میان این کارگران و پالایشگاه است.

نماینده مردم بندرعباس با بیان اینکه همه مسئولان موافق چنین تصمیمی هستند، تاکید کرد: استاندار هرمزگان، نمایندگان مجلس و کارکنان خواهان آن هستند که وزیر نیز با این قضیه همراهی کند تا خدایی ناکرده وضعیت به گونه‌ای نشود که حق اینها ضایع شود.

با این کارگران با زبان تهدید صحبت می‌کنند

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه «وضعیت این کارکنان معلق است»، گفت: از سال ۹۲ که این کارگران آزمون داده‌اند قرار بر این بود که جذب پالایشگاه بشوند اما متاسفانه هیچ قراردادی با این افراد بسته نشده است. با این کارگران با زبان تهدید صحبت می کنند که اصلا جنبه خوبی ندارد. ما به دنبال آن هستیم که در صورت رفتن این کارگران برای آموزش به اوییکو حق وحقوق قانونی آنها توسط پالایشگاه داده شود.

وی در پایان گفت: نامه‌ای به وزیر نفت برای حل این موضوع نوشته‌ام و خواهان توجه به این موضوع شده‌ام، علاوه بر آن در کمیسیون انرژی هم قرار است جلسه‌ای با وزیر داشته باشیم که در آنجا نیز این موضوع را مطرح می‌کنیم. باید حق و حقوق کارگران در این موضوع رعایت شود و برای حل مساله اشتغال این افراد، همه باید همراه شوند ؛امیدواریم تصمیمی که در این زمینه گرفته می‌شود حقی در آن ضایع نشود.

انعکاس نظر شما

کپچا
لطفا به پرسش امنیتی پاسخ دهید (برای ارزیابی کاربر)
تایپ پاسخ به صورت فارسی یا فارسی/انگلیسی مجاز میباشد.
۴۹